Дяківка, як острівець надії

 • Подобається4Не подобається
 • 12 Січня 2011, 09:12

На знімку: директор господарства Володимир Васильович Довгополюк та одна з кращих доярок Тетяна Анатоліївна Сивак обговорюють зимові особливості годівлі та утримання корів. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Це село зачаровує своєю красою навіть взимку. Тут проведено природний газ, повноцінно діє соціальна сфера. Та найголовніше – що воно «живе», і в цьому заслуга насамперед місцевого ПСП «Промінь», де збережена і розвивається вся виробнича сфера, тож люди мають можливість працювати й отримувати заробітну плату. Саме тому директор сільгосппідприємства В.В. Довгополюк користується тут неабияким авторитетом. Дяківчани підтримують керівника у його прагненні розвивати не тільки рослинництво, а й тваринництво, тож рік закінчили з оптимізмом. І для цього були всі підстави.

Більше, як на тисячі гектарів посіяли озимі культури, встигли підготувати окремі площі до весни. Решту, з метою економії витрат, залишили, щоб розпочати працювати на них за новою енергозберігаючою технологією. Для цього придбали сівалку імпортного виробництва.

Хоч обходяться без інвестора, кредитами не користуються, а коли готувався цей матеріал, вже було оплачено для закупівлі сто тонн аміачної селітри. На жаль, якщо донедавна вона коштувала ще по 2250 гривень за тонну, то тепер обійшлася майже по три тисячі. Але за настільки значний ріст цін на мінеральні добрива чомусь ніхто нікого не питає. Якщо й надалі такою буде політика у державі, висловлює припущення Володимир Васильович, кошти у господарствах можуть закінчитись дуже швидко.

Або ж ще приклад. Хоч до весни ще далеко, а літр дизельного пального вже дорожчає.

Не так просто, звичайно, займатися у наш час тваринництвом, коли закупівельні ціни на продукцію галузі, як от нині на свинину, не завжди відповідають затратам на її виробництво. Однак у Дяківці кажуть «поки ситий схудне, то голодний здохне». Тому й утримують більше двохсот корів, тисячу голів свиней і навіть вівці. Та ще й справи по м’ясу, за попередніми підрахунками, ідуть не так вже і погано, залишається лише трішки підправити продуктив ність по молоку. Щоб не виникало проблем у пору зимівлі, заготовили достатню кількість кормів, та ще й високої якості.

У ПСП «Промінь» не тільки дотримуються законодавства щодо мінімального розміру заробітної плати, а й навіть за останні місяці підвищили її розмір.

Тут працює до восьмидесяти працівників, а у пікові періоди робіт їх ще більшає. І хоч, зменшивши їх кількість, заробітну плату можна різко підняти, все ж на це не йдуть, бо тоді не стане з півсела населення, яке змушене буде податися на заробітки у великі міста, як це сталося у Тернівці.

За попередніми даними рентабельність виробництва у ПСП буде до 17 відсотків.

Тут навіть свинарство не збиткове, бо на свинях і взимку мають півкілограмові прирости.

Здавалося б, посій якійсь із найвигідніших в економічному плані культури і не май проблем з отим тваринництвом. Прибутки можна мати ті самі. Але Володимир Васильович вважає, що занапастити цю галузь дуже легко, а от відродити – важко.

Досвідчений керівник господарства турбується не лише про виробництво, а й про село, людей. Так, у листопаді він організував для своїх працівників ціле свято – з концертом, святковим обідом, на якому не тільки дякував за ввірену йому в оренду землю, а й за те, що обрали його депутатом до районної ради. Подарунки до Дня працівників сільського господарства хоч і не вручали, натомість організували доплату грішми. Тобто, хто більше працював, той більше отримав. Традицією тут вже стало вручати килими пенсіонерам, які виходять на заслужений відпочинок. Подарунки отримують і батьки новонароджених, які працюють у господарстві.

Ну і що з того мають, кажуть у Дяківці, що деякі з сільгосп підприємств розділилися, як от у сусідньому Червоному, що на Гайворонщині. А в нас – ніби острівець благополуччя.
– Ні, – поправив В.В. Дов - гополюк. – Дяківка – це острівець надії для наших людей. І чимало хто навіть заздрить дяківчанам.

У 2011 році в господарстві мають намір збільшити площі ще й під цукровими буряками. Адже виростили їх у попередньому по 432 центнери з гектара у заліковій вазі, та ще й красносільські цукровари як слід за сировину розрахувалися.

У господарстві в пошані передовики, серед яких механізатори О.М. Клітченко, С.О. Безкоровайний, К.А. Рубчен - ко, завідуюча фермою Н.А. Островерха, свинарка В.Я. Близнюк, доярка М.П. Мовчан. Гарно відгукуються і про головного інженера І.М. Третяка, головного бухгалтера М.С. Кожухівського та інших.

У В.В. Довгополюка не в звичці хвалитися здобутками, але і без того зрозуміло, що якби таким селам, як Дяківка, ще й підтримка держави, то б ожили вони відчутно.

Вал зерна у 2010 році хоч і трохи менший у цьому господарстві, в порівнянні з попереднім, але за рахунок кращої ціни мають непоганий економічний ефект. Планують навіть посадити сад. На кожний з орендованих паїв видали по 1,4 тонни зерна.

Щоправда, чимало хто взяв плату грішми, бо де мав його дівати, коли за два попередні роки видавали по 1,7 тонни.

Не зловживають тут, у погоні за прибутками, ні посівами сої, ні соняшника, ні ріпака, бо живуть не тільки сьогоднішнім днем.

Така продумана і ефективна діяльність Володимира Васильовича не залишається непоміченою. Тільки в 2010 році його нагороджено від Мінагрополітики трудовою відзнакою «Знак Пошани», а також подяками від обласної та ра йонної влади.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
3 фото   
<b>«Поет усього людства…»</b><br />Так сказала про Тараса Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі. &ndash; Тарас Шевченко виходить за...
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
1 фото   
<b>Війтівка сьогодні</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Бакутін Макар Фадейович (1903) 1903 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »Останні новини

Дяківка, як острівець надії - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення