Маньківська соціальна лікарня

У Бершадському районі, що на Вінниччині, збереглися і діють усі сім дільничних лікарень. Тут давно виношували ідею створення на базі однієї з них спеціалізованого соціального закладу, який фінансувався б з бюджету. І зуміли втілити її у життя.

Такий заклад відкрито на базі Маньківської дільничної лікарні стаціонарного відділення для постійного та тимчасового проживання самотніх непрацездатних громадян. Саме таку назву отримав структурний підрозділ територіального центру з обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних.

Розміщується стаціонарне відділення на другому поверсі дільничної лікарні і має окремий вхід. Функціонують на сьогодні три палати-бокси, в яких по дві кімнати на 2—3 осіб, є санвузли та ізолятор на два ліжко-місця. Загалом на даний час заклад може утримувати 17 громадян, поки що ж мешкають 8 — три чоловіки та п’ять жінок. Тут знайшли прихисток люди з різних сіл району. Григорій Деркач з Кидрасівки та Ганна Чабан з Лісничого, наприклад, довгий час перебували в Михайлівській дільничній лікарні, адже не мають ні житла, ні близьких рідних. Решта потрапили сюди в основному за станом здоров’я.

— Я найперший поселився тут, — говорить 53-річний Володимир Титарчук, який родом із Чорної Греблі. — Працював на Красносільському цукровому заводі, потім захворів, переніс кілька інсультів, інфаркт. Інвалід другої групи.Володимир Трохимович, як і інші мешканці, умовами проживання, харчуванням, доглядом задоволений. Між іншим, вартість харчування однієї людини на добу тут становить близько 20 гривень, всього ж утримання одного мешканця закладу обходиться майже в дві тисячі гривень на місяць. 75% пенсії, які відраховуються з кожного, покривають лише третину цих витрат.

Стаціонарне відділення для постійного та тимчасового проживання самотніх непрацездатних громадян очолює Ніна Яременко, За жителями доглядають 5 молодших медсестер (санітарок палатних), а їжу готують кухар та працівник кухні. Є й сантехнік та машиніст із прання білизни. З нового року працюють також лікар-терапевт на 0,25 ставки та медсестра на півставки.

— Саме життя, — говорить директор територіального центру Іван Забіяка, — змушує відкривати такі заклади, тому що населення старіє і самотніх, яким потрібні допомога, цілодобовий догляд, з кожним роком більшає. Ми намагаємося створити умови, максимально наближені до домашніх, щоб кожна людина почувалася комфортно.

Варто зазначити: працівники терцентру ще з липня власними силами розпочали роботи з підготовки закладу. Кімнати умебльовано, закуплено посуд, придбано одяг для людей. Є холодильники, пральна машина, працює душ. На все це терцентр уже витратив близько 80 тисяч гривень. Для створення справжнього домашнього затишку потрібно ще чимало зробити, тож потрібні спонсори.

Добрий приклад благодійництва подав керівник місцевого сільгосптовариства Сергій Савченко, який завжди допомагає розв’язувати соціальні проблеми громади. Сергій Павлович подарував новоствореному закладу телевізор.Маньківський сільський голова Григорій Вербецький, який теж доклав чимало зусиль до створення цього стаціонарного відділення, від імені сільради подарував закладу радіотелефон.

— Школа теж бере під свою опіку заклад, — запевнила директор Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів Тетяна Петренко. — Наші учні, учителі допоможуть їм скрасити дні.Тетяна Олексіївна від освітянського колективу передала в дарунок чудову картину. Представники влади та територіального центру теж вручили новоселам невеличкі подарунки.

— Створення стаціонарного відділення для постійного та тимчасового проживання самотніх непрацездатних громадян — це тільки перший крок, — наголосила голова Бершадської райдержадміністрації Світлана Шульц, яка взяла участь у його відкритті, — але є ще багато ідей з модернізації, розширення цього закладу. Ми докладатимемо максимум зусиль, щоб люди, які тут проживають, були оточені увагою й турботою і відчували затишок домашньої оселі.


Дивіться також в розділі  Маньківка
»  У Бершадському районі, що на Вінниччині, збереглися і діють усі сім дільничних лікарень. Тут давно виношували ідею створення на базі однієї з них спеціалізованого соціального закладу, який фінансувався б з бюджету. І зуміли втілити її у життя.
»  Спортивне життя Маньківки
»  МАНЬКІВКА
Всі статті розділу Маньківка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Журналісти «Бершадського краю» за роботою</b><br />Перед тим, як читач районки ознайомиться з матеріалами, підготовленими її журналістами, кожен з нас повинен побувати...
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
4 фото   
<b>Дяківка на межі трьох областей</b><br />Це село за графіком відвідала робоча група у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, яку очолював...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Носик Сергій Андрійович (1897) 1897 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 04.06.44. Похов. с. Голоєшти, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »Новини села Маньківка всі новини...»

Маньківська соціальна лікарня - Сторінка села Маньківка. Новини села Маньківки, фото. Все про Маньківку - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення