На те і влада, щоб міцніла громада

 • Подобається0Не подобається
 • 6 Квітня 2011, 09:00


На знімку: Перебуваючи у Кидрасівці, О.Ф. Снігур зустрівся і з механізаторами, які готувалися до виїзду на посів гороху у СФГ «Кидрасівське»

Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення, орієнтуючись хоча б на загальний вигляд цього села, зокрема його центр, ні в кого, мабуть, навіть думки не промайне, щоб назвати його неперспективним. Тим більше, що 214 його жителів ще працездатного віку. Діють тут три селянсько-фермерських господарства і, чим найбільше гордиться сільський голова В.І. Беник, діючими залишаються всі об’єкти соціальної сфери – школа, ФАП, відділення поштового зв’язку, будинок культури, бібліотека і навіть новозбудована церква.

Черговий приїзд сюди за графіком голова райдержадміністрації О. Ф. Снігур розпочав минулої середи разом з керівниками окремих управлінь та служб з відвідання бюджетних об’єктів.

Кидрасівська школа, у якій нині навчаються лише 35 учнів, зустріла порядком, як на подвір’ї, так і в її стінах.

До директора Н.А. Заболотної зауваження було єдине –щодо недостатнього освітлення в класах. Як згодом виявилося, ремонту давно потребує електропроводка.

Не міг сільський голова не гордитися і красенем – дитячим садком, який відчинив свої двері після п’ятнадцятирічної перерви вже при його головуванні. Хоч під цей заклад відвели частину школи, але при підтримці влади та впливових спонсорів тут і підлога з електропідігрівом, і криницю викопали, завдяки чому є проточна вода. Встановивши зонний лічильник, на обігрів використовують електроенергію у нічну пору за дешевим тарифом.

Порядок дотримується і в будинку культури, в якому завідуючою Л.М. Басалига – тут проводяться різноманітні заходи. А от ремонту, зокрема заміни вікон і дверей, даний об’єкт потребує. Щоправда, є у ньому і роботи, як от з ремонтом стелі у залі для глядачів, які можна було б виконати без особливих затрат, якби за це взялися. Як, наприклад, взялися за благоустрій цього села депутати сільської ради. Причому розпочали цю роботу вони ще задовго до того, як було оголошено двомісячник, тому чимало вже в селі зроблено.

Порядком зустріла і сільська бібліотека. Перебуваючи у Кидрасівці, О.Ф. Снігур зустрівся і з механізаторами, які готувалися до виїзду на посів гороху у СФГ «Кидрасівське», яке очолює депутат районної ради В.М. Гумен (на знімку).

Як виявилося, крім місцевих, четверо з них добираються на роботу з Голдашівки, двоє з Романівки, хоч у самій Кидрасівці безробітних, хоч відбавляй. Мабуть, проблема сільського безробіття ще потребує вивчення. Головою райдержадміністрації звернуто увагу на необхідність розвитку тваринництва і вирощування цукрових буряків.

А от торговельники здивували, реалізуючи завезений з Бершаді хліб по 3,25 гривні.

Адже існує перелік товарів, на які націнка, в тому числі і на цей хліб, якщо його у магазин привозять, повинна становити не більше п’яти відсотків до оптової ціни. Тобто хліб цей повинні були продавати по 3,1 гривні. Інша справа, якби власник магазину завозив його сам. Тоді ціну він мав би право підняти до 15 відсотків від оптової і хліб коштував би дорожче. Затрати ж власник магазину має право перекладати на продукти, які не мають торговельних обмежень.

Продавці зізналися, що В.І. Беник проводив з ними відповідну роз’яснювальну роботу, а от чому вони не дотримуються рекомендацій, пояснити не могли.

Помітні переміни на краще сталися і в Кидрасівському відділенні поштового зв’язку. У свій час вже навіть йшлося про його закриття, але політика нинішньої влади у районі така, щоб заклади соціальної сфери у селах всетаки не закривати. Адже не кожний із 170 кидрасівських пенсіонерів міг би при потребі добратися на пошту у Голдашівку.

ФАП, на якому завідуючим Ю.А. Заболотний, міг би бути зразковим, якби у ньому замінити вікна. Як виявилося, і дану проблему могли б вже, напевно, вирішити, якби на перепоні у діяльності сільського голови не постало те, що приміщення, у якому він знаходиться, на приватному балансі. А в такому випадку сільська рада не має права виділяти кошти на його ремонт.

Низку проблем представниками даної громади було порушено і під час їх прийому О.Ф. Снігуром та його командою. Наприклад, не влаштовує людей автобусне сполучення, продовжують хвилювати закупівельні ціни на молоко.

Група жінок прийшла вияснити відносно доплат до пенсій дітям війни (на знімку), хоч не раз вже пояснювалося, що дана проблема може бути вирішеною тільки через суд. Та і в цьому випадку доплату можна буде отримати лише за останніх півроку.

Надто були претензії до працівників енергозбуту, які прагнуть стягувати плату за спожиту електроенергію наперед. Вже безпосередньо у Кидрасівці було вирішено, що дану проблему легко буде подолати, налагодивши як слід роботу контролерів енергозбуту.

В цілому ж, які проблеми не порушувалися б, їх вирішення якщо навіть не в компетенції сільських рад, то їх працівники зобов’язані сприяти у цьому. Владою ж усі вони беруться на контроль, щоб можна було відстежувати, як вони вирішуватимуться.

В цілому враження про дане село, громаду склалося позитивне, хоч працювати є ще над чим. Адже проблеми набагато легше попередити.

Поряд з іншими завданнями головою райдержадміністрації було зроблено наголос на необхідності заліснення непридатних для обробітку земель. Тим більше, що кошти на це виділяються.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
14 фото   
<b>Народні умільці</b><br />
4 фото   
<b>Міжнародний турнір</b><br />Завдячуючи триразовому чемпіону світу, заслуженому майстру спорту А.В. Телятникову, який у Ставках створив чудову...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Бондарчук Олекса Федорович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 16.12.44. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »Останні новини

На те і влада, щоб міцніла громада - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення