Щедроколосся Олега Ковбасюка

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Червня 2014, 14:51

Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.

Пригадується, коли Олег Ковбасюк очолив шляхівське господарство, йому було тоді не до жартів. Через засушливий попередній рік озимих посіяли зовсім мало. На додачу «тиснули» ще і борги. Він тоді вже розумів, що колишня слава Шляхову вже не врятує. Потрібно добре впрягатися в роботу. І він за неї взявся. Йому вдалося зберегти структуру виробництва. Щоб згортати тваринництво, навіть гадки ніколи не мав. А у рослинництві міг змінитися хіба що набір культур. У результаті ТОВ «Світанок-Агросвіт» сьогодні одне з кращих у районі. У його робочому кабінеті, на видному місці, ціла низка відзнак, у тому числі й минулорічна за друге місце в районі по виробництву продукції рослинництва і тваринництва.

А у цьому не може бути нічого дивного, скаже будь-хто з працівників. Бо не у його характері відступати перед проблемами. Навпаки, він завжди намагається діяти їм на випередження, чітко вивіряючи при цьому плани.

Хтось із його однокурсників по Київській сільськогосподарській академії розповідав, що коли вони у 1986 році випускалися і кожний з випускників мав щось сказати, Олег Іванович тоді не то жартома, не то всерйоз обіцяв, що невідомо через скільки років, а головою шляхівського колгоспу буде обов'язково.

Роки, переповнені господарськими турботами, минали непомітно. Працював у рідному селі агрономом, бригадиром комплексної бригади і навіть зоотехніком, хоч сам агроном за фахом.

Але у крісло керівника господарства дев'ять років тому односельчани, а може, сама доля, його таки посадили.

До хліборобського ремесла йому не звикати. Хіба мав час його батько – Іван Ананійович, який сорок років відпрацював головним зоотехніком, а також Ніна Іванівна – мати, яка теж постійно була на роботі, щоб займатися ще і домашнім господарством?Тож поратися біля корови, поросят дуже часто доводилося саме йому. Це було для нього неабиякою школою життя.

Відлучити від сільського господарства його не міг уже ніхто. Тепер уже і в нього є чому повчитися. Найперше, Олег Іванович переконаний, що в господарстві керівник повинен бути не завезений, а місцевий. Тоді він буде більше вболівати за людей, дбати про інфраструктуру.

Щедрим колоссям завжди славилася у минулому на увесь світ Шляхова. Щедро наповнювалися і дійниці. Тому не так просто у пору реформ було підтримувати її славу. А тут ще і те, що дісталося у спадок від попередників, часто руйнувалося, відслуживши строк. І його треба було як не перебудовувати, то хоча б капітально ремонтувати. От і не шкодував коштів, вкладаючи їх у товариство.

Починали ж із реконструкції меморіалу загиблим односельчанам. Більше чверті мільйона гривень виділено за рік сільській раді на благоустрій Шляхової, ще раніше – 1,2 мільйона гривень на реконструкцію церкви. У найближчих планах спорудження автозупинки. Тільки на ремонт доріг торік виділено 96 тисяч гривень. І Олег Іванович готовий будь-кого переконати, що шкодувати грошей для громади ніколи не варто. Бо саме люди творять усі блага, тому і жити повинні у нормальних умовах.

І у Шляховій робиться для них багато – давно підведено природний газ. Підвели його навіть у селище Завітне, хоч шість кілометрів газопроводу довелося прокладати за кошти господарства. Залишилося підсипати ще кількасот метрів дороги, і тоді вже навіть у цьому селищі їх не буде без твердого покриття.

Допомогли і з освітленням вулиць. І помітили, що це тримає людей. Якщо в інших селах хати порожніють, то навіть у Завітному купити будинок тепер не так просто. Останнім часом декілька сімей переїхали сюди на постійне місце проживання. А це означає, що селище не зникає, як інші, воно вистояло.

– Ми взагалі намагаємося щось постійно робити для людей,– каже Олег Іванович, – а вони, в свою чергу, працею віддячують товариству. Так і господарюємо.

У Шляховій про благополуччя товариства дбає кожен працівник, яких тут тільки у тваринництві стільки, скільки їх всього у деяких господарствах.

Олег Іванович засвоїв дуже просту істину: сам собою керівник може нічого не означати, а дуже багато залежить від того, як до нього ставляться люди. Тому і прагне багато в чому йти їм назустріч. На день працівників сільського господарства щороку тут вручають 60-70 премій – це майже кожному другому працівникові, короваї.

Багато робиться за підтримки господарства і на Івана Купала. Організовувалися лотерея і навіть феєрверк, який не кожний із сільських жителів міг бачити на своєму віку. У Шляхову на це свято приїжджають навіть з інших районів.

– Те, що колись напланував,– зізнався Олег Іванович, – так «потихенько» і виконується. Будується, наприклад, плавальний басейн – перший у районі, буде тренажерна зала для дітей в оздоровчому комплексі, такої ні в кого ще нема.

І грошей для цього не шкода, розповідав він, бо живуть для людей. У планах керівника цього товариства ремонт у дитсадку, продовжити заміну вікон у школі тощо.

А ще Олегу Івановичу властиво не приховувати гіркої правди. Якщо й обурюється інколи, то відкрито. Зізнався, що особливо надокучає ставлення влади до села. Іноді аж руки від цього опускаються. Але здаватися не збирається. Бо як уже йде щось на самоплив, порядку, добра, за його словами, не чекай.

Звичайно, всяке траплялося і на його віку. Але вихід із ситуації знаходив завжди. І тільки тому, що у свій час мав дуже хороших учителів-наставників, Героїв Соціалістичної Праці. У Г.Й. Кузика перейняв, як на практиці вирішується та чи інша проблема, а у В.М. Кавуна навчився політики.

А добро добром завжди і відгукується. За досягнення у розвитку сільськогосподарського виробництва вже і він сам став заслуженим працівником сільського господарства, має інші відзнаки. Тепер навіть важко уявити, від скількох людей, зважаючи на авторитет Олега Івановича, надійдуть на його адресу вітання з нагоди п'ятдесятиріччя, яке він відзначатиме 23 червня. Тож вітаємо його з цією датою і ми.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
15 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні «Мамина піч» 2013</b><br />Цьогоріч як і щороку 2-го серпня на Іллі заслужений артист України, «народний кум України»&#160;Микола Янченко зібрав...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
3 фото   
<b>Урочисті проводи до лав Збройних Сил України</b><br />Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 03.03.2010року № 91 «Про черговий призов громадян України...
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Щетинюк Яків Олександрович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.41.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Останні новини

Щедроколосся Олега Ковбасюка - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення