Школа Марії Олійник

 • Подобається0Не подобається
 • 13 Січня 2018, 09:00

Про Марію Миколаївну Є така думка Олійник із Яланця можна розповідати годинами, бо у кожного з нас світлий образ першої вчительки залишається назавжди. Її прекрасні людські чесноти добрими спогадами рояться в пам’яті і навіюють ностальгію за далеким світом дитинства. Як хочеться полинути з далеких і важких життєвих доріг до вчительки-Людини, до вчительки-Матері.

У 1952 році після закінчення семирічки вона вступила до Бершадського педучилища.

Пізніше закінчила Бердичівський педагогічний інститут.

З дипломом вчителя початкових класів прибула у Шарапанівку Крижопільського району. Саме там і зустріла своє кохання – Василя Ілліча Олійника, родом із цього ж села. Через рік одружилися. А згодом переїхали в рідний їй Яланець. Марія Миколаївна пішла навчати молодших школярів у місцеву школу. На педагогічній ниві вона пропрацювала 46 років. За цей час збудували гарний будинок, посадили сад, а ще виростили двох дітей, навчили кожного жити за людськими законами добра і справедливості. Давно діти вилетіли із родинного гнізда… Старший син, Валентин Васильович, директор Яланецької школи. Він продовжив педагогічну династію своїх батьків. Молодший, Олександр Васильович, – ординатор травматологічного відділення клініки невідкладної хірургії та ушкоджень у Вінниці.

Кажуть, що існує на землі особливий вид щастя – жіноче. Марію Миколаївну Всевишній наділив ним. Дивуюся, як нашій учительці вдавалось бути успішним педагогом і прекрасною жінкою-матір’ю. Під її керівництвом був створений у школі дитячий хор, у складі якого понад сто учасників, дитячий ансамбль «Малятко». Неодноразово ці колективи своїми виступами радували слухачів району та області, займали призові місця.

Марія Миколаївна – відмінник народної освіти України, має багато відзнак різного рівня. А також звання – старший учитель, учительметодист. Була керівником методоб’єднання учителів початкових класів. Про досвід її роботи неодноразово писали журнал «Початкова школа», газета «Радянська освіта». Під час недавнього семінарупрактикуму в нашій школі директор ЗОШ №3 Тетяна Дмитрівна Гончарук сказала: «Яланецька школа – це школа Марії Миколаївни».

Вона не лише навчала, а й мудро виховувала, засівала у дитячі душі добро, людяність, співчуття, любов.

Минали роки. Серед її колишніх учнів багато медиків, учителів, вихователів, фінансистів. Та головне, що вони стали добрими і порядними людьми. Життєвий успіх учня – це успіх учителя і найкраща винагорода.

Нині у нашій школі – 21 педагог і 8 із них – це вихованці Марії Миколаївни.

Вона – людина-працелюб.

Після виходу на заслужений відпочинок ще 5 років навчала у школі малечу. Переконана, що не знайдеться серед сотень її учнів жодного, для кого б вона не слугувала взірцем вірного служіння обраній професії, взірцем людини, яка живе за принципами порядності. За це її люблять випускники, поважають і цінують колеги.

14 січня Марія Миколаївна прийматиме вітання з нагоди 80-річчя.

І ми, колишні учні, вітаємо дорогу нам людину з цим гарним днем. Бажаємо міцного здоров’я, миру та добра. Доземно вклоняємось за невтомну працю, за великий талант педагога, довершену відданість учительській праці.

Нехай подальша життєва доля буде світлою та сонячною на довгі роки, щедрою на радість, багатою на родинне щастя.

Від імені учнів-колег – Олена БАСАЛИГА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
3 фото   
<b>"Золотий Олімп" обдарованої молоді</b><br />Педагоги Бершадщини вміло плекають юні інтелектуальні таланти. Яскраве підтвердження цьому – успіхи бершадських...
2 фото   
<b>Хай буде успішним рік Дракона</b><br />В календарі чимало свят, але Новий рік &ndash; особливе з них, адже це не просто початок нового відліку часу, а й...
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Гончаров Василь Іванович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »Останні новини

Школа Марії Олійник - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення