Зелений Гай

При злитті Дохни з Берладинкою значні площі займають, зарослі вільхи, осоки та очерету. Вздовж цих заростей,
заповнених водою, на незначному підвищенні розташоване селище Зелений Гай.

Це, по суті, селище однієї вулиці та двох  провулків, перерізаних кількома ярами, один з яких зоветься Мирончиковим. Частину селища і досі зовуть вулиця Лука, а другу частину власне Зелений Гай.

До 1957 рожу тут функціонував колгосп «Політвідділ», який разом з флоринськими колективними господарствами „ХУІІ- го  партз’їзду" та ім. Димитрова були об'єднані в один колгосп ім. Димитрова.

Стосовно етимології назви бувшого села (селища, хутора) можна тільки здогадуватись, хоча прозорість назви цілком  очевидна. Той, хто придумав назву своїй малій Батьківщині - Зелений Гай, мав оригінальну і поетичну натуру.

Хто ж і коли заснував населений пункт» достовірно дослідити не вдалося. Але, у всякому випадку, хутір не дуже старий. Ідентифікація найстаріших будівель селища дала змогу датувати його заснування першою половиною XIX століття.

Колись тут була споруджена каплиця, названа іменем Казанської ікони  Божої Матері. За свідченнями старожилів, вона знаходилась у місцині, яку в
минулому називали „круглик". В 20-х роках місцевими атеїстами каплицю було поруйновано. Нещодавно членами православної общини Київського
патріархату каплицю біля джерела поновили. Його вода, вважають місцеві   жителі, є цілющою.

Частина жителів селища, що носила назву Лука, були приписані до православного храму с. Флорино  імені Покрови Пресвятої Богородиці, інша частина -  до власної молитвенної будівлі імені Казанської Ікони Божої Матері. Храмовий  празник вони справляли 4 листопада. Саме ці обставини дали змогу місцевим краєзнавцям  дійти висновку, що в минулому  Зелений Гай мав власну церкву.

До 1957 року тут була власна сільська рада. Хутір (як його назвали пізніше) мав статус окремого, самодостатнього  населеного пункту.

Своїм рішенням № 416 від 06.07.1957 року Вінницький облвиконком об'єднав селище Зелений Гай з селом Флорино. Селище втратило статус окремого населеного пункту, а разом з ним і соціальну інфраструктуру і придбало назву: вулиця  Зеленогайська.

До 1985 року тут була початкова школа, яка розміщувалась в будинку покійного вчителя. 42 учні навчали вчительки  Плітко М. В., Тертус Н. В., Шевчук Є.М.

Станом на 01.01.2003 року  в населеному пункті нараховується 202 двори, майже 1200 жителів. Селище підпорядковане Флоринській сільській раді. Основна частина жителів - члени ТОВ „Флора".

В 90 –х роках тут відбувся справжній забудівельний бум: дуже багатьом хотілося поселитися в цьому райському куточку.
І сьогодні Зелений Гай дуже щільно забудований.

<b>М'ЯКОХІД</b><br />
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
<b>На півдорозі до мрії</b><br />Питання газифікації правобережної частини району, по річці Південий Буг, за останні роки настільки набило оскомину...
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Зарічанський Василь Якович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1944 р.

Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »

Зелений Гай - www.bershad.ua
    Продам земельну ділянку м.Бершадь вул.Незалежності,7. А так же червона цегла, панелі перекриття, фундаментні блоки 40.
    . Приймаю свіжий лист іван-чаю у період цвітіння.
    12.05.2018(097) 360-99-31
    .Познакомлюсь с порядочн.музчиной для серьезн.отн.Симпатичная, хазяйка.0970520649.Звонить после 19.00 г. Гайворон.
    11.05.2018(097) 052-06-49
    . Шукаю роботу! Є власний автомобіль на диз.п , за кермом понад 18 років, також великий досвід роботи в сфері торгівлі. тел.0677125499 Людмила.
    07.05.2018(097) 936-06-30