Покликання - служити державі і людям

 • Подобається0Не подобається
 • 23 Червня 2014, 15:07

За роки незалежності в Україні створено інститут державної служби. Вона є ключовим елементом системи державного управління. Від ефективності та сумлінності роботи державних службовців безпосередньо залежать соціальна стабільність і рівновага в суспільстві, рівень задоволення потреб громадян, успішність діяльності владних установ.

Про це та інше мову ведемо з керівником апарату райдержадміністрації Тетяною ГРЕСЬКО.

– Щороку 23 червня в Україні відзначається День державної служби – свято людей, які присвятили своє життя службі державі і народу. Скільки державних службовців у нашому районі? Як вони захищають інтереси громадян?

– Державний службовець – це людина, яка діє від імені держави. Незалежно від посади, поведінка держслужбовця, його ставлення до справи, до людей, зовнішній вигляд формують не тільки його власний авторитет, а й авторитет тієї служби, яку він уособлює, авторитет держави загалом. Сьогодні Україна прагне стати державою, основним пріоритетом якої має бути забезпечення прав і свобод громадян, високої якості життя. Саме виконання цих завдань мають забезпечувати держслужбовці на всіх рівнях влади.

У нашому районі працюють понад 300 державних службовців. Кадровий потенціал держслужби дає змогу створювати умови щодо розвитку громад, вирішувати як стратегічні державні питання, так і місцеві повсякденні. Принцип роботи держслужбовців базується на дотриманні верховенства права, законності, забезпеченні прав і свобод громадян, актуальності прийнятих рішень. У нинішніх суспільно-політичних та економічних умовах районна влада робить все від неї залежне для забезпечення нормальної життєдіяльності району.

– В усіх цивілізованих країнах професія держслужбовця – одна з найпрестижніших. Чи важко потрапити на державну службу? Яким має бути державний службовець?

– Стати державним службовцем може кожен, хто має вищу освіту. Для цього потрібно пройти конкурсний відбір на вакантну посаду – найкраще за всіх показати свої знання Конституції України, законів «Про засади запобігання та протидії корупції», «Про державну службу» та відповісти на два профільних запитання. Особи, які пройшли конкурсний відбір, у відповідності до чинного законодавства проходять спеціальну перевірку, під час якої перевіряються, чи притягувалась особа до кримінальної відповідальності, наявність судимості, чи застосовувались адміністративні стягнення за корупційні правопорушення, перевіряються відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік, наявність в особи корпоративних прав, стан здоров’я та відомості щодо освіти кандидата.

Після успішного проходження кандидатом спецперевірки особа призначається на посаду.

Про значимість і відповідальність державної служби говорять багато, проте, що це за «хліб», розумієш тоді, коли сам стаєш держслужбовцем, коли знаєш, що від твоєї праці, твоїх знань, твого ставлення до своїх обов’язків часто залежить вирішення проблем державного значення. Відповідно і вимоги до державних службовців повинні бути особливими: патріотизм, професіоналізм, працьовитість, відповідальність, висока етика поведінки, поважне ставлення до людей, знання законодавства та чітке його дотримання.

– Тетяно Миколаївно, нині в держслужбовців на місцях невисокі зарплати. Яким чином утримати чиновника від спокуси одержати хабар?

– Основу заробітної плати держслужбовця становить посадовий оклад. До речі, їх розміри не переглядались з лютого 2008 року і сьогодні по суті зрівнялись до мінімальної зарплати. Тому маємо проблему, бо посадові оклади і спеціалістів, і завідувачів секторів, і начальників відділів фактично вирівнялись.

Крім посадового окладу, передбачена доплата за ранг, яка теж є мінімальною (найменший 15-й ранг – 45 грн., найвищий 1-й – 160 грн.). Крім того, нараховується доплата за вислугу років, яка розпочинається лише після трьох років державної служби. Ну і останнє – це преміювання, але, як правило, фонд зарплати невеликий і не дозволяє часто застосовувати такі заходи заохочення. Проте більшість держслужбовців люблять свою роботу. Вони працюють на ентузіазмі та відданості державі.

Щодо корупції, то було б грубою помилкою вважати, що хабарництво продукують чиновники районного рівня.

Ні для кого не секрет, що корупція проникла в усі сфери суспільного життя. І хоча на законодавчому рівні прийнято ряд нормативних документів щодо запобігання та протидії корупції, проте реальних кроків щодо подолання цього негативного явища не відбувається. Маю переконливу думку, що боротьбу з корупцією потрібно розпочинати із чистоти центральної влади, будь-які заходи держави без зміни правосвідомості політиків і високопосадовців не матимуть успіху. Впевнена, що більшість наших держслужбовців у своїй повсякденній роботі керуються принципами порядності.

– Які, на Вашу думку, ще, окрім невисокої зарплати, проблемні питання у сфері державної служби мають бути врегульовані найближчим часом?

– Великі надії, щодо змін на краще, державні службовці покладають на введення в дію нового Закону України «Про державну службу», який прийнято ще в 2011 році. Він покликаний реформувати існуючу систему державної служби, впроваджуючи у ній європейські стандарти.

Однією із проблем вважаю безперервні політичні пертурбації, які лише перешкоджають вирішенню запланованих завдань. З огляду на постійну зміну при владі політичних партій держслужбовці залишаються незахищеними від політичного впливу. Тому лише відмежувавши політичні посади від державної служби можна буде посилити професійність і політичну неупередженість державної служби.

– Останнім часом багато розмов про необхідність проведення реформування місцевого самоврядування. Лунають пропозиції – замість державних адміністрацій створювати виконавчі комітети, які формуватимуться відповідними радами. Чи не призведе такий крок до проблем в управлінні?

– Безумовно, проведення реформ вкрай необхідне. Наша держава має низку проблем, які суттєво гальмують її розвиток. На сьогодні урядом підготовлено законодавчі акти для проведення необхідних реформ та насамперед підготовлено пропозиції щодо змін до Основного Закону (Конституції) України. Райдерж - адміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування розпочато обговорення змін до Конституції України. Пропонуємо всім мешканцям району ознайомитись із запропонованими змінами (на офіційному веб-сайті РДА) та надати свої пропозиції до апарату райдержадміністрації. Для впровадження реформи потрібна насамперед велика політична воля та спільні бажання і зусилля як влади, так і громадян, тільки в такому випадку можна сподіватись на успішне проведення реформи. Сподіваюсь, що процес реформування буде виваженим, послідовним і комплексним.

– Що Ви побажаєте державним службовцям напередодні їхнього професійного свята?

– Користуючись нагодою, висловлюю щиру вдячність працівникам апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації. Впевнено говорю про те, що наші працівники є патріотами держави, високопрофесійними, мудрими та порядними. Вітаю всіх державних службовців, які працюють, та тих, які перебувають на заслуженому відпочинку, зі святом, бажаю міцного здоров’я, натхнення, нових здобутків у справі служіння народу.

Спілкувався Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Районний конкурс читців "Кобзар і Україна"</b><br />Навесні, напередодні дня народження великого українського поета Тараса Шевченка, традиційно проводяться у районі...
3 фото   
<b>Бершадська РДА пропагує здоровий спосіб життя</b><br />8 вересня 2012 року на Бершадщині, під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Снігура, відбулась районна...
3 фото   
<b>Без минулого немає майбутнього</b><br />Минулого тижня у читальному залі районної бібліотеки відбулась особлива подія для нашого краю – презентовано книги...
2 фото   
<b>«Карлсони» над містом</b><br />Неабияк дивувалися всі, коли у небі над містом декілька років тому з’явився дельтаплан. В одному з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Жеребко Калень Юхимович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 26.07.44. Похов. м. Могилів-Подільський.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »Останні новини

Покликання - служити державі і людям - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення