В основі діяльності – відповідальність і злагодженість

 • Подобається0Не подобається
 • 23 Серпня 2012, 09:00

За словами директора ТОВ «Осіївське» В.Г. Топіхи результати цьогорічних жнив, через спекотні весну і літо, його не задовольнили. І все ж тут є чому повчитися, зокрема технологіям сільгоспвиробництва і тому, як розраховуються з людьми. Якщо нещодавно район у цілому піддавався критиці щодо рівня заробітної плати у сільгосппідприємствах, то до цього господарства – жодний претензій.

Розраховували, за словами Василя Григоровича, не менше як на 60-70 центнерів зерна з гектара, а намолотили, через засуху, лише по 35 центнерів. Озимий ріпак видав по 23. Якби не затрати, до яких вдалися на полях, розраховуючи на вагомий урожай та професійний догляд за посівами, не мали б і цього.

Жнивувати планували двома власними, найсучаснішими комбайнами, але, перестрахувавшись, не пошкодували 20 тисяч гривень і відремонтували ще й третій. От і тривали жнива тільки два тижні, хоч мали озимої пшениці 1032 гектари і 214 гектарів ріпаку.

Прийнято вважати, що економічно вигідно, коли поля розташовані компактно. Дещо виручило у цьому році те, що вони видовжені на 14 кілометрів. От і не обминули деякі з них краплі дощу, тоді, як на окремих, за два з половиною місяці, не було його зовсім.

За словами Василя Григоровича, саме у такі складні роки, як нинішній, добре видно, наскільки відповідально всі ставилися до вирощування урожаю. Виручила агрономічна служба під керівництвом головного агронома В.О. Петрука, яка діяла відповідально і злагоджено. Не можна не відзначити і комбайнові екіпажі у складі Миколи Паляниги і Михайла Білодіда, Віктора Кубка і Леоніда Коритчука, а також Олександра Кукурудзяка і Віктора Лещенка.

Якщо засуха вдарила по всіх господарствах району, то осіївське вразила з подвійною силою, адже мають ще і немале тваринництво, яке вимагає великої кормової бази.

Та на те і керівники та спеціалісти, щоб якнайбільше передбачати, убезпечуючись від збитків. Тут не тільки протрималися з тваринництвом, створивши торік перехідний запас кормів, а ще й зуміли закласти певну їх кількість на наступну зимівлю. На столі у директора господарства виднілися розрахунки, чим у такий непростий рік можна буде доповнити кормові запаси восени.

Про те, щоб згорнути таку галузь, як тваринництво, тут і мова не йде. Натомість, маючи 16-кілограмові надої від корови, планують наростити їх поголів’я від нинішніх 250 голів до 500. Причому, стадо формується високопродуктивне – від окремих корів вже доять по 30 кіло грамів молока.

В Осіївці на заробітній платі не економлять. За розрахунками, середня чисельність працюючих, станом на 1 липня, становила 110 чоловік, фонд заробітної плати за червень – 299 тис. грн., а в середньому заробітна плата – 2719 гривень. От і вір після цього в те, що інвестор ніби приходить тільки для того, щоб вирішувати власні економічні інтереси. За словами спеціалістів, на заробітну плату в Осіївці припадає 20 відсотків від загальних витрат на виробництво.

Щодо джерел економії коштів, завдяки чому зароблене виплачують ще й без затримок, то тут над цим неабияк працюють. Реалізуючи молоко екстра-класу за ціною 2,9 гривні за літр, теж скаржилися на невисоку заготівельну ціну на нього, та все ж рентабельність молочного виробництва становить 16 відсотків, а в більш сприятливі періоди сягає навіть 40.

Складніше у рослинництві, де на прибутки чекають рік.

Але і в цьому випадку затрати планують під конкретний урожай, щоб у кінці року можна було відстежити, де вони не виправдані. Цьогорічний висновок – обов’язково виконувати всі агроприйоми своєчасно, якісно і ні в якому випадку не спрощуючи технологій. Тим більше, що у господарстві вони малозатратні, або по нульовому циклу обробітку.

Немаловажно і те, що на першому плані тут завжди підбір кадрів. Особливо відзначилася у цьому інженерна служба, очолювана В.І. Настенком.

Перелаштовуватися на нові технології у рослинництві і тваринництві було непросто, але здійснено це тільки завдяки відповідним кадрам.

Будь-який бізнес тим і хороший, що в основному прораховується наперед.

Неодмінною умовою благополуччя є, звичайно, і економічна служба. В Осіївці наперед складається бюджет, який аналізується, затверджується і аж тоді доводиться до виконавців. З цими обов'язками добре справляються головний бухгалтер Т.М. Романченко, головний економіст Н.А. Січкар і економіст Н.В. Бєляєва.

За оренду земельних паїв тут видають у поточному році по 710 кілограмів пшениці і розраховують додати ще з пізніх культур.

Цікаво, що в цьому господарстві відпрацювали власну систему контролю за витратою паливно-мастильних матеріалів, завдяки чому теж домагаються економії. Кажуть, що з появою інвестора ТОВ «Осіївське» взагалі стало зовсім іншим – у технічному, технологічному, економічному планах.

Яку вигоду має від цього громада? В.Г. Топіха пояснив, що про це нехай краще розкажуть люди.

А по їхніх відгуках можна теж у чомусь орієнтуватися. З Осіївки, відколи він очолив господарство, не було жодної скарги. Хоч цілком зрозуміло, що і в цьому господарстві не все так гладко у такий складний час.

Однак у інвестора не залишається поза увагою і соціальна сфера в обох селах громади, про що вже неодноразово розповідалося в газеті.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Тирлівці - 280 років!</b><br />Людно було минулої п’ятниці у Тирлівському будинку культури. Величне свято у чарівній тирлівській місцині, родині, з...
5 фото   
<b>Земляк на висоті</b><br />У п’ятницю, 6 червня, терористи збили військовий літак АН-30 над Слов’янськом. На борту було 8 членів екіпажу, які...
7 фото   
<b>У країні дитячих мрій</b><br />1 червня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей. Саме з нагоди цього дня, відділами та...
3 фото   
<b>Природа</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Грищук Павло Ісакович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.02.45. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Прославив земляків подвигом П. І. Миколаєнко. В одному з жорстоких боїв він, командир роти 134-го танкового полку, особисто знищив кілька танків противника, забезпечивши виконання бойового завдання. За цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його ім'ям названо одну з вулиць. Читати далі »Останні новини

В основі діяльності – відповідальність і злагодженість - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення