З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей

 • Подобається0Не подобається
 • 2 Червня 2012, 20:00


З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки Польща. Делегацію очолив перший заступник голови райдержадміністрації В. Оркуш, який передав вітання громаді Єнджейовського повіту від Бершадської громади з найкращими побажаннями в подальшій майбутній співпраці в різних сферах та галузях нашого життя.

Метою поїздки було вивчення досвіду реформування галузей медицини і освіти, яке покращало життя громадян, та участь у святі Клоза (дожинки - свято перших сходів на полях), що є традиційним у Польщі.

Під час візиту делегації у Єнджейовському повіті відбулася зустріч з представниками ділових кіл та органів місцевого самоврядування. В ході зустрічі з керівництвом повіту - старостою Едмундом Качмареком, обговорювалися питання вивчення досвіду реформування освіти, визначено основний пріоритет оптимізації шкіл повіту: вивільнення значних бюджетних коштів за рахунок зменшення ступенів шкіл, збільшення в базових школах кількості дітей у навчальних класах. Якість навчання підвищилась, так як базові школи прекрасно оснащені ком>>ютерною технікою, мають доступ до мережі Інтернет і т. д.

Проведено відповідні заходи з енергозбереження (заміна вікон, котлів, утеплення і т. д.), побудовані нові спортзали, де займатися спортом мають можливість діти і дорослі жителі. Такі спортивні зали мають роздягальні, душові кабіни, а при деяких школах працюють басейни для дітей - у навчальний час, для населення - у вечірній. Введено уроки плавання з інструктором. Перебування у спортивних залах та басейнах - це вирішення і проблеми бездоглядності та зайнятості дітей у позаурочний час, їх оздоровлення та виховання здорового способу життя. Дані проблеми є досить суттєвими і в Україні в цілому, як для влади, так і для батьків.

Добре організовано підвіз дітей автобусами до базових шкіл, які знаходяться на відстані від 5 до 10 км до їхніх домівок. - Щодо медичної галузі, яка пережила реформування, - говорить В. Оркуш, - то нарікань на обслуговування від населення ми теж не почули. В повітовому ( районному) центрі знаходиться госпіталь (прототип нашої центральної районої лікарні), а в населених пунктах залишилися (як і у нас), амбулаторії та ФАПи. При госпіталі працює пункт швидкої допомоги, яка виїжджає на виклик до будь - якого населеного пункту повіту (району).

- Велика заздрість була у нас, - каже Вадим Миколайович, - коли ми побачили у госпіталі сучасний томограф, ситему для гемодіалізу та необхідне сучасне обладнання для діагностики населення. Велика увага приділяється профілактичній медицині. У госпіталях майже відсутні черги на обстеження, яке є щорічним плановим і обов'язковим, що дає можливість профілактики та вчасного виявлення захворювання. Вразила і свідомість населення, їхнє відношення до територій (особистих господарств), бережливе ставлення до навколишнього середовища (лісів, луків, водойм), запобігання їх забрудненню та постійного очищення. Поляки свято цінують місце, де вони народилися і проживають, де ростуть їхні діти, усвідомлюючи, що їм потрібно залишити у спадок.

Проведена у Республіці Польщі адміністративно - територіальна реформа, привела до укрупнення сільських громад, чітко визначила перспективи розвитку територій (дороги, економічна та соціальна сфера), що дало можливість збільшити надходження бюджетних коштів на місцевий рівень, збільшення місцевих програм розвитку за рахунок державного фінансування та єврофондів. Досягти такого рівня життя вдалося також завдяки децентралізації влади та бюджету, коли відбулося надання більших повноважень владі на місцях та формування бюджету.

На даний час в Україні Президент В. Янукович започаткував реформи освіти, медицини, а в пододальшому - і адміністративно - територіальну реформу. Адже, в ім>>я покращення життя в країні, ми маємо пройти той тернистий шлях, який пройшли наші сусіди, забезпечуючи майбутній розвиток наших місцевих громад та територій, повноціну освіту та доступну медицину для кожного мешканця району. Члени делегації висловлюють щиру подяку спонсорам, завдяки яким відбулась ця поїздка - депутату обласної ради М. Кучеру, депутату районної ради Б. Охріменку, директору ПП "Тандем" В. Шевченку.

Головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики РДА Г. Іванченко


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Побратими по слову і духу</b><br />Цікавий відкритий урок на тему «Співзвучність творчості Василя Думанського і Анатолія Колісника» наприкінці...
7 фото   
<b>Друзі назавжди</b><br />Стартувала цьогорічна оздоровча кампанія, підготовча робота до якої ведеться давно. Як відомо, діти нашого району вже...
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Овчаренко Єфрем Євстратійович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 28.07.44. Похов. Латвія.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »Останні новини

З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
 • Потрібні робітники на завод в Польщі. Заробітна плата від 17 тис грн. Наказ 1310 від 10.09.18
  Потрібні робітники на завод в Польщі. Заробітна плата від 17 тис грн. Наказ 1310 від 10.09.18
  24.09.2018(096) 150-62-37
Всі оголошення Розмістити оголошення