Зелений Гай

При злитті Дохни з Берладинкою значні площі займають, зарослі вільхи, осоки та очерету. Вздовж цих заростей,
заповнених водою, на незначному підвищенні розташоване селище Зелений Гай.

Це, по суті, селище однієї вулиці та двох  провулків, перерізаних кількома ярами, один з яких зоветься Мирончиковим. Частину селища і досі зовуть вулиця Лука, а другу частину власне Зелений Гай.

До 1957 рожу тут функціонував колгосп «Політвідділ», який разом з флоринськими колективними господарствами „ХУІІ- го  партз’їзду" та ім. Димитрова були об'єднані в один колгосп ім. Димитрова.

Стосовно етимології назви бувшого села (селища, хутора) можна тільки здогадуватись, хоча прозорість назви цілком  очевидна. Той, хто придумав назву своїй малій Батьківщині - Зелений Гай, мав оригінальну і поетичну натуру.

Хто ж і коли заснував населений пункт» достовірно дослідити не вдалося. Але, у всякому випадку, хутір не дуже старий. Ідентифікація найстаріших будівель селища дала змогу датувати його заснування першою половиною XIX століття.

Колись тут була споруджена каплиця, названа іменем Казанської ікони  Божої Матері. За свідченнями старожилів, вона знаходилась у місцині, яку в
минулому називали „круглик". В 20-х роках місцевими атеїстами каплицю було поруйновано. Нещодавно членами православної общини Київського
патріархату каплицю біля джерела поновили. Його вода, вважають місцеві   жителі, є цілющою.

Частина жителів селища, що носила назву Лука, були приписані до православного храму с. Флорино  імені Покрови Пресвятої Богородиці, інша частина -  до власної молитвенної будівлі імені Казанської Ікони Божої Матері. Храмовий  празник вони справляли 4 листопада. Саме ці обставини дали змогу місцевим краєзнавцям  дійти висновку, що в минулому  Зелений Гай мав власну церкву.

До 1957 року тут була власна сільська рада. Хутір (як його назвали пізніше) мав статус окремого, самодостатнього  населеного пункту.

Своїм рішенням № 416 від 06.07.1957 року Вінницький облвиконком об'єднав селище Зелений Гай з селом Флорино. Селище втратило статус окремого населеного пункту, а разом з ним і соціальну інфраструктуру і придбало назву: вулиця  Зеленогайська.

До 1985 року тут була початкова школа, яка розміщувалась в будинку покійного вчителя. 42 учні навчали вчительки  Плітко М. В., Тертус Н. В., Шевчук Є.М.

Станом на 01.01.2003 року  в населеному пункті нараховується 202 двори, майже 1200 жителів. Селище підпорядковане Флоринській сільській раді. Основна частина жителів - члени ТОВ „Флора".

В 90 –х роках тут відбувся справжній забудівельний бум: дуже багатьом хотілося поселитися в цьому райському куточку.
І сьогодні Зелений Гай дуже щільно забудований.

<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
<b>"П'ятківчанка" зачарувала Вінницю</b><br />У ці дні редакційна пошта переповнена листами, повідомленнями, фотографіями про відзначення циклу новорічноріздвяних...
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Дмитрик Лазар Микитович (1899) 1899 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »

Зелений Гай - www.bershad.ua
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720