Підстав для звинувачення лікаря немає

 • Подобається0Не подобається
 • 1 Грудня 2017, 09:00

У 37-му номері газети «Бершадський край» від 15.09.2017 р.

було надруковано статтю Тетяни Бондар «Ціна помилки – життя». У ній йшлося про лікарську помилку лікаря-хірурга Бершадської ОЛІЛ В.М. Довганя, який нібито несвоєчасно встановив діагноз «гострий апендицит», що призвело до розвитку гострої кишкової непрохідності, а в подальшому – смерті 52річного пацієнта Петра Нагерняка вночі 30 серпня 2017 року.

В цій же статті зазначено, що з приводу смерті П.Нагерняка призначена та проводиться судово-медична експертиза.

Результати судово-медичної експертизи, в рамках якої була проведена і судово-гістологічна експертиза, спростовують висновки, що були озвучені на позачерговому засіданні медичної ради Бершадської ОЛІЛ у першій половині вересня 2017 р.

Згідно з висновком судовомедичної експертизи, підтвердженим відповідними лабораторними дослідженнями, встановлено, що безпосередньою причиною смерті гр-на П.Нагерняка був ендотоксичний шок, що розвинувся внаслідок запалення відділу тонкого кишківника на тлі надзвичайно рідкісного захворювання – хвороби Крона.

Зазначена хвороба, згідно із даними спеціальної літератури, в світі зустрічається дуже рідко – 2-3 випадки на 100 тис. населення та вкрай важко діагностується. Як правило, діагноз цієї хвороби встановлюється шляхом гістологічних досліджень відповідних препаратів, вилучених під час операції хворих або після їхньої смерті.

Виходячи з вищевикладеного, будь-яких підстав для звинувачення лікаря-хірурга В.М. Довганя в лікарській помилці, що полягає в несвоєчасному встановленні правильного діагнозу, отже, і в смерті хворого, в даному конкретному випадку немає.

Вважаю, що проведення позачергового засідання медичної ради Бершадської ОЛІЛ, тим більше спроби робити будь-які висновки на цій медичній раді щодо причин смерті П.Нагерняка до завершення судово-медичної експертизи, було передчасним, некоректним і неправомірним, що і призвело до безпідставних звинувачень і висновків.

Оскільки в зазначеній статті зроблено посилання на судово-медичну експертизу, яка на час виходу статті ще не була завершена, вважаю за необхідне вимагати від редакції газети надрукування даного листа в повному обсязі, оскільки йдеться про об’єктивність проведення експертизи, отже про честь, гідність та ділову репутацію Бершадського міжрайонного відділення судово-медичної експертизи, висновки якої спростовують припущення, висловлені під час проведення позачергової медичної ради.

Окрім того, вважаю за необхідне зауважити, що за наслідками судово-медичної експертизи, в конференц-залі Бершадської ОЛІЛ 10.11.2017 р. о 13.30 була проведена судово-медична – клінічна конференція, на якій був детально розібраний цей випадок. Утім, на цю конференцію певні «зацікавлені в жарених фактах» особи не з’явилися або не були запрошені, в той час як на позачерговій медичній раді з приводу смерті П.Нагерняка як журналісти, телебачення, так і представники громадськості були присутні.

Таким чином, мій лист покликаний не тільки оприлюднити остаточну причину смерті П.Нагерняка, а й зняти з лікаря-хірурга В.М. Довганя обвинувачення в несвоєчасному встановленні діагнозу гострого апендициту, який нібито призвів до смерті хворого в ХХІ столітті.

Маїс СОЛОГУБ, завідувач Бершадського міжрайвідділення судово-медичної експертизи.

Від редакції. За інформацією адміністрації Бершадської ОЛІЛ, днями з приводу вищезгаданої ситуації відбулося засідання контрольно-експертної комісії (КЕК) обласного департаменту охорони здоров'я. Офіційні висновки та рішення КЕК будуть надруковані в одному з наступних номерів газети.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
3 фото   
<b>Як святкувала Бершадщина</b><br />Урочистості з нагоди 24-ої річниці Незалежності України відбулися 24 серпня біля районного будинку культури.
3 фото   
<b>Побратими по слову і духу</b><br />Цікавий відкритий урок на тему «Співзвучність творчості Василя Думанського і Анатолія Колісника» наприкінці...
7 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тур п`ятий</b><br />В останній день червня на щедрій Бершадській землі відбувся п'ятий тур обласної акції &ndash; творчого конкурсу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Ткачук Василь Тимофійович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.43.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »Останні новини

Підстав для звинувачення лікаря немає - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення