ХМАРІВКА

Розповідають, що першим тут в середині Х/ІІ століття поселився козак Хмара, від прізвища якого село і отримало назву.

За адмін.поділом 16 ст. Брацлавський повіт 16 ст.
За адмін.поділом 19 ст. Гайсинський повіт 19 ст.
За адмін.поділом 20 ст. Бершадський район

Хмаровка с.—расположено на горыстыхь берегахѣ річки Удича. Климатѣ мѣстности благопріятньїй для здоровья. Почва—черноземная и плодородная. Жителей вѣ настоящее время 973 души обоего пола; всі они—малороссы православнаго віроисповіданія, занимаются земледіліемѣ; между ними есть плотники и каменьщики. Вѣ приході находится два храма: одинѣ старый, упраздненный, а другой новый. Старый храмѣ—деревянный, вѣ честь Рождества Пресвятыя Богородицы, построенѣ вѣ 1754 г. Новый храмѣ, тоже деревянный, вѣ честь Рождества Пресвятыя Богородицы, начать постройкою сѣ 1884 г. сѣ разрішенія Подольского епископа Доната, а оконченѣ и освященѣ вѣ 1894 г.; построенѣ на средства прихожанѣ и стоить 11882 р.; иконостасѣ вѣ немѣ трехѣярусный.

Труды подольского епархиального историко-статистического комитета
Вып. 9 под ред. Евфимия Съцинскаго. Кам. Под. 1901г

За давньою легендою, наше село заснував козак на ім.’я Хмара. Було це в давні часи, їхав він здалеку і дуже втомився, з.’їхав в долину, до річки, напоїв коня, сам відпочив і сподобалось йому це місце. Мальовнича природа, верби над водою, тихо, привітно.От і вирішив тут він залишитись. Так і зробив, поставив собі хатину і став жити, помалу до нього стали приєднуватись інші люди, почали будуватись домівки інших мешканців і поселення стало збільшуватись. Отак утворилося село. А на честь першого козака поселенця, козака Хмари, всі стали називати це село Хмарівкою.

На лівому березі Південного Бугу, на Придніпровсько- Подільській височині розкинулось село Хмарівка. Поверхня його вкрита пагорбами, розділена річкою Удич, яка впадає в річку Південний Буг. Село має родючі чорноземні грунти. Жителі села були мирними і працьовитим. Вони вирощували хліб, займалися полюванням, рибальством.

Вигідне географічне положення, багатий родючі землі, велика кількість дичини і риби приваблювали до нашого краю багато завойовників: татаро – монголів, турків, литовців, поляків, та інших. Вони намагалися поневолити наш край.
Булао створено колгосп «Ударник»,першим головою був Шевчук Тодосій Гнатович, пізніше Хмарівка і Чернятка були об’єднані і одне колективне господарство ім. Леніна.

Насильницька колективізація не тільки призвела до різкого падіння урожайності, але й відбила в людей любов до землі. Не оминув село і голодомор.
29 липня 1941 року Хмарівку захопили німецько – фашистські війська. У 1941 році молодь села примусово вивезли до Німеччини на роботи. Визволили село 12 березня 1944 року. В 1946 - 47 рр голод знов не оминув село.

Хмарівка відноситься до Чернятської сільської ради. В селі є загальноосвітня школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько- акушерський пункт, дитячий садок. В 2004 році провели газифікацію села.В селі діє акціонерне колективне приватне сільськогосподарське підприємство «Надбужжя» яке займається вирощуванням свиней, ВРХ. На полях вирощують пшеницю, сою, кукурудзу, ячмінь, соняшник і т.і.

<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Хмарівка
Чернега Яків Євтухович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »

Новини села Хмарівка всі новини...»

ХМАРІВКА - Сторінка села Хмарівка. Новини села Хмарівки, фото. Все про Хмарівку - www.bershad.ua
    Потрібні робітники на завод в Польщі. Заробітна плата від 17 тис грн. Наказ 1310 від 10.09.18