В центрі уваги ради – інтереси громади

 • Подобається0Не подобається
 • 9 Вересня 2011, 09:00

На знімку: Бирлівський сільський голова І.Д. Прудченко

Одна із особливостей бирлівської територіальної громади полягає в тому, що вона наближена до райцентру, межує з містом. Це добре, адже на території сільради чимало закладів, організацій та установ районного масштабу, які сплачують податки і до сільського бюджету. Очолювати таку громаду дуже відповідально і непросто, однак Бирлівському сільському голові І.Д. Прудченку, який на цій посаді працює вже третє скликання, був і секретарем сільської ради, а загалом має понад двадцять років стажу роботи в органах місцевого самоврядування, досвіду не позичати. Нижче мова піде про те, чим живе нині територіальна громада, які основні питання вирішує, а також про те, що хвилює людей.

Наша розмова з Іваном Дмитровичем розпочалася на оптимістичній ноті – він повідомив про те, що за підсумками восьми місяців нинішнього року дохідну частину сільського бюджету виконано на 116,6%. А це означає, що в територіальної громади є певні можливості для вирішення нагальних питань її соціальноекономічного розвитку. Більше того, тут поступово закладається основа на перспективу, майбутнього покращення життя людей.

Показовим прикладом цього може слугувати опікування сільською радою дошкільнонавчального закладу «Веснянка», який відвідують шістдесят малят. Завдяки участі два роки тому в проекті Програми розвитку ООН та Європейського Союзу «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в дитсадку відремонтовано приміщення, реалізовано заходи з енерго - збереження. Після цього, вже в нинішньому році, виділено ще 137 тис. грн. на облаштування прилеглої території. Нещодавно там завершили стелити тротуарну плитку (416 м2), і, за словами І.Д. Прудченка, дитячий садочок став райським куточком. В дитячій установі працює дружний колектив на чолі з досвідченою Галиною Федорівною Щербою. Задоволені і батьки дітей. Вже постає питання навіть про те, щоб в перспективі відкрити четверту групу.

Відремонтували також ФАП, де вже більше тридцяти років сумлінно працюють завідуючим Віктор Данилович Гончар та акушеркою – його дружина Галина Петрівна. В лікувальному закладі є водопровід, водовідведення, зробили внутрішній ремонт приміщень.

– Так що не соромно було передавати ФАП у спільну комунальну власність районної територіальної громади, – каже Іван Дмитрович. – Правда, жителі села не хотіли, щоб це відбувалося, адже на утримання ФАПу із сільського бюджету щороку виділялися значні кошти, що дозволяло вирішувати багато питань.

У Бирлівці кілька років тому спромоглися й частково зробити капітальний ремонт сільського будинку культури. Торік же облаштували плиткою майданчик перед ним. В планах сільського голови – і поточний ремонт залу, але для цього потрібно акумулювати кошти.

Будинок культури очолює енергійна, ініціативна Любов Борисівна Уманська, яка вміє і може організувати культурномасову роботу. Надзвичайною популярністю користується народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня», який нещодавно на обласному святі фольклору імені Гната Танцюри посів друге місце і брав участь у фестивалі народної творчості Національного Сорочинського ярмарку у Полтаві.

В полі зору І.Д. Прудченка та сільської ради і освітянський заклад, в якому навчаються майже 170 учнів. Торік обладнали шкільне подвір’я плитами, посадили клумби, а позаминулого року – горіхи.

– Ми, так би мовити, зупинили руйнацію соціально-культурної мережі, – стверджує Іван Дмитрович, – навіть намітилося певне покращення матеріально-технічної бази цієї сфери. За чотири роки на це було спрямовано 1,2 млн. грн.

Бирлівська сільська рада вирізняється ще й тим, що бере активну участь в різноманітних конкурсах, залучаючи таким чином додаткові кошти для соціально-економічного розвитку громади. Ми вже говорили про її участь в проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Торік Бирлівка була відзначена за підсумками обласного конкурсу «Населений пункт зразкового порядку». А ще завдяки участі в обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування в Бирлівці облаштували молокоприймальний пункт.

Комунальне підприємство очолює Анатолій Васильович Різник. Вже завершили буріння свердловини, підвели воду, а каналізація була.

– І тепер розпочали заготовляти молоко, – каже І.Д. Прудченко. – Однак населення ставиться до цього з певною пересторогою, адже маємо гіркий досвід, коли уклали угоду з балтськими заготовачами, а вони не розраховувалися вчасно. Але нині мова йде про те, що молоко заготовлятиметься лише через подібні приймальні пункти, де є охолоджувачі, тож все буде нормально. Деякі сільські ради тільки мріють про це, а ми вже облаштували такий пункт.

Нині пріоритет в діяльності Бирлівської сільської ради – благоустрій, наведення елементарного порядку. Цього року з сільського бюджету виділено 19 тис. грн. на ремонт сільських комунальних доріг по вулицях Перемоги, Набережній, виконано роботи й на в’їзді по вулиці Комсомольській. Бирлівська територіальна громада санітарній очистці населеного пункту, благоустрою завжди приділяє велику увагу, адже село, протяжність якого п’ять кілометрів, знаходиться на в’їзді в райцентр. Саме тому вона майже щороку займає призові місця в конкурсі з проведення двомісячника благоустрою.

– А ще у нас в ідеальному стані сільське кладовище, – запевняє Іван Дмитрович, – прибрані могилки, прополото траву, кущів нема. Торік завершили будівництво паркану, а це теж значні кошти.

Слідкує за порядком тут совісна, порядна, принципова людина – Іван Омелянович Тузенко.

Приватних підприємців у Бирлівці не багато, всі вони, в основному, займаються торговельною діяльністю. Сільське безробіття тут не так дошкуляє, як в інших селах, адже більше двохсот бирлівчан працюють в Бершаді.

Основний орендар земель – Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП». Підприємство тісно співпрацює з сільською радою, допомагає у вирішенні соціальних питань.
Розповідаючи про життя громади, сільський голова І.Д. Прудченко акцентував увагу на активності, ініціативності депутатів місцевої ради. Г.П. Гончар, А.М. Янчук, В.В. Вертогрук, М.Л. Запорожець та інші народні обранці часто виступають на сесіях сільської ради, вносять пропозиції, аргументовано відстоюють свою думку. Активно працюють депутати і в округах, добре знають проблеми виборців. Саме тому інтереси громади, людей завжди в полі зору сільської ради і абсолютна більшість проблемних питань ефективно вирішується місцевою владою.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
21 фото   
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
2 фото   
<b>Свято сили, здоров'я і гарту</b><br />На Бершадщині, за традицією, День фізичної культури і спорту перетворюється в справжнє спортивне свято. Минулої...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Мазур Михайло Климович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Останні новини

В центрі уваги ради – інтереси громади - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення