Джулинка: у руслі конкретних справ

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Серпня 2013, 17:45

На знімку (зліва направо): Джулинський сільський голова Петро Швець, голова райдержадміністрації Михайло Бурлака спілкуються з місцевими художником Олексієм Степовим і композитором Василем Малаховецьким у будинку культури.

Насиченою була робоча поїздка минулої середи голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки, голови районної ради Миколи Грабчака і начальника райвідділу міліції Олега Революка до джулинської територіальної громади, в ході якої вони на місці вивчали проблемні питання, ознайомилися з діяльністю місцевих підприємств, організацій та установ, а також провели виїзний прийом громадян.

Насамперед сільський голова Петро Швець розповів про те, чим живе нині джулинська територіальна громада, до складу якої входить і село Берізки-Бершадські, які нагальні питання доводиться вирішувати. Варто зазначити: на території цієї сільради сільгоспвиробництвом займаються ТОВ «Агрофірма «Джулинка», добрий десяток фермерських господарств, чимало одноосібників. Діють тут і переробні та обслуговуючі підприємства – хлібоприймальний пункт, елеватор, два молокоприймальні пункти, МТС, інкубаторна станція, нафтобаза, залізнична станція та інші. У Джулинці сприятливе середовище й для розвитку малого підприємництва – тут, за словами Петра Васильовича, пропонують свої послуги 78 закладів торгівлі та побуту. У громаді створено належні умови й для нормального функціонування закладів освіти, культури, зв’язку, медичного та побутового обслуговування населення. Газифікацію населених пунктів завершено кілька років тому, нині природним газом користуються у Джулинці більше півтори тисячі сімей, у Берізках-Бершадських – 230. Велика увага приділяється й благоустрою сіл.

– Плануємо відремонтувати дороги на вулицях Крупської, Інтернаціональній у Джулинці та Першотравневій у Берізках-Бершадських, встановити огорожу в центрі Берізок-Бершадських і біля Джулинського сільського будинку культури, певну ділянку вистелити тротуарною плиткою, – розповідає сільський голова. – На виконання цих робіт вже виділено 53 тисячі гривень.

У громаді продовжується робота з облаштування вуличного освітлення – у вересні розпочнуться роботи по освітленню ще 8 кілометрів вулиць, відповідний проект вже виготовлено. Найближчим часом у центрі Джулинки і в дошкільно-навчальному закладі «Веселка» встановлять два дитячі майданчики.

Стосовно централізованого водозабезпечення населення у Джулинці проводилося опитування. З’ясувалося: наразі це питання не актуальне, адже в селі, в якому 1860 дворів, 1100 індивідуальних криниць.

Мова йшла і про утримання закладів соціальнокультурної сфери, зокрема про поліпшення умов на ФАПі в Берізках-Бершадських. Із сільського бюджету, продовжував Петро Швець, на амбулаторію загальної практики – сімейної медицини виділено 11 тисяч гривень, в тому числі три тисячі гривень – на придбання медикаментів.

Після проведення прийому громадян, на якому порушувалися питання не лише стосовно надання матеріальної допомоги на лікування, оформлення документів на землю, будівництва, а й забезпечення своєчасного проведення платежів через казначейство, ефективного використання земель, представники з району побували в закладах і підприємствах, де безпосередньо вивчали ситуацію на місцях.

У сільському будинку культури відремонтовано фойє, обрядовий зал, у зимовий період опалюються всі приміщення, окрім глядацької зали. За словами директора закладу Олега Мазура, тут діють народний фольклорноетнографічний ансамбль «Надбужанка», три хореографічні студії, вокально-інструментальний ансамбль, троїсті музики. Широкий спектр послуг надає бібліотека, фонд якої нараховує, як стверджує завідуюча Неля Шкурат, понад 20 тисяч книг, тут отримують майже 30 періодичних видань. Є в бібліотеці й комп’ютер, до Нового року буде й Інтернет. До речі, найближчим часом учасники колективу «Надбужанка» будуть забезпечені новими костюмами, на пошив яких вже перераховано 19700 гривень.
Гарне враження справив і ДНЗ «Веселка». За словами завідуючої Ніни Кучерявої, тут в шести групах виховуються 150 дітей. В усіх спальних кімнатах замінено вікна на металопластикові, облаштовано ігрові майданчики.

У школі, де навчаються три з половиною сотні учнів, ще кілька років тому облаштували внутрішні вбиральні, цього року відремонтували два спортзали, замінили умивальники. У плані – заміна вікон, на що буде спрямовано 60 тис. грн. Представники з району побували в класних кімнатах, бібліотеці, кабінеті технологій (трудового навчання), де оглянули експозицію виробів сільських народних умільців, у спортзалах, а також у котельній, і висловили ряд пропозицій.

Керівники району ознайомилися й з діяльністю Джулинського хлібоприймального пункту, елеватора. Ці підприємства розвиваються й мають перспективу.

Підбиваючи підсумки, голова РДА Михайло Бурлака відзначив плідну співпрацю сільської ради з керівниками підприємств, організацій і установ, цілеспрямовану роботу місцевої влади по вирішенню питань розвитку громади, поліпшення добробуту громадян.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
13 фото   
<b>Краєзнавчий музей</b><br />На мальовничих берегах річок Дохна і Берладинка стоїть центр великого, із родючими землями, розкішною природою та...
4 фото   
<b>«Струни моєї душі»</b><br />Вже стало гарною традицією, відмічати ювілеї людей, котрі добре відомі в районі своєю працею та творчістю. Його...
4 фото   
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Морус Онисій Федорович (1917) 1917 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 10.02.45. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »Останні новини

Джулинка: у руслі конкретних справ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення