До 21-ої річниці створення Податкової служби України: міцна ланка системи органів виконавчої влади

 • Подобається-1Не подобається
 • 1 Липня 2011, 09:00

Напередодні професійного свята – Дня працівника Державної податкової служби України, стало традицією підбивати підсумки роботи, визначати досягнення та новації, пріоритетні шляхи діяльності. Хоч би якими складними були завдання з наповнення державної скарбниці, працівники Бершадської МДПІ в тісному партнерстві з платниками податків докладають усіх зусиль для їх виконання. Сьогодні керівник податкової служби району В.П. Когут ділиться з читачами «Бершадського краю» міркуваннями щодо актуальних аспектів співпраці з платниками податків, розповідає про нові прогресивні форми роботи з ними, а також про вимоги, які висуває до своїх підлеглих.

– Володимире Петровичу, планка надходжень податків до зведеного бюджету цього року є досить високою. Які напрями діяльності податківців Бершадської МДПІ будуть найпріоритетнішими?

– Державний бюджет на 2011 рік прийнято, і перед урядом постали непрості завдання: підвищення соціальних стандартів, усебічна підтримка розвитку економіки та погашення запозичень попередніх періодів. Звісно, такий комплекс проблем потребує від податкових органів ефективної роботи з наповнення державної скарбниці. Тому пріоритетними напрямами діяльності для податківців Бершадщини, як і для податківців усієї держави, є забезпечення надходжень платежів до бюджетів усіх рівнів. Успішність виконання цих завдань багато в чому залежить від створення сприятливої атмосфери у відносинах з представниками бізнесових кіл. Адже попереду – спільна робота, дуже склад - на і напружена. Приміром, червневі планові показники зведеного бюджету становлять 12429,7 тис. грн., що майже вдвічі перевищує фактичні надходження червня минулого року. А це чимало – близько 6011,4 тис. грн. Не зважаючи на напружені планові показники, податківцями району забезпечено надходження до державного та місцевого бюджетів за п'ять місяців 2011 року в розмірі 57233,5 тис. грн., що більше проти показників відповідного періоду минулого року на 4707,7 тис. грн., також ми очікуємо виконання червня місяця.

– Нині в країні проводиться кампанія з легалізації зарплати. В який спосіб залучені до цього фахівці Бершадської МДПІ?

– Так, виплата заробітних плат «у конвертах» – проблема номер один нашого сьогодення. Тож заходи щодо легалізації доходів стоять на особистому контролі. Для попередження негативних наслідків неофіційного праце - влаштування працівники МДПІ проводять широкомасштабну масово-роз'яснювальну роботу як серед платників податків, так і серед громадськості. На тих роботодавців, які не прислуховуються до порад, чекає особисте спілкування з працівниками податкової служби. Зокрема, з початку року проведено 14 перевірок щодо дотримання чинного податкового законодавства при виплаті заробітної плати й інших доходів. Порушення встановлено практично кожною з них.

У результаті до бюджету додатково нараховано податку з доходів фізичних осіб, пені та штрафних санкцій на суму 493,2 тис. грн. Систематичне проведення масово-роз'яснювальної роботи серед платників податків та населення району дало можливість роботодавцям СПД – фізичним особам зареєструвати у Бершадському районному центрі зайнятості за 5 місяців поточного року 88 трудових договорів. Цілком згоден з тим, що зусиллями лише податкових та інших контролюючих органів вирішити цю проблему буде вкрай складно. Тож сподіваюсь на громадянську свідомість кожного жителя Бершадщини. І, користуючись нагодою, нагадую, що при Бершадській МДПІ та в обласній податковій діють «телефони довіри», за якими можна повідомити про випадки порушення трудового та податкового законодавства, що позбавляють соціальної захищеності в майбутньому. Однак працювати над формуванням європейського світогляду і сумлінного ставлення до сплати податків слід уже сьогодні. Це має бути питанням престижу. Відтак серед пріоритетів своєї діяльності я бачу вдосконалення роботи з платниками податків, запровадження прогресивних форм їх обслуговування: сумлінні платники податків мають бути певним чином заохочені, приміром отримувати першочергові роз'яснення податкового законодавства, інформацію про законодавчі новації через мережу Інтернет або інші послуги. Зрештою, така співпраця сприятиме наповненню бюджетів, і як результат – поліпшенню добробуту жителів району.

– Наскільки жорсткими будуть заходи податківців району щодо діяльності тіньових структур і тих платників, які ухиляються від оподаткування або мінімізують обсяги сплати податків?

– З огляду на завдання уряду ми спрямовуємо діяльність на дотримання законності як з боку податківців, так і з боку платників податків, і орієнтуємось на взаємодію з бізнесом, а взаємодія, звісно, передбачає взаємну повагу.

Тому я б порадив платникам, які застосовують різні схеми ухилення від оподаткування або використовують ланцюги фіктивного підприємництва, переглянути позицію щодо мінімізації податків, зокрема податку на додану вартість. На виконання доручення Прем'єр-міністра України Миколи Азарова податкові органи сьогодні активно працюють над удосконаленням його адміністрування.

– Які категорії платників обслуговує Бершадська МДПІ?

– У Бершадській МДПІ на обліку перебуває 4045 платників податків, зокрема 611 юридичних осіб і 3434 фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності. З-поміж бюджетоутворюючих платників, частка платежів яких становить близько 60% загальних обсягів надходжень до держбюджету, – ПрАТ «Бершадський комбінат» та ПАТ «Бершадьмолоко». ПрАТ «Бершадський комбінат» займається виробництвом слабоалкогольних напоїв та солоду. Підприємством забезпечено надходження податків до державного бюджету за 5 місяців поточного року в сумі 9285,9 тис. грн., або 23% загальних надходжень державного бюджету. ПАТ «Бершадьмолоко» виробляє сухе молоко та молочну продукцію.
Надходження податків до державного бюджету за 5 місяців 2011 року становить 25988,3 тис. грн., або 65% загальних надходжень державного бюджету.

Щоденна співпраця податківців з цими та іншими платниками давно набула міцних партнерських відносин, що ґрунтуються на взаємній довірі. Так, завдяки вищеперерахованим підприємствам багато жителів району працевлаштовані та отримують заробітна плату, яка є однією з найвищих у районі. Завдяки злагодженій роботі з цими платниками податків частка спрямованих ними до держ - бюджету коштів порівняно з 2010 роком зросла майже у 2 рази.

– Володимире Петровичу, які принципові зміни відбулись в податковому законодавстві з прийняттям Податкового кодексу України?

– Глобальна конкуренція у світовій економіці потребує змін вітчизняного податкового законодавства, адже у світі конкурують не лише товари, які виробляються національними економіками, а також системи адміністрування податків. Одним із шляхів удосконалення податкової системи стало ухвалення Податкового кодексу, при розробці проекту якого враховувались найкращі практики світу. Українська економіка є складовою світової економіки і необхідно, щоб правила податкового регулювання були зрозумілі як «на вході», так і «на виході» товарів та послуг.

Податковим кодексом закладено якісно нову систему координат у публічних і приватних фінансах. Вперше визначено поетапне зниження ключових податків, зокрема податку на прибуток підприємств – з 25 до 16%, податку на додану вартість з 20 до 17 %.

Головним результатом запровадження Податкового кодексу України, який ми мали змогу спостерігати впродовж 5 місяців після набрання чинності кодексу, є те, що надходження до державного бюджету стабілізувалися і забезпечуються в рамках прогнозних показників, закладених у дохідній частині.

– Сподіваємося, Ви й надалі залишатиметися максимально відкритим для спілкування з представниками преси та громадськістю.

– Я завжди відкритий до спілкування як із представниками мас-медіа, так і з громадськістю, пересічними громадянами. Для налагодження зворотного зв'язку у Бершадській МДПІ діє громадська приймальня. Тож з'ясувати проблемні питання або висловити думку з того чи іншого приводу жителі району можуть кожну третю середу місяця на особистому прийомі. Насамкінець від імені колективу Бершадської МДПІ заздалегідь висловлюю щиру вдячність кожному платнику податків, кожному жителю району за розуміння першочергових завдань податкової служби з наповнення бюджетів. У день професійного свята хочу побажати податківцям Бершадської МДПІ найвищого рівня професіоналізму на всіх ділянках нашої складної роботи та подальших здобутків. Будьте завжди тактовними, ввічливими, толерантними. Творіть на славу людям і будьте щирі на добро.

Ніколи не забувайте про своє високе призначення – вірно і чесно служити державі, своєму народові.

Розмову вів Павло БАЙДАЛЮК.


Дивіться також в розділі  Інформує податкова
» 14.08.2015 29 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 16.07.2015 р. №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон). Закон містить низку позитивних змін...
» 20.06.2015 Бершадська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує, що Законом України від 28 грудня 2014 року №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового...
» 08.02.2015 Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» прийнято ряд законодавчих змін щодо платників спрощеної системи оподаткування.
» 14.12.2014 Відповідно до Закону України від 31.07.2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», до алкогольних напоїв віднесено продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів...
» 01.09.2014 Про відповідальність про несплату військвого збору
» 17.07.2014 Настав час платити земельний податок
» 17.07.2014 Мінімальні ціни на алкоголь змінені
» 30.06.2014 Термін сплати земельного податку громадянами за 2014 рік закінчується 25 серпня 2014 року
» 03.06.2014 Достойна прозора заробітна плата - не розкіш
» 31.05.2014 Оподаткування нерухомого майна
Всі статті розділу Інформує податкова »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
5 фото   
<b>13 квітня – День посадки лісу</b><br />13 квітня 2013 року у районі проведено загальнообласну екологічну акцію «День посадки лісу», у якій взяли участь...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
2 фото   
<b>Хоч і хутірець, та світу тут не кінець</b><br />На колишньому хуторі імені Жданова в Осіївці колись було 84 двори. Нині житлових будинків, у яких ще хтось проживає,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Шевчук Микола Трифонович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 07.07.44.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »Останні новини

До 21-ої річниці створення Податкової служби України: міцна ланка системи органів виконавчої влади - Податкові роз'яснення від Бершадської МДПІ - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення