Зелений Гай

При злитті Дохни з Берладинкою значні площі займають, зарослі вільхи, осоки та очерету. Вздовж цих заростей,
заповнених водою, на незначному підвищенні розташоване селище Зелений Гай.

Це, по суті, селище однієї вулиці та двох  провулків, перерізаних кількома ярами, один з яких зоветься Мирончиковим. Частину селища і досі зовуть вулиця Лука, а другу частину власне Зелений Гай.

До 1957 рожу тут функціонував колгосп «Політвідділ», який разом з флоринськими колективними господарствами „ХУІІ- го  партз’їзду" та ім. Димитрова були об'єднані в один колгосп ім. Димитрова.

Стосовно етимології назви бувшого села (селища, хутора) можна тільки здогадуватись, хоча прозорість назви цілком  очевидна. Той, хто придумав назву своїй малій Батьківщині - Зелений Гай, мав оригінальну і поетичну натуру.

Хто ж і коли заснував населений пункт» достовірно дослідити не вдалося. Але, у всякому випадку, хутір не дуже старий. Ідентифікація найстаріших будівель селища дала змогу датувати його заснування першою половиною XIX століття.

Колись тут була споруджена каплиця, названа іменем Казанської ікони  Божої Матері. За свідченнями старожилів, вона знаходилась у місцині, яку в
минулому називали „круглик". В 20-х роках місцевими атеїстами каплицю було поруйновано. Нещодавно членами православної общини Київського
патріархату каплицю біля джерела поновили. Його вода, вважають місцеві   жителі, є цілющою.

Частина жителів селища, що носила назву Лука, були приписані до православного храму с. Флорино  імені Покрови Пресвятої Богородиці, інша частина -  до власної молитвенної будівлі імені Казанської Ікони Божої Матері. Храмовий  празник вони справляли 4 листопада. Саме ці обставини дали змогу місцевим краєзнавцям  дійти висновку, що в минулому  Зелений Гай мав власну церкву.

До 1957 року тут була власна сільська рада. Хутір (як його назвали пізніше) мав статус окремого, самодостатнього  населеного пункту.

Своїм рішенням № 416 від 06.07.1957 року Вінницький облвиконком об'єднав селище Зелений Гай з селом Флорино. Селище втратило статус окремого населеного пункту, а разом з ним і соціальну інфраструктуру і придбало назву: вулиця  Зеленогайська.

До 1985 року тут була початкова школа, яка розміщувалась в будинку покійного вчителя. 42 учні навчали вчительки  Плітко М. В., Тертус Н. В., Шевчук Є.М.

Станом на 01.01.2003 року  в населеному пункті нараховується 202 двори, майже 1200 жителів. Селище підпорядковане Флоринській сільській раді. Основна частина жителів - члени ТОВ „Флора".

В 90 –х роках тут відбувся справжній забудівельний бум: дуже багатьом хотілося поселитися в цьому райському куточку.
І сьогодні Зелений Гай дуже щільно забудований.

<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Воронюк Володимир Арсентійович (1921) 1921 р., українець. Мобілізований в 1940 р. Рядовий. Загинув 00.01.44.

До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »

Може бути цікаво

Зелений Гай - www.bershad.ua
    .Продам 2-х поверховий будинок біля річки в районі Пиліпонівки з усіма зручностями .Акт на 12 соток .
    20.05.2017(097) 471-48-65
    . Установка: відеонагляду, сигналізації, домофон, СКУД и т.д.
    16.05.2017(096) 486-33-11
    Продам дом Холодовского(Картвелишвили 23) возможен торг
    10.05.2017(097) 128-99-09
    . Продам новый котёл твердотопливный КОРДИ_16СТ и термостатный регулятор к нему. Цена 10000 грн