Фестиваль крокує по району

 • Подобається0Не подобається
 • 15 Квітня 2016, 09:00

Уберезні в клубних установах району розпочато фестиваль-огляд мистецьких колективів і майстрів народної творчості «Рідна Україно, в піснях до тебе лину», приурочений 25-ій річниці Незалежності України.

25 березня фестиваль-огляд творчих колективів району відбувся і в Тирлівському будинку культури, де своє мистецтво представили аматори сцени та майстри народної творчості Тирлівського та Дяківського СБК. У фойє будинку культури була розміщена виставка робіт майстрів народної творчості. Для жителів села були представлені роботи вишивальниці Олени Гевел – ікони, картини, різні орнаменти, вишиті бісером і хрестиком. Також вони мали змогу подивитися вишивки учнів Тирлівської школи. Справж - нім відкриттям став вид мистецтва квілінг – виготовлення об’ємних картин із смужок паперу. Свої роботи презентувала вчитель фізики Тирлівської школи Олеся Ляшенко.

Всіх присутніх глядачів зацікавили вироби з паперу – квіти, корзини Галини Криворучко; плетіння нитками та обклеєні різними природними матеріалами представила на виставці Наталя Фесько. Також жителі села мали можливість оглянути виставку книг земляків-поетів «Куди б мене дорога не вела, думки мої із рідною землею», яку представила завідуюча бібліотекою Людмила Гевел. У цьому році в фойє Тирлівського СБК було встановлено хату-світлицю з усіма оберегами.

Далі відбувся святковий концерт. Розпочав святкове дійство Тирлівський СБК під назвою «Ми віримо в майбутнє твоє, Україно». У місцевій школі – 47 дітей, із них 35 – активні учасники гуртків художньої самодіяльності. Концертна програма була дуже змістовна, цікава та різножанрова. Були представлені колективи СБК: жіночий ансамбль, вокальне тріо «Водограй», танцювальний колектив «Росинка», дуети, солісти-вокалісти, новостворений чоловічий вокальний ансамбль. Учасники драматичного гуртка представили сценку «Сюрприз у шафі».

Спасибі художньому керівнику закладу Марині Коваль за професійну підготовку солістів-вокалістів та активну участь у підготовці та проведені фестивалю-огляду.

Продовжив програму Дяківський СБК вокально-хореографічною композицією «Дівчата з України». Чудово виступили дует у складі Ірини Бездушної та Альони Сухоленцевої, ансамбль дівчаток «Подоляночка».

Фіналом святкового дійства стала літературно-музична композиція «Помолюсь за Україну».

27 березня в Маньківському будинку культури творчі колективи Шумилівського, Крушинівського клубів та Маньківського СБК звітували перед своїми жителями.

Цікаву книжкову виставку «Україна в серці кожного» представила бібліотекар с.

Шумилова Тетяна Літвіненко.

Багато книг, які представлені на виставці, були подаровані бібліотеці землячкою, кандидатом історичних наук Тамарою Сухенко. Жителі села також мали змогу подивитись роботи з бісеру, вишиті серветки і рушники, а також картини з мушлі.

Концертну програму розпочали творчі колективи Крушинівського сільського клубу, у виконанні дитячого вокального ансамблю прозвучала «Пісня про мрії». Соло на скрипці виконала Софія Перевозняк. Людмила Кулик прочитала вірш «Моя Україна», а танцювальний колектив порадував глядачів композицією «Два кольори».

Свою творчу програму представили учасники художньої самодіяльності Шумилівського клубу. Прозвучали пісні у виконанні солістів Людмили Шевчук, Ірини та Марії Усатих, вокального дуета Дмитра Літвіненка та Ольги Козак. Анастасія Дзюбенко прочитала вірш шумилівської поетеси Ольги Усатої.

Творчі колективи Маньківського будинку культури радували глядачів вокальною композицією «Хліб, сіль, коровай» у виконанні зведених колективів. Програму продовжували солісти Анастасія Євтенко, Юлія Безвенюк, Юлія Горобець, Ольга Джус, а також Іван Козір, Ярослав Пав ленко, Сергій Ужвак. Оплесками зустрічали глядачі зразковий вокально-інструментальний ансамбль «Явір» (керівник Віталій Тимошенко).

Окрасою вечора став виступ піаніста, переможця Всеукраїнського конкурсу «Подільський зорепад» Михайла Задорожного, який виконав інструментальний твір «Дума про Україну». Танцювальний колектив захопив глядачів «Подільською полькою» та хореографічною композицією «У діда на городі». Дотепний гумор подарував Артем Ткаченко. Вірш Т.Г. Шевченка «Розрита могила» виконала учасниця гуртка художнє читання Анастасія Гончар, яка зуміла передати характер твору.

Надовго запам’ятається глядачам запальний виступ троїстих музик і вокального ансамблю вчителів Маньківської школи.

Позитивна енергетика, яка панувала у залі, майстерне виконання пісень, декламування віршів внесли тепло і світлу ауру до творчого мистецького заходу, завдяки чому він став справжнім святом.

2 квітня з великим успіхом фестиваль пройшов у Лісниченському СБК. У фойє будинку культури було представлено виставку майстрів народної творчості, а саме: 3D-вишивку бісером і нитками майстрині із Вовчка Лідії Сторожук та вишиті рушники, серветки майстрині Олени Вдовиченко, книжкову виставку «Нехай святиться у віках в борні здобута Незалежність», яку представила бібліотекар с. Лісничого Лідія Зарічанська. Вироби з бісеру майстринь І.Шарапанівської, У.Громович, А.Мазуренко, вишиті бісером ікони майстрині-вишивальниці з Вовчка Олександри Марківської, фотовиставку односельчан учасників АТО «Слава Україні, Героям Слава», про яку розповіла бібліотекар Лідія Сторожук.

Паперопластика, лялькимотанки – роботи членів літературної студії «Дзвінкова криниця» та учнів 4-9 класів Лісниченської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Урочистості та святковий концерт було розпочато піснею «Україна-вишиванка» у виконанні солістки, художнього керівника Людмили Нагерняк. Своє мистецтво і талант душі глядачам представили учасники художньої самодіяльності Лісниченського СБК та Вовчоцького СК.

Гарно виступили дитячий вокальний ансамбль Лісниченського СБК із піснею «Україно-краю», вокальний ансамбль дівчаток із піснею «Мова єднання», ансамбль хлопчиків з піснею «Ми нащадки козаків». Надзвичайно приємно відзначити виступ учасників драматичного гурт - ка з інсценізацією «Парадокс». Актори неперевершено передали зміст і характер п’єси. Зачарував виступ соліста Олександра Палія з піснею «Вишенька-черешенька», чоловічого вокального дуету з піснею «Я тобі наказую жити», вокального квартету з піснею «Соколята».

Продовжили концертну програму учасники художньої самодіяльності Вовчоцького СК. Зворушливим став виступ Галини Орел із віршем «Біль України». Продовжуючи патріотичну тематику, на сцені виступили жіночий вокальний ансамбль із піснею «Там, де були бої», вокальний дует із піснею «Солдатику мій».

Приємно, що фестивальогляд мистецьких колективів і майстрів народної творчості проходить так активно і змістовно. Перед учасниками та глядачами виступила головний спеціаліст відділу культури і туризму райдерж адмі - ністрації Тетяна Тиворська.

Сільські голови дякували учасникам художньої самодіяльності за активну участь у фестивалі.

Фестиваль викликав інте рес у громад сіл району, тому проходить у наповнених глядачами залах. Голови територіальних громад дякують учасникам художньої самодіяльності, майстрам народної творчості за активну участь у фестивалі, популяризації та збереженні української культури.

Фестиваль триває… 9 квітня він відбувся в Яланецькому сільському будинку культури, де своє мистецтво представляли творчі колективи Яланецького, Поташнянського, П’ятківського СБК, а 16 квітня пройде у М’якохідському сільському будинку культури за участю аматорів сцени М’якоходу, Чернятки, Хмарівки.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації.

(При підготовці публікацій про хід фестивалю використано матеріали Лідії Зарічанської з Лісничого та інших авторів).


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Засідання колегії райдержадміністрації</b><br />15 травня 2009 року о 10 год в актовій залі управління агропромислового розвитку відбулося розширене засідання...
8 фото   
<b>Діти нашого району оздоровляються в сонячній Іспанії</b><br />1. Фотография сделана была на празднике, который был организован для ознакомления с украинской кухней и немного...
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
3 фото   
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Білий Федір Микитович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 19.10.44. Похов. Латвія.

З історії Бершаді
Вперше згадується Бершадь в історичних джерелах 1459 року. Розташована була на південному кордоні Литовського князівства. Обнесена шестиметровим валом, з фортецею у центрі, Бершадь являла важливий форпост у боротьбі проти турків і татар. Читати далі »Останні новини

Фестиваль крокує по району - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення