Згідно з вимогами законності

 • Подобається0Не подобається
 • 22 Липня 2017, 09:00

Про роботу прокуратури за перше півріччя 2017 р.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про прокуратуру» органи прокуратури, не менш як двічі на рік, інформують суспільство про свою діяльність шляхом повідомлень у засобах масової інформації. У зв’язку з цим інформую жителів району про результати діяльності Бершадської місцевої прокуратури за перше півріччя ц.р.

Повноваження Бершадської місцевої прокуратури поширені на територію Бершадського, Чечельницького, Піщанського, Крижопільського, Тростянецького, Теплицького районів і м. Ладижина.

Із питань представництва прокуратурою всього заявлено до судів 15 позовів в інтересах держави на суму 1 млн.122 тис. грн., із них розглянуто 10 позовів – на 294 тис.грн., 5 позовів на 828 тис. грн.ще знаходяться на розгляді в судах. Реально виконано позовів на суму 579 тис. грн. У зв’язку із неналежним виконанням державними виконавцями судових рішень, винесених за позовами прокурора, прокуратурою заявлено 24 скарги на дії чи бездіяльність виконавців, які всі задоволені.

Одним із пріоритетів представницької діяльності органів прокуратури є захист інтересів держави з питань земельних відносин.Увказаному напряму прокуратурою заявлено 4 позови на суму 823 тис. грн., із яких 3 позови задоволено на суму 267 тис. грн., 1 позов на суму 556 тис. грн.знаходиться на розгляді у суді.

Реально виконано рішень у цьому році у сфері земельних відносин на суму 531 тис. грн., у т.ч. в сумі 114 тис. грн. за судовими рішеннями цього року. Повернуто у власність держави земельних ділянок загальною площею 18 га.

Окрім цього, прокуратурою здійснюється постійний моніторинг реєстру судових рішень, за результатами якого в 2017 році виявлено 3 незаконних судових рішення по цивільних справах, винесених суддями Теплицького та Піщанського районних судів. У результаті винесення суддями таких рішень територіальна громада не отримала у користування відповідне майно, а також до державного бюджету не надійшли відповідні платежі. Прокуратурою вказані рішення оскаржені, 2 з яких уже скасовані апеляційним судом.

Окремими функціями прокуратури є підтримання державного (публічного) обвинувачення та нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян. На виконання вказаних функцій прокуратурою в 1-му півріччі 2017 року до судів спрямовано 382 обвинувальні акти щодо злочинців, що на 21 більше, ніж у 1-му півріччі 2016-го.

Всього прокурори 494 рази взяли участь у розгляді судами кримінальних проваджень (133 – в підготовчому судовому засіданні, 152 – з ухваленням вироку, 196 – у питаннях, пов’язаних із виконанням вироків тощо). Внесено 23 документи реагування при здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян в установах відбування покарань (Крижопільський виправний центр, Піщанська та Ладижинська виправні колонії), в органи поліції, пробації. За своєчасного реагування прокуратури 2 особи були звільнені з ізоляторів тимчасового тримання як незаконно утримувані.

Згідно зі ст. 25 Закону України «Про прокуратуру» прокурори здійснюють нагляд за додержанням законів органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове слідство, а керівники органів прокуратури координують діяльність правоохоронних органів відповідного рівня у сфері протидії злочинності.В1-му півріччі цього року прокуратурою проведено 5 координаційних нарад із вказаного питання, які принесли певний позитивний результат. Так, зокрема, на територіях вищевказаних районів та м. Ладижина протягом 1-го півріччя 2017 року всього вчинено 916 злочинів, що на 216 злочинів або на 19,1 % менше, ніж за аналогічний період 2016-го. Не відбулось зростання загальної злочинності в жодному районі, у т.ч. у м. Ладижині. Зменшилась кількість злочинів особливо тяжких, тяжких, середньої тяжкості, невеликої тяжкості, проти власності, шахрайств, заволодінь транспортними засобами, хуліганств. Однак збільшилась кількість грабежів: із 4 за перше півріччя минулого року до 14 – в першому півріччі цього року, розбоїв – із 3 до 8. Збільшилась кількість вчинених злочинів раніше судимими особами з 132 до 171, групою осіб – із 24 до 32, в стані алкогольного сп’яніння – з 89 до 97, неповнолітніми – з 13 до 30. Причини вчинення цих злочинів будуть проаналізовані прокуратурою та узгодяться спільні з правоохоронцями відповідні заходи, спрямовані на їх зменшення.

У слідстві поліції в цьому році перебувало 2055 кримінальних проваджень, в яких 22 прокурори здійснювали процесуальне керівництво, під час якого прокурорами було надано 367 письмових вказівок слідчим на проведення слідчих дій. Скасовано 32 незаконних рішення про закриття слідчими поліції кримінальних проваджень. Прокурорами виявлено 12 злочинів, які не були обліковані поліцією. За допущені працівниками поліції порушення вимог закону при здійсненні оперативно-розшукової діяльності прокуратурою внесено 5 документів реагування, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 6 працівників поліції.

Усього протягом 1-го півріччя 2017 року прокуратурою вирішено 244 письмових звернень, 110 направлено за належністю, 4 повернуто заявникам без розгляду на підставі вимог ст.8 Закону України «Про звернення громадян», оскільки в письмовому зверненні не було зазначено місця проживання або не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство.Наособистому прийомі в прокуратурі було прийнято 255 громадян, у т.ч. 82 – керівником прокуратури. На особистому прийомі громадянам надавались роз’яснення законодавства, шляхи вирішення їх проблем, в окремих випадках відбирались письмові заяви, які приймались до розгляду в прокуратурі.

Значна увага приділяється прокуратурою висвітленню в ЗМІ результатів її діяльності, надання громадянам інформацій законодавчого характеру. Так, протягом поточного року прокуратурою була представлена 71 публікація в друкованих, електронних ЗМІ, інформаційних агентствах, в Інтернет-мережі. Надано 44 інформації органам влади.

Висвітлення діяльності прокуратури в ЗМІ є одним із видів зв’язку прокуратури з громадськістю, нащоі надалі буде звертатись постійна увага.

Володимир ГИРБА, керівник Бершадської місцевої прокуратури.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 23.07.2017 У БТІ – НОВИЙ СТАРИЙ КЕРІВНИК
» 22.07.2017 18 липня під головуванням голови районної ради Михайла Бурлаки відбулась чергова дванадцята сесія районної ради. У її роботі взяли участь депутати райради, голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, начальники управлінь, відділів та служб РДА,...
» 22.07.2017 Про роботу прокуратури за перше півріччя 2017 р. Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про прокуратуру» органи прокуратури, не менш як двічі на рік, інформують суспільство про свою діяльність шляхом повідомлень у засобах масової інформації. У...
» 22.07.2017 Особливу увагу уряд приділив підвищенню боєздатності країни і забезпеченню потреб українських військових. Додаткові кошти (160 млн. грн.) отримає Адміністрація Держприкордонслужби, вони підуть на підвищення розмірів винагороди за безпосередню...
» 18.02.2017 Призначено заступника голови райдержадміністрації
» 18.02.2017 Що зроблено в галузі за рік?
» 18.02.2017 Прийнято пакет законів на шляху до децентралізації
» 11.02.2017 Сесія районної ради – 24 лютого
» 10.02.2017 Залучення грантових коштів – стимул для розвитку громад Бершадщини
» 10.02.2017 У центрі уваги
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
6 фото   
<b>Весняний цвіт</b><br />
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
2 фото   
<b>Золоту Зірку Героя України отримала дружина Юрія Коваленка</b><br />У ході урочистостей до Дня незалежності України Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак вручив...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Охріменко Макар Тодосійович (1917) 1917 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »Останні новини

Згідно з вимогами законності - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
  В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
  26.07.2017(095) 744-30-07
 • . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
  . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
  12.06.2017(067) 466-81-65
 • .ПРОПОНУЮ РОБОТУ ДИРЕКТОРУ СИРЗАВОДУ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ЗАРПЛАТА 20 000 ГРН.
  .ПРОПОНУЮ РОБОТУ ДИРЕКТОРУ СИРЗАВОДУ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ЗАРПЛАТА 20 000 ГРН.
  12.06.2017(067) 466-81-65
 • Продам Пчел Карпатской породы: Пчелопакеты и плодные молодые пчеломатки.
  Продам Пчел Карпатской породы: Пчелопакеты и плодные молодые пчеломатки.
  27.05.2017(068) 199-30-92
 • .Продам 2-х поверховий будинок біля річки в районі Пиліпонівки з усіма зручностями .Акт на 12 соток .
  .Продам 2-х поверховий будинок біля річки в районі Пиліпонівки з усіма зручностями .Акт на 12 соток .
  20.05.2017(097) 471-48-65
 • . Установка: відеонагляду, сигналізації, домофон, СКУД и т.д.
  . Установка: відеонагляду, сигналізації, домофон, СКУД и т.д.
  16.05.2017(096) 486-33-11
Всі оголошення Розмістити оголошення