Наради, прийоми, співбесіди...

 • Подобається0Не подобається
 • 4 Квітня 2012, 22:16

Минулого четверга у районі побував перший заступник голови облдержадміністрації Іван Мовчан, який спочатку провів особистий прийом громадян, а потім мав співбесіду із керівниками району та запрошеними з питань наповнення місцевих бюджетів, стану сільськогосподарського виробництва, використання землі, легалізації заробітної плати і зайнятості населення, упорядкування земельних відносин, поліпшення якості освітніх послуг та інших.

Напередодні робоча група, до складу якої увійшли керівники та спеціалісти управлінь облдержадміністрації та обласних управлінь, провела моніторинг підприємств та господарств району, де середньомісячна зарплата є нижчою за законодавчо встановлений рівень мінімальної заробітної плати. У ході моніторингу були перевірені й інші установи та заклади, стан надання послуг населенню.

Під час особистого прийому до першого заступника голови облдержадміністрації звернулося ряд громадян із наболілими проблемами.

Зокрема, працівників Бершадського спиртового заводу (на знімку) турбує ситуація, що склалася на їхньому підприємстві. Відбувається реорганізація, внаслідок якої виробництво призупинене, люди не одержують зар плати.

Подібна ситуація і на інших споріднених підприємствах області. Іван Михайлович повідомив, що зараз це питання вивчається і відпрацьовується. Вирішення його очікується на рівні держави, зокрема, керівництва «Укрспирту».

Із Серебрії приїхала велика група людей, які стурбовані питанням оренди землі, її раціонального та ефективного використання. Змінюються орендарі, а жителі села не завжди задоволені тим, як господарюють ті чи інші керівники. За дорученням Івана Михайловича, це питання ретельно вивчити і розібратися з проблемою повинна місцева влада. З області приїде відповідна комісія.

Представник автотранспортного підприємства 10527 Григорій Зарічанський, який працює в цій організації майже півстоліття, від імені колективу звернувся з болючими питаннями. Через об’єк тив ні причини – подорожчання пального, цін на запчастини – кількість працівників та рейсів скоротилася. Якщо колись тут працювало 280 осіб, то зараз лише 82. Із 378 рейсів залишилося 78. Тим часом, затрати на перевезення пільгових категорій населення покриваються державою тільки частково. І.М. Мовчан повідомив, що найближчим часом керівники району отримають доручення голови облдержадміністрації щодо удосконалення і покращення автобусного сполучення, а сам він особисто контролюватиме цей процес.
Буде сприяння з боку облдержадміністрації і в прискоренні відкриття чотирьох пунктів швидкої медичної допомоги у селах району, виділення їм необхідного транспорту та обладнання.

Після прийому у залі засідань райдержадміністрації відбулася нарада-співбесіда, в якій, крім керівників району, їхніх заступників, взяли участь начальники відділів та служб, депутати, журналісти. Члени робочої групи – керівники обласних управлінь та відомств – проінформували про наслідки перевірок за своїми напрямками та особистих прийомів. Результати прийомів управління економіки обл - держадміністрації узагальнить, і всі вони будуть відповідно відпрацьовані.

У ході наради було відзначено, що район наш потужний, має стабільну і позитивну динаміку розвитку, досяг чимало здобутків, особливо в сільському господарстві, бюджетній сфері. Але є й ряд недоліків. Зокрема, в районі чималий відсоток працівників, зарплата яких нижча встановленого мінімуму. Зокрема, а агрофірмі «Джулинка», «Агромаші», фабриці «Бужанка», АТП 10527… Це означає, що час, протягом якого людина одержує таку зарплату, просто не увійде до робочого стажу, відтак на пенсію сподіватися не буде підстав. «У вас окремі керівники – жадні працедавці», – констатував на нараді І.М. Мовчан. Разом з тим, у нас є відповідні резерви і можливості, аби кардинально змінити ситуацію.

Мабуть, не було такого напрямку життя і діяльності, про який не сказали б на зустрічі.

Ще раз відзначено пріоритети соціально-економічного розвитку: охорона здоров’я, розвиток освіти, тваринництво, енергозбереження. Не варто забувати про створення нових робочих місць, наведення порядку із закупівельними цінами на молоко та інші життєво важливі питання.

Одразу після наради відбулося ще й розширене – за участю деяких керівників відповідних управлінь і служб з області – засідання комісії з питань дотримання законодавчо встановленого рівня заробітних плат та легалізації найманої робочої сили, на яке було запрошено керівників найпроблемніших у цьому плані сільгоспформувань та підприємств району.

І як тільки не виправдовувалися деякі з них, що заробітна плата в очолюваних ними колективах низька тільки через те, що в такий спосіб вони намагаються зберегти робочі місця і кадри працюючих – ніким це не бралося до уваги.

Рішення боротися в такий спосіб з безробіттям, з точки зору державної політики і законодавчих актів, зовсім неправильне. Ніхто і ніколи не просив підміняти в такий спосіб і такими діями функції центру зайнятості. Йшлося навіть про те, що тим самим на місцях працюючим надається своєрідна «ведмежа послуга». Адже неотримуючи мінімальну заробітну плату людина недораховується трудового стажу. Тоді, як перебування на обліку у центрі зайнятості такий стаж зараховується та ще й виплачується чимала допомога.

А коли представники з області почали ще й рахувати, що у багатьох колективах доплатити до зарплат потрібно зовсім небагато, щоб вони відповідали мінімально встановленій, та ще й доводити, що робити це є з чого, більшість одразу ж погодилася, щоб вже найближчим часом дану проблему спробувати вирішити.

Для влади нині важливі не лише показники, а й те, що буде з населенням району надалі, тож подбати про це слід вже сьогодні.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
5 фото   
<b>Сімейна медицина: сьогодення і перспективи</b><br />2013 рік ознаменувався важливими кроками на шляху до покращення медичного обслуговування жителів нашого району....
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Сікорський Карпо Григорович (1922) 1922 р., українець. Мобілізований в 1940 р. Рядовий. Загинув 12.10.44. Похов. м. Менде, Угорщина.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »Останні новини

Наради, прийоми, співбесіди... - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
 • Потрібні робітники на завод в Польщі. Заробітна плата від 17 тис грн. Наказ 1310 від 10.09.18
  Потрібні робітники на завод в Польщі. Заробітна плата від 17 тис грн. Наказ 1310 від 10.09.18
  24.09.2018(096) 150-62-37
 • Продам будинок с.Війтівка вул. Терешкова,37. будинок з усіма зручностями, а також з усіма прибудовами (гараж, сарай, погріб, свердловина) земельну ділянку 16 соток
  Продам будинок с.Війтівка вул. Терешкова,37. будинок з усіма зручностями, а також з усіма прибудовами (гараж, сарай, погріб, свердловина) земельну ділянку 16 соток
  04.07.2018(067) 384-89-95
Всі оголошення Розмістити оголошення