Як прокуратура працювала в 2017-му?

 • Подобається0Не подобається
 • 28 Січня 2018, 09:00

Згідно з вимогами Закону України «Про прокуратуру» інформую жителів району про результати діяльності Бершадської місцевої прокуратури за період 2017 року. Так, прокуратурою на виконання однієї із її функцій протягом минулого року заявлено до судів 36 позовів в інтересах держави на 2 млн. 492 тис.

грн., із них розглянуто та задоволено 29 позовів на 1 млн. 758 тис. грн., 7 позовів – на 734 тис. грн. – ще знаходяться на розгляді в судах. Реально виконано позовів на суму 1 млн. 909 тис.

грн. У зв’язку із неналежним виконанням державними виконавцями судових рішень, винесених за позовами прокурора, прокуратурою заявлено 31 скаргу на дії чи бездіяльність виконавців, які всі задоволені.

Одним із пріоритетів представницької діяльності органів прокуратури є захист інтересів держави з питань земельних відносин.

У вказаному напрямку прокуратурою заявлено 9 позовів на 1 млн. 709 тис. грн., із яких 6 позовів задоволено на 1 млн. 292 тис. грн., 3 позови на суму 417 тис. грн. перебувають на розгляді у судах. Реально виконано рішень у цьому році у сфері земельних відносин на суму 1 млн. 771 тис. грн. Повернуто у власність держави земельних ділянок загальною площею 36 га. В бюджетній сфері заявлено 5 позовів на суму 414 тис. грн., 4 із яких розглянуто та задоволено на суму 103 тис. грн., 1 позов на 311 тис.грн. перебуває на розгляді у суді. У кримінальному судочинстві з метою відшкодування злочинцями збитків, заподіяних державним інтересам кримінальними правопорушеннями, прокуратурою заявлено 15 позовів на суму 117 тис. грн., 14 із яких задоволено на суму 111 тис.грн., реально відшкодовано державі 65 тис. грн. У основному ці кошти стосувались витрат лікарень на лікування потерпілих осіб від злочину.

Також прокуратурою шляхом моніторингу реєстру судових рішень виявлено 3 незаконних судових рішення, винесених суддями по цивільних справах. У результаті винесення таких рішень територіальна громада не отримала у користування відповідне майно, а також до державного бюджету не надійшли відповідні платежі.

Прокуратурою вказані рішення оскаржені і всі скасовані апеляційним судом.

Функцією прокуратури є також підтримання державного (публічного) обвинувачення та нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян.

На виконання вказаних функ цій протягом 2017 року прокурори 1078 разів взяли участь у розгляді судами кримінальних проваджень. Внесено 37 документів реагування при здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні заходів примусового характеру, пов’я заних із обмеженням особистої свободи громадян в установах відбування покарань (Крижопільський виправний центр, Піщанська та Ладижинська виправні колонії), в органи поліції, пробації. За своєчасного реагування прокуратури 3 особи було звільнено з ізолятора тимчасового тримання та карцеру як незаконно утримуваних.

Згідно зі ст.25 Закону України «Про прокуратуру», прокурори здійснюють нагляд за додержанням законів органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове слідство, а керівники органів прокуратури координують діяльність правоохоронних органів відповідного рівня у сфері протидії злочинності. В минулому році прокуратурою проведено 7 координаційних нарад із вказаного питання, які принесли певний позитивний результат. Так, зокрема на територіях Бершадського, Чечельницького, Піщанського, Крижопільського, Тростянецького, Теплицького районів та м. Ладижина, на які розповсюджуються повноваження Бершадської місцевої прокуратури, протягом 2017 року всього вчинено 1571 злочин, що на 137 злочинів або на 8 % менше, ніж за 2016-ий. Зростання загальної злочинності відбулось лише в Крижопільському районі зі 194 до 240 злочинів (23,7%) та Теплицькому – з 241 до 251 (3,7%).

Зменшилась кількість особливо тяжких, тяжких, середньої тяжкості, невеликої тяжкості злочинів, умисних вбивств, крадіжок, шахрайств, незаконних заволодінь транспортними засобами. Однак негативним явищем є збільшення кількості грабежів, розбоїв, злочинів проти життя та здоров’я людини, вчинених неповнолітніми, раніше судимими, групою осіб. Зокрема в Бершадському районі загальна злочинність зменшилась на 21,8%, менше вчинено крадіжок, шахрайств, хуліганств, раніше судимими особами, групою осіб, в стані алкогольного сп’яніння, але збільшились грабежі з 2 до 4 злочинів, розбої – з 0 до 2, неповнолітніми – з 10 до 24.

Зважаючи на зростання вчинення особами вказаних категорій злочинів, їх причини будуть проаналізовані прокуратурою та узгодяться спільно з правоохоронцями відповідні заходи, спрямовані на їх зменшення.

Із питань нагляду прокуратурою за додержанням законів органами поліції, які здійснюють досудове розслідування необхідно зазначити: протягом 2017 року в слідстві поліції перебувало 5198 кримінальних проваджень, в яких 22 прокурори здійснювали процесуальне керівництво, під час якого прокурорами було надано 648 письмових вказівок слідчим на проведення слідчих дій. Скасовано 63 незаконних рішення про закриття слідчими поліції кримінальних проваджень. Прокурорами виявлено 19 злочинів, які не були обліковані поліцією.

За допущені працівниками поліції порушення вимог закону при здійсненні оперативно-розшукової діяльності прокуратурою внесено 11 документів реагування, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 9 працівників поліції. Протягом 2017 року прокуратурою до судів спрямовано 739 обвинувальних актів щодо злочинців, що на 56 більше ніж у 2016-му.

Всього протягом 2017 року прокуратурою вирішено 506 письмових звернень, 197 направлено за належністю, 7 повернуто заявникам без розгляду на підставі вимог ст.8 Закону України «Про звернення громадян». На особистому прийомі в прокуратурі було прийнято 644 громадяни, в т.ч. 127 керівником прокуратури. На особистому прийомі громадянам надавались роз’яснення законодавства, шляхи вирішення їхніх проблем, у 325 випадках відбирались письмові заяви, які приймались до розгляду в прокуратурі.

Значна увага приділяється прокуратурою висвітленню в ЗМІ результатів її діяльності, надання громадянам інформацій законодавчого характеру. Так, протягом минулого року прокуратурою було 111 публікацій у друкованих, електронних ЗМІ, інформаційних агентствах, в Інтернет-мережі. Надано 70 інформацій в органи влади.

Висвітлення діяльності прокуратури в ЗМІ є одним із зв’язків прокуратури з громадськістю, на що звертається постійна увага.

Володимир ГИРБА, керівник Бершадської місцевої прокуратури.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 18.02.2018 ВІДКРИТО ЗИМОВУ ОЛІМПІАДУ-2018 Сьогодні у південнокорейському місті Пхенчхані відкрилися ХХІІІ зимові Олімпійські ігри. Українці здобули 33 ліцензії на поїздку до Кореї, найбільші шанси здобути медалі мають у біатлоні та фрістайлі. Кабмін України...
» 13.02.2018  
» 06.02.2018 Валерій Коровій представив звіт про підсумки соціальноекономічного розвитку області
» 06.02.2018 Інтерв’ю з головою Бершадської райдержадміністрації Іваном Стефанцовим за підсумками соціально-економічного розвитку району у 2017 році
» 05.02.2018 Події. Новини. Факти.
» 05.02.2018 16 лютого – сесія районної ради
» 05.02.2018 Де бути знакові «Борцям за волю України»?
» 29.01.2018 На засіданні колегії райдержадміністрації
» 28.01.2018 Події. Новини. Факти.
» 28.01.2018 Звернення, заяви, скарги, пропозиції…
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока</b><br />Голова облдержадміністрації дав місяць на впорядкування відносин виробників та переробників молока згідно з...
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Романівка
Груцяк Ісак Ананьович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »Останні новини

Як прокуратура працювала в 2017-му? - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продам квартиру в районі Поле чудес ціна договірна
  Продам квартиру в районі Поле чудес ціна договірна
  26.01.2018(068) 589-68-83
 • куплю будинок в районі колосіївка, або по вул. Зарічна, з землею, бажано до річки, розгляну любі варіанти
  куплю будинок в районі колосіївка, або по вул. Зарічна, з землею, бажано до річки, розгляну любі варіанти
  16.01.2018(067) 689-10-56
 • Увага❗️Допоможіть знайти собаку❗️ Пропала собака породи фокстер‘єр! Ввечері 1 січня, місто Бершадь, район «Поле Чудес». Їй 3 роки, окрас з трьох кольорів (білий, чорний та рудий). НА ШИЇ Є РЕМІНЕЦЬ З НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ! Якщо ви її бачили, або знаєте її місце знаходження, повідомте, будь ласка, про це за номером телефону: 0983708328 Юра. Собака нам дуже дорога, як член сім’ї, тому будь яка інформація про неї буде дуже важливою
  Увага❗️Допоможіть знайти собаку❗️ Пропала собака породи фокстер‘єр! Ввечері 1 січня, місто Бершадь, район «Поле Чудес». Їй 3 роки, окрас з трьох кольорів (білий, чорний та рудий). НА ШИЇ Є РЕМІНЕЦЬ З НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ! Якщо ви її бачили, або знаєте її місце знаходження, повідомте, будь ласка, про це за номером телефону: 0983708328 Юра. Собака нам дуже дорога, як член сім’ї, тому будь яка інформація про неї буде дуже важливою
  03.01.2018(096) 226-74-95
 • . Куплю кормовий буряк. Ціна договірна.
  . Куплю кормовий буряк. Ціна договірна.
  09.12.2017(097) 348-23-79
 • В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
  В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
  26.07.2017(095) 744-30-07
 • . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
  . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
  12.06.2017(067) 466-81-65
Всі оголошення Розмістити оголошення