ПЕРШОКВІТНЕВІ ЖАРТИ ЗМІ

 • Подобається6Не подобається
 • 1 Квітня 2009 р

Традиція першоквітневих жартів у ЗМІ має довгу і славну історію.
Газетні і телеприколи оцінювалися за кількома критеріями: популярність, безглуздість і кількість обдурених людей. Ось лише деякі з них.
В 1957 році телешоу каналу ВВС оголосило, що завдяки небувало теплій зимі і новому хімікату, що знищив шкідника – макаронного довгоносика, шведському фермерові вдалося зібрати прекрасний урожай макаронів. Причому, їх пучки, які збирали прямо з дерев, навіть транслювали телеканали.
В 1985 році один із спортивних журналів опублікував звістку про те, що бейсбольна команда New York Mets придбала пітчера, який може кинути м'яч з рекордною швидкістю – 270 кілометрів на годину. Видання стверджувало, що своїй майстерності він навчився у монастирі Тибету.

У Швеції в 1962 році існував єдиний телеканал. В одному з випусків новин техніки телекомпанії оголосили про те, що завдяки новій технології глядачі можуть зробити свої приймачі кольоровими, натягнувши капронову панчоху на екран. А перші кольорові телевізори тут з'явилися лише в 1970 році.
1977 року британська газета The Guardian опублікувала додаток на семи сторінках на честь 10-річчя утворення маленької республіки, розташованої в Індійському океані на кількох невеликих островах, що мають форму крапки з комою.
1998 року одне з американських видань розмістило рекламне оголошення на цілу шпальту, в якому повідомлялося, що в закладі тепер можна купити гамбургер для шулік, спеціально створений для 32 млн. жителів США, які все роблять лівою рукою.
Згідно рекламі, новий продукт містив такі ж інгредієнти, проте всі соуси і приправи були розташовані на протилежній стороні, щоб вони не виливалися на руку під час кусання.
1995 року журнал Discover оголосив, що відомий біолог Апріле Паццо (у перекладі День сміху) виявив новий вид живих істот, що мешкають в Антарктиці: "гарячеголовібезпанцирні крижані чер - в'яки". У описі черв'яків йшлося, що на їх головах розташовані кістяні пластини, які нагріваються до температури кипіння і дозволяють їм бурити товщу снігу і льоду з дуже великою швидкістю.
На перший погляд, шановний читачу, нічого й ніби особливого не виявилося в цих повідомленнях. Хіба що після них та їм подібних десятки тисяч людей телефонували у відповідні видання з проханнями поділитися такою інформацією, секретами і практичними навичками, які, на їх думку, могли стати, або ж вже стали їм у пригоді.
Зрештою, дані повідомлення не настільки зацікавили б автора цих слів, якби не конкретна причетність творців «Бершадського краю» до чогось подібного протягом попередніх років.
Читачі нашої районки добре знають, як першоквітнева інформація на шпальтах газети про серйозні на перший погляд речі, виявлялася потім не лише безпідставною, але й свідомо кумедною та надуманою, хоч і викликала вже на другий день велику кількість дзвінків та листів. І не дивно, адже мова йшла про конкретних людей, особливо керівників, та їх практичні справи, хоч зовсім не принижувала їх честь та гідність.
Це стосувалося і створення супербронежилетів з пір’я кидрасівських гусей та стокілограмових коропів у голдашівському ставку, різноманітних суперновинок, до випуску яких «приступили» на бершадських підприємствах за кращими світовими зразками, і навіть «свідчень очевидців» надзвичайних природних явищ на кшталт НЛО на Бершадщині.
Та найбільше запам’ятався епізод, який потім увійшов у золоту скарбницю журналістського гумору не лише нашого району.
Ось його короткий виклад.
Одне із солідних обласних сільськогосподарських видань командирувало на Бершадщину свого кореспондента, який мав саме звідси розпочати серію репортажів про конкретні практичні справи нової районної та місцевої влади, спрямованих на зростання соціально-економічного розвитку регіону в перші роки незалежності України. Ось тоді перша особа району, людина справді великого таланту, мудрості і організаційних здібностей, після тривалих розповідей гостю про це, запропонувала мені супроводжувати його по району для ознайомлення з діяльністю ще й у трудових колективах і органах місцевого самоврядування. Що з цього вийшло – нині важко сказати, бо записаний чималий матеріал на думку мого колеги все ж страждав певною неконкретністю. Тож уже перед від’їздом, в кабінеті першого заступника керівника району, йому попався в руки першоквітневий номер нашої бершадської районки.
В нього просто відкрилися очі, коли серед короткого переліку новин він віднайшов те, що, за його словами, шукав два дні: конкретні справи влади, зовсім не здогадуючись про жарт. Ось лише деякі з цих повідомлень: – керівництво місцевого тернівського колгоспу, розуміючи, що молодій Україні якнайшвидше потрібне збільшення виробництва м’яса, стало додатково розводити в місцевому лісі плямистих оленей, які вже суттєво поповнили м’ясні запаси району і прибутки господарства; – особливо вражаючою виявилася ініціатива дирекції заводу продтоварів «Цеоліт», яка, вийшовши на тісну співпрацю з американським космічним агентством НАСА стала випускати для потреб їх космонавтів фірмові блюда в тюбіках – «Борщ по українськи», «Вареники з картоплею», «Салат-вінігрет», «Кисіль з дерену» та інше; – ефективним і практичним виявилося у своїй діяльності керівництво птахокомбінату «Бершадський», яке оперативно налагодило масовий випуск перепелиних яєць, які дуже швидко завоювали ринок України та країн СНД через свою властивість виводити радіонукліди.
Було в цих інформаціях і ще щось, про яке вже і не пам’ятаю.
І от через днів десять в районі ми отримали (в інших районах також) спецвипуск обласного видання – десь із півтори тисячі екземплярів, – для розповсюдження серед трудових колективів і людей саме узагальнюючого досвіду бершадської районної влади у її співдружності з іншими керівниками. Яке ж було здивування всіх – від першої особи до рядової, коли прочитали про нові підходи влади на прикладі плямистих оленів, тюбиків для американських космонавтів та інше. Не зрозумів цього лише вінницький автор цієї статті – досвідчений журналіст, який просто не думав що це першоквітневий жарт газети, який традиційно спростовувався вже у наступному номері районки. І все ж, після довгих роздумів, він погодився на пропозицію керівництва району використати цей номер у Бершаді на інші потреби, – тільки б його поменше прочитало читачів.
Тож смійтеся на здоров’я, але не забувайте не піддаватися на провокації!
Павло БАЙДАЛЮК.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Золоту Зірку Героя України отримала дружина Юрія Коваленка</b><br />У ході урочистостей до Дня незалежності України Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак вручив...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Гончар Ксень Васильович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 03.12.44.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »Останні новини

ПЕРШОКВІТНЕВІ ЖАРТИ ЗМІ - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення