Стати кращими – не просто

 • Подобається5Не подобається
 • 5 Серпня 2009 р


До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу, тримаю в руках ручку і думаю, що сказати своїм колегам, як передати свої почуття і радість, що за 6 років, крок за кроком, через рифи незнань тих цінних дріб’язкових на перший погляд, але дуже важливих в роботі тонкощів, через кадровий огріх і, чесно кажучи, через непоодинокі помилки, особливо в людях, ми стали серед кращих.
Лише за останні кілька років наша служба зовсім змінилась: організаційно та законодавчо. Головною її метою стало на перший план захист людей від небезпечних інфекцій та від можливості харчуватись недоброякісною продукцією тваринного та рослинного походження. З цією, по суті, новою функцією наша служба справляється. Про це свідчить висока оцінка її роботи з боку головного управління ветеринарної медицини.

Це наслідки повсякденної напруженої та цілеспрямованої праці 67 працівників, з яких лікарів – 28, фельдшерів – 17, інших працівників – 22.
Ті, хто контактує з цією службою, знають, що вона працюєнеобмеженийчас, майже без вихідних і свят. Не буде дивним, коли і в наше свято ми отримаємо тривожний дзвінок з ферми чи від власника про негайну потребу врятувати тварину, і як би не хотілось, але ми приймемо цей виклик і зробимо все можливе, аби врятувати тварину, бо чітко усвідомлюємо, що цим не тільки робимо добре людині, а, можливо, відвернемо небезпеку її життю та іншим.
Сьогодні приємно відзначити, що свої поточні завдання виконали своєчасно і успішно, а за цим стоїть надзвичайно нелегка розумова і фізична праця. Десятки тисяч тварин проходять через наші руки, тисячі центнерів продукції ми мусимо обстежити, дослідити, визначити якість, адже працюємо вже за середньоєвропейськими якісними показниками. І риба, яка продається на ринку, і м’ясо, молоко, сир та масло, консерви, продукти бджільництва, овочі та продукти з них, ковбасні вироби тощо мусять мати нашу експертизу про якість та безпечність для людей.
Високі професійні та організаторські здібності мають працівники Джулинської дільничної лікарні ветмедицини, яку очолює Володимир Йосипович Гайдук. В зоні її діяльності не допущений в цьому році жоден інфекційний спалах, проведені всі профілактичні щеплення та дослідження, незважаючи на кадрові зміни.
Тут примножують традиції наших ветеранів, зокрема, А.М. Куценка, який очолював багато років цю дільницю, тепер є наставником її працівників.
Досить успішно спрацювали Устянська та Лісничанська ветеринарні лікарні, очолювані Н.І. Гріщенко та М.О. Коваль.
Їх колективи постійно за всіма показниками займають ведучі місця в районі.
Державна служба ветмедицини працює в тісному контакті з лікарями господарств.
Без їх щоденної копіткої нелегкої праці ми не мали б цих успіхів. Це, зокрема, головний лікар ТОВ «Агрофірма «Джулинка» М.Ф. Савчук. Багато років успішно працюють лікарями господарств ТОВ «Осіївське» В.О. Глушко та ТОВ «Устянське» В.І. Савченко.
Не завжди співпадають успіхи господарства зі стараннями його ветеринарної служби. Головний лікар ЗАТ «Зернопродукт МХП» Василь Маркович Корнелюк багато років пропрацював в колишньому баланівському колгоспі, потім у товаристві. На жаль, минулі господарства не мали особливих здобутків в тваринництві, і лікар, незважаючи на його старання, не був помічений.
Коли ж створили ЗАТ і його грамотні сучасні керівники віддали належне молочному скотарству, а скотарство стало одним з кращих в області, належно оцінили і Василя Марковича. Це завдяки йому ферма має високу збереженість молодняка та низький процент неплідності корів. Він застосовує сучасні методи і дослідження науки. Адже, запровадивши науково обгрунтовану схему профілактики хвороб новонароджених телят, він досяг найкращих результатів в районі і споріднених господарствах області.
Дівчиною прийшла в Сумівське господарство Надія Володимирівна Пилипишина, тут вийшла заміж, народила дітей, стала молодою бабусею, а ентузіазм, завзяття плюс глибокі знання і досвід в роботі дали можливість заслужити повагу у керівників, селян, до яких завжди готова, чи вдень чи вночі, прийти, аби врятува - ти корову- годувальницю чи іншу тварину.
Не відкрию особливий секрет, що формула успіху – кадри плюс щоденна праця і знання. У нашій професії це не просто знання, а спеціальні, високофахові, які початкують у вузі і наростають великим кошом в процесі довгої праці. І ще щось-таке в цій формулі відсутнє, як скажімо, бажання, чи може, натхнення, або проста повага до себе самих: «Що ми гірше інших?».
Їздила по вузах України, шукала випускників. Одні приїжджали і ознайомлювались з умовами (особливо зарплатні), від’їжджали, інші мали бажання працювати лише в лабораторії ветсанекспертизи.
Не хочу і не буду хаяти нашу студентську молодь. Серед них є багато добрих, працелюбних з високими сучасними знаннями. Так нам пощастило з випускником 2007 року В’ячеславом Миколайовичем Сплавським. Це спадкоємний лікар, адже покійний батько – лікар і мати – ветфельдшер, багато сил та праці віддали ветеринарії. Він примножує успіхи батьків, особливо старанний до виконання лікарської клятви і подає надію на майбутнє.
Щоденна і напружена робота наших спеціалістів дала свої результати.
Вважаємо, що голову інфекційної змії туберкульозу відрубали в Бершадському районі.
Цей рік стане в районі рішучим у завершені боротьби з лейкозом. Започаткували велику роботу, багато зроблено в цьому питанні, але є обставини, які мусимо вирішувати разом з керівниками та спеціалістами господарств, причому головна роль належить їм.
Не раз переконались, що розповсюдження лейкозу йде в основному при відтворюванні стада, починаючи від їх запліднення до вирощування нетелів, а ізоляція в умовах сучасних господарств досить складна. Тому розробили для ферм неблагополучних по лейкозу план-програму по відтворенню в основному за рахунок закупівлі телиць та нетелів з господарств, вільних від інфекції.
 


Сторінки:
2 1
Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
2 фото   
<b>Крушинівська ЗОШ</b><br />
3 фото   
<b>Сергій РУДЧЕНКО: «Коровай буде вагомим»</b><br />ці липневі дні лани Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» особливо привабливі, дихають щедрістю тепла і...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Матіїшин Олександр Порфирович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Камишинським МВК. Рядовий. Загинув 00.03.45.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »Останні новини

Стати кращими – не просто - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення