Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва

 • Подобається0Не подобається
 • 16 Грудня 2016, 09:00

З усіх аграрних реформ, що пережив наш народ за останні півтора століття, найганебнішою виявилася нинішня, затіяна керівництвом незалежної України. В її основу була покладена ідея приватизації землі, яка відняла у хліборобів право на головний ресурс виробництва, а у держави і народу – право на володіння земельною рентою, яка, як продукт колективної праці, має піти на розвиток соціально виробничої структури, на розвиток місцевих громад та державні потреби, а не на індивідуальне збагачення.

І хоча Верховна Рада України прийняла законопроект про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року, деякі очільники все ще наполягають на продажу.

Аграрні негаразди, які розпочалися тоді, дають про себе знати і сьогодні. Більшість селян має паї, а для обробітку – лише сапу та лопату.

Про дешеві кредити, малогабаритну техніку для фермерів влада не подбала.

Сьогодні на селі працює чимало товариств з обмеженою відповідальністю. Хочеться запитати нинішніх реформаторів: а чи пішли б ви, шановні, до хірурга з обмеженою відповідальністю, або чи сіли б в автобус, де водій має також обмежену відповідальність? Хто ж вони ті радники-порадники, які довели до такого стану сільське господарство нашої країни?

Нещодавно мені до рук пот рапила книжка Сергія Медведя під інтригуючою назвою «Сценарій для України». Автор цього видання цитує одкровення одного діяча, який був причетний до всіх тих оборудок із землею. Ось що він пише: « … у нас розроблено посібник з питань продажу землі… Будемо дуже наполягати і навіть фінансувати видачу державних актів на землю і підведення до кожної ділянки. Тоді не потрібно буде купувати усе поле.

Придбання двох-трьох ділянок заблокує роботу на полі, а решта ділянок, коли заростуть бур’янами, заберемо за безцінь. Але, в першу чергу, потрібно приділити увагу сильним господарствам, бо ДЯКУЄМО ДЕПУТАТУ на них тримається аграрна політика…».

А хіба не так сталось у дійсності?

Я, як громадянин України, якому небайдужа доля нашої неньки-України – відчуваю велику тривогу за національну безпеку рідної держави.

Бо, як на мене, такий стан речей може призвести до окупації країни. А що це таке нашим ветеранам, дітям війни добре відомо. Слухав від них розповіді про те, з якою радістю вони чекали свято Перемоги, як із завзяттям відбудовували народне господарство, працювали за себе і за тих, хто не повернувся з ратної січі. Підіймалися з руїн заводи та фабрики, колективні господарства, життя входило в нормальне русло.

І коли через десятки років усе налагодилось, раптом спрацював горезвісний «план тальність, нахабство, брехня, пияцтво, наркоманія, зрадництво і радикальний націоналізм, ворожнеча між народами…».

Хіба сьогоднішня Україна розвивається не за цим планом?

Наша країна все більше і більше занурюється у прірву боргів. Я впевнений, що за гроші від МВФ Україні, рано чи пізно, виставлять рахунок.

А чим же вона буде їм платити, якщо реальне виробництво скорочується? Швидше за все запропонують віддати борг землею.

Приймаючи присягу, усі наші Президенти клали руку на Біблію. А в ній сам Господь сказав: «… Землю не повинні продавати, то моя Земля – ви пришельці і поселились у мене…».

Ненаситні багатії хочуть скупити в селян землю за безцінь, а потім перепродати Даллеса», уривки якого часто нині цитують у пресі. Ось що він писав півстоліття тому: «Закінчиться війна, все якось уладнається, утрясеться. І ми кинемо все, що маємо, золото, всю матеріальну потугу на обман і обдурювання людей. Посіємо хаос і непомітно підмінимо їхні цінності на фальшиві і змусимо їх у них вірити. Як? Ми знайдено собі союзників і однодумців у самому СРСР… Будемо насаджувати культ сексу, насильства, садизму, зрадництва, аморальності і безпринципності. Бюрократизм і тяганина будуть подаватись нами як чесноти. Усіляко заохочуватимуться бруїї за великі гроші зарубіжним магнатам. Але їм варто пам’ятати нашу історію й усіх, хто приходив завойовувати нашу землю, українсь - кий народ – виганяв. За неї заплачено дорого – кров’ю та життям наших дідів і батьків.

Я особисто переконаний: якщо все-таки вдасться запустити маховик продажу землі, то це треба буде розглядати як справжнісінький геноцид проти українського народу.

Іван ГЛАДИБОРОДА, член президії районної організації ветеранів України.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
2 фото   
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
3 фото   
<b>Професіонали</b><br />Одним з господарств, де в цьому році найкраще велися як літні, так і осінні польові роботи, знову є ВАТ...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Головатюк Ісак Антонович (1906) 1906 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 22.01.45. Похов. Польща.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »Останні новини

Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
 • Потрібні робітники на завод в Польщі. Заробітна плата від 17 тис грн. Наказ 1310 від 10.09.18
  Потрібні робітники на завод в Польщі. Заробітна плата від 17 тис грн. Наказ 1310 від 10.09.18
  24.09.2018(096) 150-62-37
 • Продам будинок с.Війтівка вул. Терешкова,37. будинок з усіма зручностями, а також з усіма прибудовами (гараж, сарай, погріб, свердловина) земельну ділянку 16 соток
  Продам будинок с.Війтівка вул. Терешкова,37. будинок з усіма зручностями, а також з усіма прибудовами (гараж, сарай, погріб, свердловина) земельну ділянку 16 соток
  04.07.2018(067) 384-89-95
Всі оголошення Розмістити оголошення