Медколедж: бути чи не бути?

 • Подобається0Не подобається
 • 30 Грудня 2017, 09:00

На знімку: у бібліотеці коледжу.

Над закладом у рік його півстолітнього ювілею нависла загроза.

Одразу заспокоїмо читачів: загрозу закриття чи приєднання коледжу до іншого закладу відвернуто завдяки зусиллям районної та обласної влади, депутатів різного рівня, особливо народного депутата України Миколи Кучера.

Власне кажучи, ще на початку грудня трудовий колектив і студенти коледжу звернулися до райдержадміністрації, районної ради та до М.І. Кучера з проханням допомогти зберегти заклад, який пропонується закрити.

– На проект рішення Вінницької облради «Про припинення функціонування Бершадського медичного коледжу шляхом приєднання до Вінницького медичного коледжу ім. академіка Д.К. Заболотного» на офіційному сайті ради ми натрапили випадково, – розповідає голова профкому закладу Ольга Петровська. – І одразу забили на сполох. Колектив занепокоївся можливою реорганізацією (а фактично закриттям) коледжу. І з того часу постійно слідкуємо за інформацією, яка з’являється в Інтернеті з цього приводу. Більше того, провели загальні збори трудового колективу, на яких сформували ініціативну групу, яка мала займатися офіційними зверненнями у різні інстанції з проханнями зберегти заклад у статусі коледжу. Найактивніші члени групи – методист Алла Цісар, викладачі Наталія Підлубна, Наталія Майданевич, Юлія Сидорук, Тетяна Сільчук, Ніна Німчук. Звернулися і до обласної, і до районних рад тих районів, звідки у нас навчаються студенти (їх дев’ять). Зустрічалися з головою РДА Іваном Стефанцовим, головою районної ради Михайлом Бурлакою, міським головою Михайлом Кольченком, тісно співпрацювали з депутатами обласної ради.

Питання про Бершадський медичний коледж мала розглянути сесія обласної ради 20 грудня. А 18 грудня на засіданні президії ради воно було зняте з порядку денного сесії. Представники коледжу також були на тому засіданні. За рішенням профспілкового комітету відбулися збори трудового колективу, на яких більшістю голосів оголосили недовіру керівникові закладу.

Аналізуючи ситуацію, не можемо не звернути увагу на ряд факторів, які й спонукали до підготовки проекту рішення облради.

У жовтні 2014 року в коледжі навчався 431 студент, із них на державній формі – 209, за контрактом – 222. А вже у жовтні 2017-го кількість студентів зменшилася на 169 осіб і становила 272 (206 – на державній формі, 66 – контрактники).

Порівняймо: в аналогічних коледжах у Могилеві-Подільському цьогоріч навчаються 467, Гайсині – 426 студентів.

Саме від кількості контрактників і від вартості навчання залежать надходження до спеціального фонду закладу. З нього фінансуються видатки на зарплату працівників, оплата комунальних послуг, електроносіїв і т.д.

У 2017-му вартість навчання в коледжі була найнижчою серед усіх п’яти аналогічних закладів області.

Саме зменшення кількості студентів, низький рівень власних надходжень, необхідність постійного виділення додаткових фінансових ресурсів із обласного бюджету, низькі результати фінансовогосподарської діяльності закладу призвели до нинішньої ситуації.

Бершадський медичний коледж – об’єкт спільної власності територіальних громад області, управління яким здійснює Вінницька обласна рада.

Керівництво району, колектив коледжу вважають, що існуючі проблеми у діяльності закладу можна розв’я зати.

Для його подальшого повноцінного функціонування керівнику, колективу треба активно та наполегливо працювати над збільшенням кількості вступників, якістю надання освітніх послуг.

Час покаже, що буде далі, але поки що коледж продовжує працювати у своєму звичному статусі з чинною ліцензією на відповідну акредитацію закладу до 2027 року.

Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 13.01.2018 Черговий Новий рік та Різдво не обійшлися без особливої уваги та турботи від народного депутата України Миколи Кучера військовим, які перебувають у зоні проведення АТО.
» 13.01.2018 У 2017 році дочірнє підприємство «Бершадський райагроліс» стало кращим серед аналогічних підприємств області. Про основні аспекти роботи, фінансове становище та проблеми розповіли лісничий підприємства Володимир МОЧУЛЬСЬКИЙ та головний бухгалтер...
» 13.01.2018 У вечір і ніч 7 січня, напевно, в час, коли багато дітвори, а згодом і молоді, ходили з колядками, віншуючи земляків зі славним святом, деякі «колядники» переймалися зовсім іншим.
» 12.01.2018 розпочався в мисливських угіддях. Він є обов’язковим для всіх користувачів мисливських господарств і проводиться щорічно після завершення сезону полювання.
» 12.01.2018 «Здорові діти – здорова нація»
» 12.01.2018 У Бершаді буде знак «Борцям за волю України»
» 12.01.2018 Територіальну громаду села баланівки
» 05.01.2018 Обіцяли - виконали
» 05.01.2018 Пленум ветеранів
» 30.12.2017 Красне село над Бугом-рікою
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
27 фото   
<b>П'ЯТКІВКА</b><br />Вважалося, що село відоме ще з Х/ІІІ століття, а походження назви докінця не вияснене. Однак вважають, що походить...
3 фото   
<b>"Яндекс.Пробки" у Бершаді</b><br />На мапі району з'явились мітки сервісу "Яндекс. Пробки". Сервіс дає можливість спостерігати за завантаженістю доріг в...
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
3 фото   
<b>Семінар з питань ведення галузі тваринництва</b><br />На базі ТОВ &quot;Устя&quot;, що знаходиться в с. Устя Бершадського району 3 лютого ц.р. відбувся семінар з питань...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Дяківка
Орлюк Андрій Йосипович (1912) 1912 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.43. Похов. с. Дмитрівка, Бахмацький р-н, Чернігівська обл.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »Останні новини

Медколедж: бути чи не бути? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • куплю будинок в районі колосіївка, або по вул. Зарічна, з землею, бажано до річки, розгляну любі варіанти
  куплю будинок в районі колосіївка, або по вул. Зарічна, з землею, бажано до річки, розгляну любі варіанти
  16.01.2018(067) 689-10-56
 • Увага❗️Допоможіть знайти собаку❗️ Пропала собака породи фокстер‘єр! Ввечері 1 січня, місто Бершадь, район «Поле Чудес». Їй 3 роки, окрас з трьох кольорів (білий, чорний та рудий). НА ШИЇ Є РЕМІНЕЦЬ З НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ! Якщо ви її бачили, або знаєте її місце знаходження, повідомте, будь ласка, про це за номером телефону: 0983708328 Юра. Собака нам дуже дорога, як член сім’ї, тому будь яка інформація про неї буде дуже важливою
  Увага❗️Допоможіть знайти собаку❗️ Пропала собака породи фокстер‘єр! Ввечері 1 січня, місто Бершадь, район «Поле Чудес». Їй 3 роки, окрас з трьох кольорів (білий, чорний та рудий). НА ШИЇ Є РЕМІНЕЦЬ З НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ! Якщо ви її бачили, або знаєте її місце знаходження, повідомте, будь ласка, про це за номером телефону: 0983708328 Юра. Собака нам дуже дорога, як член сім’ї, тому будь яка інформація про неї буде дуже важливою
  03.01.2018(096) 226-74-95
 • . Куплю кормовий буряк. Ціна договірна.
  . Куплю кормовий буряк. Ціна договірна.
  09.12.2017(097) 348-23-79
 • В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
  В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
  26.07.2017(095) 744-30-07
 • . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
  . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
  12.06.2017(067) 466-81-65
 • .ПРОПОНУЮ РОБОТУ ДИРЕКТОРУ СИРЗАВОДУ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ЗАРПЛАТА 20 000 ГРН.
  .ПРОПОНУЮ РОБОТУ ДИРЕКТОРУ СИРЗАВОДУ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ЗАРПЛАТА 20 000 ГРН.
  12.06.2017(067) 466-81-65
Всі оголошення Розмістити оголошення