ХМАРІВКА

Розповідають, що першим тут в середині Х/ІІ століття поселився козак Хмара, від прізвища якого село і отримало назву.

За адмін.поділом 16 ст. Брацлавський повіт 16 ст.
За адмін.поділом 19 ст. Гайсинський повіт 19 ст.
За адмін.поділом 20 ст. Бершадський район

Хмаровка с.—расположено на горыстыхь берегахѣ річки Удича. Климатѣ мѣстности благопріятньїй для здоровья. Почва—черноземная и плодородная. Жителей вѣ настоящее время 973 души обоего пола; всі они—малороссы православнаго віроисповіданія, занимаются земледіліемѣ; между ними есть плотники и каменьщики. Вѣ приході находится два храма: одинѣ старый, упраздненный, а другой новый. Старый храмѣ—деревянный, вѣ честь Рождества Пресвятыя Богородицы, построенѣ вѣ 1754 г. Новый храмѣ, тоже деревянный, вѣ честь Рождества Пресвятыя Богородицы, начать постройкою сѣ 1884 г. сѣ разрішенія Подольского епископа Доната, а оконченѣ и освященѣ вѣ 1894 г.; построенѣ на средства прихожанѣ и стоить 11882 р.; иконостасѣ вѣ немѣ трехѣярусный.

Труды подольского епархиального историко-статистического комитета
Вып. 9 под ред. Евфимия Съцинскаго. Кам. Под. 1901г

За давньою легендою, наше село заснував козак на ім.’я Хмара. Було це в давні часи, їхав він здалеку і дуже втомився, з.’їхав в долину, до річки, напоїв коня, сам відпочив і сподобалось йому це місце. Мальовнича природа, верби над водою, тихо, привітно.От і вирішив тут він залишитись. Так і зробив, поставив собі хатину і став жити, помалу до нього стали приєднуватись інші люди, почали будуватись домівки інших мешканців і поселення стало збільшуватись. Отак утворилося село. А на честь першого козака поселенця, козака Хмари, всі стали називати це село Хмарівкою.

На лівому березі Південного Бугу, на Придніпровсько- Подільській височині розкинулось село Хмарівка. Поверхня його вкрита пагорбами, розділена річкою Удич, яка впадає в річку Південний Буг. Село має родючі чорноземні грунти. Жителі села були мирними і працьовитим. Вони вирощували хліб, займалися полюванням, рибальством.

Вигідне географічне положення, багатий родючі землі, велика кількість дичини і риби приваблювали до нашого краю багато завойовників: татаро – монголів, турків, литовців, поляків, та інших. Вони намагалися поневолити наш край.
Булао створено колгосп «Ударник»,першим головою був Шевчук Тодосій Гнатович, пізніше Хмарівка і Чернятка були об’єднані і одне колективне господарство ім. Леніна.

Насильницька колективізація не тільки призвела до різкого падіння урожайності, але й відбила в людей любов до землі. Не оминув село і голодомор.
29 липня 1941 року Хмарівку захопили німецько – фашистські війська. У 1941 році молодь села примусово вивезли до Німеччини на роботи. Визволили село 12 березня 1944 року. В 1946 - 47 рр голод знов не оминув село.

Хмарівка відноситься до Чернятської сільської ради. В селі є загальноосвітня школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько- акушерський пункт, дитячий садок. В 2004 році провели газифікацію села.В селі діє акціонерне колективне приватне сільськогосподарське підприємство «Надбужжя» яке займається вирощуванням свиней, ВРХ. На полях вирощують пшеницю, сою, кукурудзу, ячмінь, соняшник і т.і.

<b>Засідання колегії райдержадміністрації</b><br />15 травня 2009 року о 10 год в актовій залі управління агропромислового розвитку відбулося розширене засідання...
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Хмарівка
Козак Григорій Миколайович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 19.08.41.

Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »

Новини села Хмарівка всі новини...»

ХМАРІВКА - Сторінка села Хмарівка. Новини села Хмарівки, фото. Все про Хмарівку - www.bershad.ua
    Продам земельну ділянку м.Бершадь вул.Незалежності,7. А так же червона цегла, панелі перекриття, фундаментні блоки 40.
    . Приймаю свіжий лист іван-чаю у період цвітіння.
    12.05.2018(097) 360-99-31
    .Познакомлюсь с порядочн.музчиной для серьезн.отн.Симпатичная, хазяйка.0970520649.Звонить после 19.00 г. Гайворон.
    11.05.2018(097) 052-06-49
    . Шукаю роботу! Є власний автомобіль на диз.п , за кермом понад 18 років, також великий досвід роботи в сфері торгівлі. тел.0677125499 Людмила.
    07.05.2018(097) 936-06-30