Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні

 • Подобається5Не подобається
 • 30 Липня 2011, 15:41


Керівник ТОВ «Світанок-Агросвіт» Олег Іванович Ковбасюк організацією нинішніх жнив задоволений.

Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля, жнивуючи трьома комбайнами «Форшріт» і двома «Класами», впоралися з їх обмолотом всього за десять днів і знову, вже не вперше, першими закінчили жнива в районі. Директор господарства О.І. Ковбасюк розповів, що за те, щоб хліб своєчасно потрапив у засіки, уболівав не тільки він, а й всі учасники жнивного комплексу робіт.

Щодо їх темпів, то в цьогорічних умовах ними дійсно можна гордитися. Тим більше, що у Шляховій встигли вже затюкувати і завезти на зберігання до тридцяти тисяч тюків соломи. Та й урожайність озимої пшениці, за попередніми даними, перевищує 50 центнерів з гектара. Міг би бути цей показник ще вищим, якби одне з полів не зачепив градобій.
За рахунок чого шляхівчанам щороку вдається бути першими? За словами Олега Івановича, насамперед, завдяки тому, що про це посправжньому почали турбуватися ще за два-три місяці до жнив. От і обійшлися без жодної серйозної поломки у загінках. Учасники жнивного комплексу робіт вважають, що якби не перешкоджали дощі – жнива закінчили б ще швидше. Адже навіть в таких умовах, якими вони були, вони молотили хліб щодоби на площі 130-150 гектарів.

Причому, щоб уникнути втрат, вночі не працювали, а тільки у світловий день. Валовий намолот ранніх зернових тут сягнув у цьому році 4,4 тисячі тонн, що набагато більше, ніж торік.
Неабиякі надії у Шляховій покладають і на кукурудзу, яку вирощують на площі 600 гектарів, на інші культури. Як тільки нічого не постане на заваді, валовий намолот зерна за рік становитиме, за попередніми розрахунками, 8-8,5 тисячі тонн. Такого у Шляховій ще не було. Тому комбайнери Ігор Сокоркін, Юрій Душко, Михайло Зарубенко, Іван Скорик, Федір Надворний, який жнивував у цьому році напару з сином Русланом Гайдуком, Михайло Гардиш, Петро Теплицький, Михайло Білик такими темпами робіт, як і заробітками, задоволені. За жнива – практично за десять днів – комбайнери заробили по 5-6 тисяч гривень і по кілька тонн зерна, і нині допомагають на жнивах сусідам.

В цілому у Шляховій, що планували – того домоглися.

Озима пшениця сорту «Фаворитка» видала на окремих площах по 60 центнерів з гектара.

Непоганими темпами жнивують у цьому році і в Тирлівці. Хоч у цьому господарстві лише два комбайни – «Джон-Дір» і «Форшріт», комбайнерами на яких Володимир Близнюк і Володимир Данішевський, на день, коли готувався цей матеріал, залишилося жнивувати не більше двох діб.

На жаль, значної шкоди зерновим, як і іншим культурам, завдав у цьому господарстві градобій. Кажуть, що на десятках гектарів практично не було що молотити.

А от на кожному з 135 гектарів поля, яке стихія не зачепила, намолочували до 55 центнерів зерна. В цілому, за словами директора цього господарства А. Г. Христича, врожайність ранніх зернових становитиме до 40 центнерів з гектара.

На зернотоку вже закінчували возити все збіжжя після першої очистки в комори. На осінь тут планують ввести в дію ще й зерносушарку на твердому паливі потужністю до 150 тонн за добу. Водієві зернотоку Андрію Старинцю і механізатору Олексію Мельнику ніколи вгору було глянути – настільки поспішали звезти все під дах.

Та чи не найконтрастнішими показники врожайності виявилися у ТОВ «Жорняки», хоч жнивували тут не менш старанно, як у двох попередніх господарствах. І цьому до певної міри є пояснення. Виявляється, що формувалися вони не рік і не два. Директор цього господарства М. Н. Рибак розповідав, що і насіння на полях однакове, і технології, і техніка, працювали ті самі кадри, а от на великокиріївських землях врожайність виявилася на 10-12 центнерів нижчою, ніж на більш доглянутих війтівських. Великокиріївські вже роками не вдається довести до ладу, от і результати. Комбайнери Василь Іванчук, Петро Чалій, Іван Прісняк те і робили, що поглядали на хмари, які починали з'являтися на горизонті, адже не обмолоченими ще залишалися до 80 гектарів поля.

Щоб дві «Ниви» і «Дон1500» не простоювали, бо ще й відстань до зернотоку була чимала, за кожним було закріплено по два автомобілі, які возили зерно. Належне треба віддати М. Н. Рибаку і за те, що зберіг пожежний автомобіль, який вже найдавніший у районі, а ще чергував у повній готовності на жнивному лані.

Окремі сорти пшениці тут видавали навіть по 50 центнерів з гектара. Якби у свій час не занедбали окремі поля, середній показник врожайності теж міг би бути кращим.

Нарікають механізатори цього господарства навіть не на стару техніку, а більше на погану якість запасних частин, їх дороговизну.

Отже, якби на жнивному лані району не такі контрасти, як от у даних господарствах, по показниках урожайності, то і по району ми мали б кращі результати.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
2 фото   
<b>Фронтові дороги Олексія Шемішана</b><br />Недавно відзначив свій 89-ий день народження гвардії полковник, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та...
1 фото   
<b>Медвідь Левко Іванович</b><br />(18.06.1905, с. Чорна Гребля&nbsp; &mdash; 22.02.1982, м. Київ) &mdash; видатний учений-гігієніст, доктор медичних...
11 фото   
<b>ГЛИНСЬКЕ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Шарган Іван Овксентійович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »Останні новини

Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення