Настав час Соборності

 • Подобається0Не подобається
 • 25 Січня 2016, 22:40

Сьогодні відзначється День Соборності України – 97-ма річниця Акта Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки – знакової події в історії національного державотворення.

Для України, яка після завершення Першої світової війни перебувала в епіцентрі геополітичного світу, 22 січня 1919 року стало фактично початком нової ери у процесі формування нації.

Слід зауважити, що День Соборності України є першим у низці свят загальнонаціонального масштабу, які відзначатиме Україна у 2016 році (20-та річниця Конституції України, 25-та річниця проголошення незалежності України). Відзначення цих подій має на меті утвердити розуміння тривалого шляху боротьби за незалежність України, цінність для українців ідеї власної державності.

Соборність – це духовне гасло до єднання. Українська Соборна Самостійна Держава – це гасло відоме багатьом, але мало хто замислювався над його внутрішньою сутністю.

Поняття Соборності включає декілька значень: це морально-філософський і соціальний принцип, фундаментальними положеннями якого є відповідальність усіх за всіх, єдність індивідуального і загального, взаємне духовне збагачення і розвиток. Крім того, Соборність –це усі етнічні землі, зібрані докупи тією чи іншою державою, але НЕ є ознакою форми державного устрою. Також Соборність – це єдність усіх членів християнської церкви для спільного відшукання шляху до порятунку.

Сьогодні Україна перебуває у тому становищі, яке вимагає поєднання всіх вищесказаних понять. Проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР було подією, що значною мірою стала визначальною в історії країни та дала початок новому етапу формування української державності, а на її основі сприяння усвідомленню громадянами своєї відповідальності за долю країни.

22 січня ми згадуємо дві фактично рівнозначні за важливістю події української історії, які були цього дня: проголошення у 1918 році незалежності Української Народної Республіки (Четвертий Універсал Української Центральної Ради) та об’єднання українських історичних земель рівно через рік – 1919 року у результаті проголошеного акта злуки УНР та ЗУНР.

Акт злуки був не випадковою подією, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху,що тривав на територіях, заселених українцями, принаймні від середини ХІХ століття. У надзвичайно складних умовах геополітичного розподілу світу, після століть розділення і перебування у складі різних імперій, українці спромоглися створити єдину національну державу. Саме згадані події 1918 та 1919 років є фундаментальними в історії новітнього українського державо - творення.

Відновлення української державності, знищеної внаслідок агресії радянської Росії проти УНР у 1917-1921 роках, відбулося 24 серпня 1991 року.

Сьогодні, як і тоді, процес національного державотворення відбувається в умовах російської військової агресії.

Нині українські воїни у районі проведення АТО, так само, як і їхні попередники майже 100 років тому, відстоюють незалежність та соборність України. Принципова схожість дій Росії і тоді, і сьогодні повторюється через століття: «гібридна війна», невизнання країною-агресором присутності своїх військ на українській землі, створення та активна підтримка Росією маріонеткових «республік» та проросійських рухів в Україні та інше.

Четвертий Універсал Української Центральної Ради, Акт Злуки, Революція гідності, нинішня боротьба проти російської агресії – основні віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Сьогодні, коли порушено цілісність кордонів України та недоторканість її території, спричинені анексією Криму та фактичною окупацією частини Донецької та Луганської областей, роль соборності України, її народу у боротьбі за незалежність та цілісність держави виростає у сотні разів.

Наша держава не зупиниться, аж допоки не поверне захоплені країною-агресором території. Обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії, перемоги у «гібридній війні», яку розв’я - зала проти України Російська Федерація, є саме соборність Українського народу.

Щоб відстояти УНР, українцям забракло єдності і значною мірою саме через це боротьба за власну державу на початку ХХ століття зазнала поразки. Втрата Україною незалежності у результаті більшовицької окупації, силове нав’язування «російського шляху розвитку» середній та довготерміновій перспективі призвели до мільйонів втрат від голодоморів, депортацій та воєн, нищення духовності, тривалої та цілеспрямованої русифікації. Кожен свідомий українець сьогодні має усвідомити помилки минулого та не допустити нині розколу у суспільстві, про яке так добивається кремлівський режим.

У відлунні подій столітньої давнини бачимо повтори подій навіть у спільності дат. Так, 22 січня є Днем пам’яті перших жертв під час Революції гідності: Сергія Нігояна, Юрія Вербицького та Михайла Жизневського.

Саме в єдності та соборності Український народ відшукає шлях до порятунку, виходу із сучасної ситуації в ім’я процвітання Соборної, Вільної та Неподільної України!

Матеріал підготувала головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату РДА Галина ІВАНЧЕНКО.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
2 фото   
<b>Золоту Зірку Героя України отримала дружина Юрія Коваленка</b><br />У ході урочистостей до Дня незалежності України Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак вручив...
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Резнік Харитон Милянович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »Останні новини

Настав час Соборності - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення