Зелений Гай

При злитті Дохни з Берладинкою значні площі займають, зарослі вільхи, осоки та очерету. Вздовж цих заростей,
заповнених водою, на незначному підвищенні розташоване селище Зелений Гай.

Це, по суті, селище однієї вулиці та двох  провулків, перерізаних кількома ярами, один з яких зоветься Мирончиковим. Частину селища і досі зовуть вулиця Лука, а другу частину власне Зелений Гай.

До 1957 рожу тут функціонував колгосп «Політвідділ», який разом з флоринськими колективними господарствами „ХУІІ- го  партз’їзду" та ім. Димитрова були об'єднані в один колгосп ім. Димитрова.

Стосовно етимології назви бувшого села (селища, хутора) можна тільки здогадуватись, хоча прозорість назви цілком  очевидна. Той, хто придумав назву своїй малій Батьківщині - Зелений Гай, мав оригінальну і поетичну натуру.

Хто ж і коли заснував населений пункт» достовірно дослідити не вдалося. Але, у всякому випадку, хутір не дуже старий. Ідентифікація найстаріших будівель селища дала змогу датувати його заснування першою половиною XIX століття.

Колись тут була споруджена каплиця, названа іменем Казанської ікони  Божої Матері. За свідченнями старожилів, вона знаходилась у місцині, яку в
минулому називали „круглик". В 20-х роках місцевими атеїстами каплицю було поруйновано. Нещодавно членами православної общини Київського
патріархату каплицю біля джерела поновили. Його вода, вважають місцеві   жителі, є цілющою.

Частина жителів селища, що носила назву Лука, були приписані до православного храму с. Флорино  імені Покрови Пресвятої Богородиці, інша частина -  до власної молитвенної будівлі імені Казанської Ікони Божої Матері. Храмовий  празник вони справляли 4 листопада. Саме ці обставини дали змогу місцевим краєзнавцям  дійти висновку, що в минулому  Зелений Гай мав власну церкву.

До 1957 року тут була власна сільська рада. Хутір (як його назвали пізніше) мав статус окремого, самодостатнього  населеного пункту.

Своїм рішенням № 416 від 06.07.1957 року Вінницький облвиконком об'єднав селище Зелений Гай з селом Флорино. Селище втратило статус окремого населеного пункту, а разом з ним і соціальну інфраструктуру і придбало назву: вулиця  Зеленогайська.

До 1985 року тут була початкова школа, яка розміщувалась в будинку покійного вчителя. 42 учні навчали вчительки  Плітко М. В., Тертус Н. В., Шевчук Є.М.

Станом на 01.01.2003 року  в населеному пункті нараховується 202 двори, майже 1200 жителів. Селище підпорядковане Флоринській сільській раді. Основна частина жителів - члени ТОВ „Флора".

В 90 –х роках тут відбувся справжній забудівельний бум: дуже багатьом хотілося поселитися в цьому райському куточку.
І сьогодні Зелений Гай дуже щільно забудований.

<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
<b>Вінниччина очима редактора. Тростянеччина</b><br />Цього разу учасники туру &ndash; редактори комунальних газет області, побували на Тростянеччині. Увагу кожного з моїх...
<b>Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля</b><br />Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма...
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Розводюк Данило Петрович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.09.44.

І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »

Зелений Гай - www.bershad.ua
    В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
    26.07.2017(095) 744-30-07
    . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
    12.06.2017(067) 466-81-65
    .ПРОПОНУЮ РОБОТУ ДИРЕКТОРУ СИРЗАВОДУ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ЗАРПЛАТА 20 000 ГРН.
    12.06.2017(067) 466-81-65
    Продам Пчел Карпатской породы: Пчелопакеты и плодные молодые пчеломатки.
    27.05.2017(068) 199-30-92
    .Продам 2-х поверховий будинок біля річки в районі Пиліпонівки з усіма зручностями .Акт на 12 соток .
    20.05.2017(097) 471-48-65
    . Установка: відеонагляду, сигналізації, домофон, СКУД и т.д.
    16.05.2017(096) 486-33-11