До галузі з любов’ю

 • Подобається0Не подобається
 • 21 Листопада 2013, 19:10

Іван Васильович і Анжела Вікторівна Пудличі (на знімку) разом навчалися колись у Білоцерківському сільськогосподарському інституті, разом тепер і працюють зоотехніками у Шляховій, глава сім’ї – головним. Хто обізнаний із роботою у тваринництві, глянувши на знімок, одразу ж може заперечити: ніяк не віриться, щоб, працюючи в цій галузі, був час на ось такі посиденьки.

Швидше буває так, що ніч проводжає з дому і ніч зустрічає після роботи. Однак обоє не шкодують, що у свій час обрали саме таку професію. Щоб переконатися в цьому, був час – трудяться на фермі майже два десятиліття.

Щоправда шлях, поки Анжелі Вікторівні довірили цей «портфель», був досить непростим. Спочатку з дипломом про вищу освіту нарівні з усіма трудилася телятницею і ні трохи, за її словами, цього не соромилася. У Шляховій на ту пору не так просто було влаштуватися навіть на таку роботу. А тут ще й додому було близько, та й колектив хороший. Згодом довелося працювати й обліковцем (знову ж таки на фермі), і лаборантом, і ветлікарем, аж поки не призначили зоотехніком.

Незважаючи на те, що вони зайняті у настільки непростій галузі, де лише мріяти можна про нормований робочий день і вихідні, встигають вести домашнє господарство. Бо відомо, що нині дуже важко вижити без цього на селі.

Хто б не проїжджав повз молочнотоварну ферму, не може не помітити на її території квітники, зі смаком оформлений фасад – все засвідчує про те, наскільки тут дбають про умови праці.

Останнім часом чимало-хто веде мову, що тваринництво невигідне. А у Шляховій утримують близько шестисот голів великої рогатої худоби, половина якої – дійне стадо.
Не можуть же тут працювати собі на збитки!

Щоправда, організація виробництва молока тут багато в чому залишається такою, якою була у пору існування колгоспу. І спеціалісти мають на це право, бо тоді вона непогано зарекомендувала себе. Доїння – триразове, оператори машинного доїння працюють у дві зміни.

Середня заробітна плата у них до 2,5 тисячі гривень.

Коли про це зайшла мова, котрась із доярок тут же пригадала, що на деяких фермах оператори машинного доїння заробляють по 2,5-3 тисячі гривень щомісяця. Але ж і працювати їм доводиться цілий місяць, а у Шляховій, із двозмінкою, майже за такі ж гроші працюють фактично тільки п’ятнадцять днів. Та ще й підмінна доярка є, щоб можна було взяти вихідний.

Продуктивність корів, розповідали у Шляховій, як книжка пише, – майже така, як в Усті (лідера по виробництву молока). У нинішньому році, за оцінками спеціалістів, у Шляховій буде надоєно не менше як по п’ять тисяч кілограмів молока від корови, що більше проти минулого року.

Незважаючи на те, що доїння здійснюється у молокопровід, що неабияк полегшує працю операторів машинного доїння, все ж мріють про доїльну установку «Делаваль», яка вже є на деяких фермах району.

Здавалося б, живемо в епоху механізації трудомістких процесів, а на цій фермі можна побачити ще й коней. Причому, тут вважають, що вони неабияк виручають.

Результати роботи на молочнотоварній фермі залежать не тільки від зовнішніх факторів, а, значною мірою, від кадрів, які організовують роботу галузі. Дійшло до того, що вже не переробники диктують політику виробникам молока, а шляхівчани переробникам. Взяли нещодавно і відмовилися від одних, а почали продавати молоко на Бершадський молокозавод, бо господарству так вигідніше.

Подружжя Пудличів переконане, що дуже велика заслуга в збереженні ферми такою, якою вона є, ще й директора господарства Олега Івановича Ковбасюка. Будучи вихідцем із сім’ї, де до тонкощів володіли всіма секретами зоотехнічної науки, ведення тваринництва взагалі, він теж небайдужий до цієї галузі.

Не забули у Шляховій і про такий момент: тепер за молоко та продуктивність поголів’я так не питають, як це було колись. До останнього часу навіть керівники району не так часто були гостями у колективі. Але тутешня ферма була, є і буде, бо тут люблять галузь і знаються у ній.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Чи стане цей мітинг уроком?</b><br />Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
19 фото   
<b>Весна</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Продан Василь Никонович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.43. Похов. м. Мінеральні Води, Ставропольський кр.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »Останні новини

До галузі з любов’ю - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення