Діди Морози різних країн світу

 • Подобається0Не подобається
 • 7 Січня 2016, 09:00

Сани його літають, олені розмовляють, із собою він везе повен мішок подарунків.

Знають його у всьому світі і в кожній країні, лиш називають по-різному: Санта-Клаус, Тао Куен, Увлін Увгун, Дзед Мароз, Юленіссен…

На своїй батьківщині, у Фінляндії, він більше відомий як Йоулупуккі, що в перекладі означає «різдвяний козел». Таке дивне прізвисько фінський Дід Мороз отримав завдяки сільським жителям, які в Різдвяну ніч одягали шубу козлика і розносили по домівках подарунки. Через це у XIX столітті його зображували в козлиній шкурі, інколи навіть з маленькими ріжками. Зараз Йоулупуккі виглядає, як звичний нам Дід Мороз, із білою бородою та вусами, одягнений у червону шубу зі шкіри козлика підперезану шкіряним поясом, на голові у нього червона шапка.

Мешкає фінський Санта з дружиною Муорі (що перекладається як «стара господиня») і цілим сімейство гномів у своїй хатині. Його маленькі помічники впродовж року сидять у «Печерах Еха» і слухають, як себе ведуть діти в усьому світі. Перед Різдвом розбирають пошту і допомагають готувати та пакувати подарунки.

У Білорусі – Дзед Мароз.

Одягнений у довгу до п’ят шубу, спирається на чарівний посох. Живе він у своїй резиденції на території національного парку «Біловезька пуща».

Крім будинку Дзеда Мароза, в маєтку є окремий дім для Снігуроньки, де зберігаються подарунки та дитячі листи.

У Норвегії та Гренландії подарунки приносять гном Юленіссен, одягнений у брюки до колін та гольфи, взутий у дерев’яні черевики, та маленькі домовики Ніссе, які увесь рік сплять у затишному місці, а в грудні прокидаються і підкидають у панчішки подарунки. Домовички носять в’язані ковпачки і полюбляють солодощі. Щоб їх задобрити, діти залишають усілякі смаколики біля ялинки. Головний домовик живе недалеко від Осло, де є його поштове відділення, куди й надходять усі листи від дітлахів.

У Греції та на Кіпрі Діда Мороза звуть Святим Василем.

Його зображують старим із білою бородою. На Кіпрі вірять, що Василь невидимкою заходить до будинків і дивиться, в якому душевному стані люди зустрічають його і Новий рік.

Це не час для туги і зневіри.

Грецькі діти готуються до того, що Святий Василь проникне до будинку через комин, тому залишають на ніч біля каміна свої черевики і сподіваються на ранок знайти в них подарунки.

Тао Куен – Дід Мороз із В’єтнаму. Його ще називають духом сімейного вогнища. Він виглядає як дракон, а інколи – як старець. За сім днів до Нового року вирушає на небо до верховного божества Нгау Хоанга, щоб доповісти небесному владиці про добрі справи і вчинки всіх членів сім’ї.

Аби задобрити Тао Куена, біля його зображення ставлять багато солодощів.

Монгольського Діда Мороза називають Увлін Увгун, а супроводжує його супутниця – Зазан Охин. Новий рік у Монголії співпадає з важливим у країні святом скотарства, а Увлін Увгун уособлює образ головного пастуха. Його зображують у довгій волохатій шубі і великій шапці з рогами.

Саме від нього залежить, чи буде вдосталь молока і м’яса до новорічного столу.

До чеських та словацьких дітлахів приходить веселий чоловічок, одягнений у довгу шубу та високу шапку, який за спиною носить торбу. Звуть його Мікулаш, ходить він разом із Чортиком і Янголом. У них завжди знайдуться подарунки для тих, хто добре вчився. За традицією вони заходять у дім, де є діти і по записах у книзі хороших та поганих вчинків дарують малечі подарунки, а тим, хто поводив себе погано, дістаються вуглинки. Задобрити Святого Мікулаша можна, розповівши віршик чи заспівавши пісеньку.

Французький колега Діда Мороза – Пер Ноель. У перекладі його ім’я означає Батько Різдва і схожий він на Санту, але замість оленів пересувається на віслюку. У Новий рік спускається по димарю в будинок, де перед каміном у вітальні діти залишають порожні дерев’яні черевики і чемно йдуть спати. Пер Ноель приїздить не сам, а з компаньйоном Пер Фуетаром – суворим стариганем з різками, який на вушко нашіптує, як увесь рік поводили себе діти і чого заслуговують більше – солодощів чи покарання.

Італійський Дід Мороз – Баббо Натале. Цей новорічний чарівник заходить до будинку через комин, біля якого йому залишають чашечку молока. Подарунки кладе у червоні шкарпетки, підвішені біля каміна. У Баббо Натале є подруга – відьма Бефана.

Зовні схожа на казкову БабуЯгу. Бешкетникам Бефана приносить вуглинку, а слухняним дітям – всілякі солодощі.

Санта-Клаус–легендарний герой Різдва у США, добрий дідусь, який приносить подарунки дітям на Різдво і Новий рік. Американського Санту всюди супроводжує олень Рудольф-Червоний Ніс, який вміє розмовляти. Зображують Санту веселим дідусем з білою бородою, одягненим у коротку червону курточку та штани. На голові у нього червоний ковпак, а на носі – незмінні окуляри. У Свят-вечір Санта проникає в будинки через димохід і кладе подарунки під різдвяну ялинку та в панчохи всіх дітей, які впродовж року добре себе поводили.

Австралійський Санта-Клаус одягнений у легкі шорти і любить серфінг. Зазвичай зустріти Санту можна на пляжі, там він і роздає подарунки дітям.

Сегацу-сан і Одзе-сан – два новорічних персонажі Японії.

Сегацу-сан у перекладі – Господар Нового Року, він є традиційним Дідом Морозом.

Одягнений в яскраве блакитне кімоно і ходить пішки по Японії цілий тиждень. Цей час жителі називають «золотим тижнем». Він заглядає в кожен дім, але без подарунків –подарунки дітворі вручають самі батьки. Кілька десятиліть Сегацу-сан змагається з Одзе-саном, який одягнений як американський Санта Клаус, і останнім часом стає все популярнішим. Тільки пан Одзе привозить подарунки по морю, а не на оленячій упряжці.

Маленький шведський колега Діда Мороза – Юль Томтен, що зі шведської означає «Різдвяний гном». Живе у чарівному лісі та має власного помічника – сніговика Дасті.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Водохреще в Бершаді…</b><br />У вівторок 19 січня право - славний світ святкував Водохреще (Хрещення Господнє, Богоявлення). Це третє велике зимове...
4 фото   
<b>Журналісти «Бершадського краю» за роботою</b><br />Перед тим, як читач районки ознайомиться з матеріалами, підготовленими її журналістами, кожен з нас повинен побувати...
3 фото   
<b>"Майстриня слова і числа"</b><br />Під такою назвою в читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поезії Руслани Руденко...
7 фото   
<b>Відкриття церкви</b><br />Спів церковного хору, що супроводжував свято, колядки та щедрівки школярів місцевої школи та спокійний сніжок, що...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Музика Левко Микитович (1916) 1916 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Лейтенант. Загинув 02.06.44.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »Останні новини

Діди Морози різних країн світу - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
 • Потрібні робітники на завод в Польщі. Заробітна плата від 17 тис грн. Наказ 1310 від 10.09.18
  Потрібні робітники на завод в Польщі. Заробітна плата від 17 тис грн. Наказ 1310 від 10.09.18
  24.09.2018(096) 150-62-37
 • Продам будинок с.Війтівка вул. Терешкова,37. будинок з усіма зручностями, а також з усіма прибудовами (гараж, сарай, погріб, свердловина) земельну ділянку 16 соток
  Продам будинок с.Війтівка вул. Терешкова,37. будинок з усіма зручностями, а також з усіма прибудовами (гараж, сарай, погріб, свердловина) земельну ділянку 16 соток
  04.07.2018(067) 384-89-95
Всі оголошення Розмістити оголошення