Хризантеми – квіти витривалі

 • Подобається0Не подобається
 • 26 Лютого 2012, 21:30

У чудовому селі над Бугом Берізках-Бершадських тієї засніженої зимової днини на світ з'явилася дівчинка, для якої мати давно підібрала ім'я – Світлана. Адже мріяла, щоб життя донечки було світлим, чистим і прекрасним. Пройшли роки, і сьогодні Світлана Василівна Манченко завдячує батькам і долі, бо в житті зустрічає більше людей світлих, добрих, завдяки яким, вважає, життя і складається яскравим, багатим на плідну і улюблену працю, збуваються заповітні мрії.

Коли їй було лише три роки, батьки переїхали з Бершадщини в Росію. В далекому Нижньому Новгороді проходили дитинство, юність. Та на все літо щорічно вона приїздила у Берізки-Бершадські до бабусі Домни Давидівни.

Саме це село, його працьовиті люди мали великий вплив на дівчину.

Світлана багато проводила часу на фермах, де бабуся була обліковцем. Тож ще зі шкільної парти знала, що буде вчитися на ветлікаря, потім закінчила Горьківський сільгоспінститут за спеціальністю ветеринарія.

В селі зустріла і своє справжнє кохання. Зі шкільної парти дружила з Грішею, тепер уже поважним лікаремтерапевтом Бершадської ЦРЛ Григорієм Павловичем Манченком, який і став її любим чоловіком та турботливим батьком їхнім дітям.

Ще студенткою проходила виробничу практику на Бершадщині. Тут і познайомилася із чудовою людиною, високим фахівцем своєї справи Олександром Львовичем Жорницьким. Він та його сім'я в подальшому зіграли велику роль в житті молодої родини Манченків, яка в 1992 році переїхала в Бершадь.

Посада ветеринарного лікаря у виробничому відділі підприємства по виготовленню ветеринарних ліків вимагала не тільки міцних знань, а й відповідальності, пунктуальності, тож С.В. Манченко з великим ентузіазмом й бажанням поринула в роботу. Вона мала хорошого наставника, який вчив, допомагав і питав за роботу.

Професіоналізм, вміння працювати з людьми вигідно виділяли її серед ветеринарних працівників району, і невдовзі Світлану Василівну призначили начальником районного управління ветеринарної медицини.

Жінка-керівник такої відповідальної галузі району?, – дехто навіть не міг уявити. Та ось уже в цьому році минає 10 літ, як С.В. Манченко очолює службу, якій надані великі права і обов’язки. Адже ветеринарія – це не тільки здорове тваринництво району, а і якісні та безпечні продукти харчування. Ветеринарна лікарня району, дільничні ветлікарні, лабораторія ринку, міжрайонна лабораторія проводять щоденну копітку і непомітну на перший погляд роботу, вирішуючи саме ці завдання.

Світлана Василівна гордиться, що район має чимало знаючих ветеринарних фахівців, з якими легко вирішувати будь-які питання. Скажімо, відмінно працює в Устянській дільничній ветлікарні Н.І. Грищенко, а в Шляховій – потомственний ветеринар Андрій Гончарук.

Сьогодні тваринництво району переживає не кращі часи. Відтворення стада великої рогатої худоби, недопущення інфекційних хвороб стоять на першому плані ветслужби району, а це потребує не тільки фахових знань, а й великої організаційної роботи, ентузіазму, цілеспрямованості.

– Мені в житті таланить на мудрих, добрих людей, з якими легко знаходити спільну мову, в яких є чому повчитися, – говорить Світлана Василівна. – Адже велику підтримку і розуміння в свій час знайшла, спілкуючись з такими керівниками району як І.І. Андрушко, М.Ф. Хливнюк, В.В. Довгополюк, Л.Т. Глушко та інші.

Про те, що Бершадське районне управління ветеринарної медицини є одним з кращих в області, свідчить і висока нагорода Комітету ветеринарної медицини України – заохочувальна відзнака «За заслуги в розвитку ветеринарної медицини України», якою відзначили торік С.В. Манченко.

Територія районного управління ветмедицини щоліта потопає в розмаїтті чудових квітів, а восени різними кольорами розквітають хризантеми. «Білі – то мої улюблені, – зізнається Світлана Василівна, – такі прекрасні і витривалі квіти, вже сніг пролітає, а вони цвітуть. Так і в моєму житті: які б незгоди не траплялись, намагаюсь їх подолати».

Така складна галузь стала під силу жінці-керівнику, мабуть тому, що вміє сповна віддавати себе роботі, знаюча, вимоглива, іноді навіть жорстка.

Та зовсім іншою її знають в сім'ї, де вона добра, лагідна дружина, мати, бабуся. Син Роман обрав її стежину – теж ветеринарний лікар. Працює і проживає в Києві. Спільною втіхою для родини став внук Матвій. Донька Анна – фінансист, проживає в Бершаді, а зять теж ветеринарний спеціаліст.

26 лютого у Світлани Василівни славний ювілей. Тож бажаємо їй ще багато років плідної праці, сімейного затишку і всіляких гараздів.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
3 фото   
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Гуцол Дем'ян Антонович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Матрос. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »Останні новини

Хризантеми – квіти витривалі - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення