Його гартувало життя

 • Подобається0Не подобається
 • 22 Грудня 2011, 00:52

Він народився в мальовничому селі Флорино, тут пройшли його босоноге дитинство та юність. Матері Олені Панфилівні довелося самій ставить двох синів на ноги. Микола, молодший, пригадує, що мати завжди була зайнята роботою, адже пекла хліб для колгоспних механізаторів. Часто запрошували її односельчани готувати на весіллях. І Микола гордився, що у мами такі умілі руки, адже буханці завжди виходили такі запашні та смачні. Часто доводилося і йому їй допомагати.

Тож коли закінчив Піско-Бершадську восьмирічну школу, то довго не вагався – пішов на курси кухарів. Мріяв стати справжнім майстром кухарської справи.

Маленького, худенького «новоспеченого» кухаря після закінчення курсів направили на роботу в Лісниченське сільпо помічником шеф-кухаря. Микола Олішевський був старанним, допитливим, ініціативним помічником.

Якщо вже брався за якусь справу, то виконував її на совість. Тож керівництво Бершадської райспоживспілки запримітило діловий хист молодого спеціаліста і призначило його завідуючим складу.

Відслуживши в армії, Микола Васильович Олішевський повернувся змужнілим і загартованим юнаком. Його призначили директором громадського харчування Лісниченського сільпо. Це була відповідальна робота, він прагнув, щоб в їдальнях та кафе було затишно і чисто, щоб в меню були різноманітні страви, калорійні і свіжі. Саме в цей період він зустрів свою долю – Віру Михайлівну, яка працювала в сільпо шеф-кухарем. Створилася міцна сім’я, дружина стала справжньою берегинею сімейного вогнища.

Потім довелося Миколі Васильовичу працювати директором громадського харчування в Устянському, Джулинському сільпо. Розумів, що знання треба поповнювати, тож закінчив спочатку Вінницький торговельний технікум, а згодом і Львівський економічний інститут.

Був директором Бершадської заготконтори, очолював колгоспний ковбасний цех в Ольгополі. Та де б не працював М.В. Олішевський, його завжди цінували і поважали за порядність, працелюбність, ініціативність, вміння працювати з людьми.

Коли над Україною нависло Чорнобильське лихо, він разом зі своїми працівниками 13 днів працював біля Чорнобильської зони – харчували людей, які були там, за колючим дротом зони.

За самовіддану працю його не раз відзначали грамотами, подяками. Але найвища нагорода для Миколи Васильовича – повага людей, які цінують в ньому справедливість, доброту.
Разом з дружиною виховали двох хороших синів – Валентина і Михайла, обоє мають вищу освіту, працюють. Дочекалися невістокдочок – Наташу і Аллу. Радують тепер дідуся і бабусю четверо онуків, старший Роман вже на другому курсі юридичного вузу, а старша із внучок Оленка – захоплюється мовами, побувала в цьому році в Англії на курсах.

Нині М.В. Олішевський працює начальником приймального пункту по заготівлі лікарських трав від житомирського заводу «Ліктрави». Він розуміє, що робота пункту – це не тільки заготівля цінної сировини для того, щоб були ліки в аптеках, а це і додаткова робота й заробіток для багатьох мешканців району.

Тож прагне, як і завжди, щоб скрізь був порядок і дисципліна.

Ось так в турботах і прийшов до Миколи Васильовича шістдесятий ювілей. 19 грудня він стрічає його ще повний сил і оптимізму. А ми бажаємо йому міцного здоров’я і ще багато років щедрих життєвих ужинків.

З повагою Дмитро ПЕРЕСАДЮК, Наталія СИРОТА, Галина КРАСНОЖОН, Ася КОЛЬЦОВА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Бершадська РДА пропагує здоровий спосіб життя</b><br />8 вересня 2012 року на Бершадщині, під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Снігура, відбулась районна...
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
4 фото   
<b>Маєток Ліпковських</b><br />Багатьох жителів цього та навколишніх сіл завжди хвилювала й інтригувала дана тема &ndash; своєю величністю,...
48 фото   
<b>ШЛЯХОВА</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Легкун Василь Іванович (1920) 1920 р., українець, робітник. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 10.06.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »Останні новини

Його гартувало життя - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення