Згідно з вимогами законності

 • Подобається0Не подобається
 • 22 Липня 2017, 09:00

Про роботу прокуратури за перше півріччя 2017 р.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про прокуратуру» органи прокуратури, не менш як двічі на рік, інформують суспільство про свою діяльність шляхом повідомлень у засобах масової інформації. У зв’язку з цим інформую жителів району про результати діяльності Бершадської місцевої прокуратури за перше півріччя ц.р.

Повноваження Бершадської місцевої прокуратури поширені на територію Бершадського, Чечельницького, Піщанського, Крижопільського, Тростянецького, Теплицького районів і м. Ладижина.

Із питань представництва прокуратурою всього заявлено до судів 15 позовів в інтересах держави на суму 1 млн.122 тис. грн., із них розглянуто 10 позовів – на 294 тис.грн., 5 позовів на 828 тис. грн.ще знаходяться на розгляді в судах. Реально виконано позовів на суму 579 тис. грн. У зв’язку із неналежним виконанням державними виконавцями судових рішень, винесених за позовами прокурора, прокуратурою заявлено 24 скарги на дії чи бездіяльність виконавців, які всі задоволені.

Одним із пріоритетів представницької діяльності органів прокуратури є захист інтересів держави з питань земельних відносин.Увказаному напряму прокуратурою заявлено 4 позови на суму 823 тис. грн., із яких 3 позови задоволено на суму 267 тис. грн., 1 позов на суму 556 тис. грн.знаходиться на розгляді у суді.

Реально виконано рішень у цьому році у сфері земельних відносин на суму 531 тис. грн., у т.ч. в сумі 114 тис. грн. за судовими рішеннями цього року. Повернуто у власність держави земельних ділянок загальною площею 18 га.

Окрім цього, прокуратурою здійснюється постійний моніторинг реєстру судових рішень, за результатами якого в 2017 році виявлено 3 незаконних судових рішення по цивільних справах, винесених суддями Теплицького та Піщанського районних судів. У результаті винесення суддями таких рішень територіальна громада не отримала у користування відповідне майно, а також до державного бюджету не надійшли відповідні платежі. Прокуратурою вказані рішення оскаржені, 2 з яких уже скасовані апеляційним судом.

Окремими функціями прокуратури є підтримання державного (публічного) обвинувачення та нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян. На виконання вказаних функцій прокуратурою в 1-му півріччі 2017 року до судів спрямовано 382 обвинувальні акти щодо злочинців, що на 21 більше, ніж у 1-му півріччі 2016-го.

Всього прокурори 494 рази взяли участь у розгляді судами кримінальних проваджень (133 – в підготовчому судовому засіданні, 152 – з ухваленням вироку, 196 – у питаннях, пов’язаних із виконанням вироків тощо). Внесено 23 документи реагування при здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян в установах відбування покарань (Крижопільський виправний центр, Піщанська та Ладижинська виправні колонії), в органи поліції, пробації. За своєчасного реагування прокуратури 2 особи були звільнені з ізоляторів тимчасового тримання як незаконно утримувані.

Згідно зі ст. 25 Закону України «Про прокуратуру» прокурори здійснюють нагляд за додержанням законів органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове слідство, а керівники органів прокуратури координують діяльність правоохоронних органів відповідного рівня у сфері протидії злочинності.В1-му півріччі цього року прокуратурою проведено 5 координаційних нарад із вказаного питання, які принесли певний позитивний результат. Так, зокрема, на територіях вищевказаних районів та м. Ладижина протягом 1-го півріччя 2017 року всього вчинено 916 злочинів, що на 216 злочинів або на 19,1 % менше, ніж за аналогічний період 2016-го. Не відбулось зростання загальної злочинності в жодному районі, у т.ч. у м. Ладижині. Зменшилась кількість злочинів особливо тяжких, тяжких, середньої тяжкості, невеликої тяжкості, проти власності, шахрайств, заволодінь транспортними засобами, хуліганств. Однак збільшилась кількість грабежів: із 4 за перше півріччя минулого року до 14 – в першому півріччі цього року, розбоїв – із 3 до 8. Збільшилась кількість вчинених злочинів раніше судимими особами з 132 до 171, групою осіб – із 24 до 32, в стані алкогольного сп’яніння – з 89 до 97, неповнолітніми – з 13 до 30. Причини вчинення цих злочинів будуть проаналізовані прокуратурою та узгодяться спільні з правоохоронцями відповідні заходи, спрямовані на їх зменшення.

У слідстві поліції в цьому році перебувало 2055 кримінальних проваджень, в яких 22 прокурори здійснювали процесуальне керівництво, під час якого прокурорами було надано 367 письмових вказівок слідчим на проведення слідчих дій. Скасовано 32 незаконних рішення про закриття слідчими поліції кримінальних проваджень. Прокурорами виявлено 12 злочинів, які не були обліковані поліцією. За допущені працівниками поліції порушення вимог закону при здійсненні оперативно-розшукової діяльності прокуратурою внесено 5 документів реагування, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 6 працівників поліції.

Усього протягом 1-го півріччя 2017 року прокуратурою вирішено 244 письмових звернень, 110 направлено за належністю, 4 повернуто заявникам без розгляду на підставі вимог ст.8 Закону України «Про звернення громадян», оскільки в письмовому зверненні не було зазначено місця проживання або не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство.Наособистому прийомі в прокуратурі було прийнято 255 громадян, у т.ч. 82 – керівником прокуратури. На особистому прийомі громадянам надавались роз’яснення законодавства, шляхи вирішення їх проблем, в окремих випадках відбирались письмові заяви, які приймались до розгляду в прокуратурі.

Значна увага приділяється прокуратурою висвітленню в ЗМІ результатів її діяльності, надання громадянам інформацій законодавчого характеру. Так, протягом поточного року прокуратурою була представлена 71 публікація в друкованих, електронних ЗМІ, інформаційних агентствах, в Інтернет-мережі. Надано 44 інформації органам влади.

Висвітлення діяльності прокуратури в ЗМІ є одним із видів зв’язку прокуратури з громадськістю, нащоі надалі буде звертатись постійна увага.

Володимир ГИРБА, керівник Бершадської місцевої прокуратури.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
5 фото   
<b>Поїздка до Польщі</b><br />З 29.07.10р. по 6.08.10р. делегація з с. Баланівка перебувала в Польщі з дружнім візитом в рамках співпраці між селом...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Горбатюк Василь Антонович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »Останні новини

Згідно з вимогами законності - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продам будинок с.Війтівка вул. Терешкова,37. будинок з усіма зручностями, а також з усіма прибудовами (гараж, сарай, погріб, свердловина) земельну ділянку 16 соток
  Продам будинок с.Війтівка вул. Терешкова,37. будинок з усіма зручностями, а також з усіма прибудовами (гараж, сарай, погріб, свердловина) земельну ділянку 16 соток
  04.07.2018(067) 384-89-95
 • Продам земельну ділянку м.Бершадь вул.Незалежності,7. А так же червона цегла, панелі перекриття, фундаментні блоки 40.
  Продам земельну ділянку м.Бершадь вул.Незалежності,7. А так же червона цегла, панелі перекриття, фундаментні блоки 40.
  04.07.2018(067) 384-89-95
 • Продам 3-к. Квартиру по вул.Миколаенка,2
  Продам 3-к. Квартиру по вул.Миколаенка,2
  31.05.2018(067) 145-75-04
 • . Приймаю свіжий лист іван-чаю у період цвітіння.
  . Приймаю свіжий лист іван-чаю у період цвітіння.
  12.05.2018(097) 360-99-31
 • .Познакомлюсь с порядочн.музчиной для серьезн.отн.Симпатичная, хазяйка.0970520649.Звонить после 19.00 г. Гайворон.
  .Познакомлюсь с порядочн.музчиной для серьезн.отн.Симпатичная, хазяйка.0970520649.Звонить после 19.00 г. Гайворон.
  11.05.2018(097) 052-06-49
 • . Шукаю роботу! Є власний автомобіль на диз.п , за кермом понад 18 років, також великий досвід роботи в сфері торгівлі. тел.0677125499 Людмила.
  . Шукаю роботу! Є власний автомобіль на диз.п , за кермом понад 18 років, також великий досвід роботи в сфері торгівлі. тел.0677125499 Людмила.
  07.05.2018(097) 936-06-30
Всі оголошення Розмістити оголошення