ВІЙТІВКА

Килимами світ радуй
І нас згадуй.
І. Козак

За адмін.поділом 16 ст. Брацлавський повіт 16 ст.
За адмін.поділом 19 ст. Ольгопільський повіт 19 ст.
За адмін.поділом 20 ст. Бершадський район

Чапаєвка (нині Війтівка, до 1946 року — Войтівка) — село, центр сільської Ради. Віддаль до районного центру 7 км, до залізничної станції Генріхівка — 9 км. З райцентром сполучене автодорогою. Населення—5011 чоловік.

В селі знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Леніна. Господарство користується 6506 га землі, в т. ч. 5035 га орної. Відділок радгоспу Бершадського цукрокомбінату обробляє 1756 га землі. Колгосп вирощує зернові й технічні культури, тут розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напрямку, а також — птахівництво. Відділок радгоспу вирощує насіння цукрових буряків. У селі є млин, олійня, столярні майстерні.

Ланковій М. М. Маринич у 1971 році присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, голова колгоспу І. О. Печериця та доярка А. А. Ворона нагороджені орденом Леніна. Орденом Леніна також нагороджено М. І. Якимишина, Д. Ф. Маршука, В. К. Богача, Ф. С. Коряву та О. А. Бабенка.

В селі є середня школа, 2 бібліотеки, будинок культури, лікарня, медпункт, пологовий будинок, аптека, 3 дитячих ясел. Видається колгоспна багатотиражна газета «Ленінець». У селі працюють 94 комуністи та 170 комсомольців. За архівними даними виникнення села належить до 1625 року.

В 1924 році було організовано ТСОЗ по вирощуванню цукрових буряків. 1925 року утворився перший колгосп «Радянський господар». року на базі початкової школи було відкрито семирічну, 1939 року-середню школи.

На фронтах Великої Вітчизняної війни та в тилу ворога билися 1119 жителів села. 778 з них нагороджено орденами та медалями.
У селі споруджено пам'ятники В. І. Леніну, В. І. Чапаєву і воїнам, що полягли на фронтах Великої Вітчизняної війни.

«Історія міст і сіл УРСР. Вінницька область» Харків, 1972р»

Войтовка с.—надѣ рѣчкой Войтовочкой, впадающей вѣ рѣку Дохну расположено на покатой мѣстности, на большой дорогѣ, идущей изѣ г. Бердичева вѣ г. Балту. Сѣ юго-восточной стороны имѣет два поселка Цимбалы и Жорняки, находящееся при мельницахѣ. Отѣ уѣзднаго г. Ольгополя вѣ 30 вер. и отѣ ж.-д. ст. «Бершадь» вѣ 7 вер. Климатѣ, благодаря возвышенному положенію села и отсутствию болотѣ, здоровый. Почва черноземная, вѣ нікоторыхѣ мѣстахѣ су-глинистая. Село Войтовка получило свое названіе, по мѣстному преданію, отѣ перваго поселенца его, войта, которому владелецѣ этой земли вѣ XVIII в. предоставилѣ право заселять землю жителями. Вѣ сѣверной части села есть урочище, называемое «Замчищемѣ», которое, по преданію, было притономѣ гайдамаковѣ. Село нѣкогда принадлежало Потоцкимѣ, о чемѣ свидітельствуетѣ эрекция 1745 года, данная Станиславомѣ Потоцкимѣ; затемѣ оно перешло кѣ графу Мошинскому, а теперь имѣ владіетъ Станиславѣ Юрьевичѣ. Вѣ XVIII в. здісь была унія, прекратившаяся вѣ концѣ XVIII в. Первымѣ православнымѣ священникомѣ былѣ здісь Василій Мокрицкий, выдающейся борецѣ православія вѣ Брацлавщині вѣ XVIII в., погребенный при Войтовской церкви вѣ 1804 г. Нинѣ вѣ В. православныхѣ жителей 2128 муж. п. и 2072 ж. п.; всі—малороссы-крестьяне; есть вѣ приходѣ нѣсколько семействѣ католиковѣ, которые живуть преимущественно у помѣщика, и около 26 человекѣ евреевѣ. Занятіе крестьянѣ—земледѣліе и торговля свиньями, а также приготовленіе свиниыхѣ окороковѣ, которые сбываются вѣ Одессу. До 1774 года здісь была деревянная Церковь во имя св. Іоанна Златоуста, сгорѣвшая отѣ неизвѣстньхь причинѣ, а на ея містѣ устроена также деревянная церковь вѣ честь Рождества Пресв. Богородицѣ.

Труды подольского епархиального историко-статистического комитета
Вып. 9 под ред. Евфимия Съцинскаго. Кам. Под. 1901г

<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Федик Дмитро Федорович (1898) 1898 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 25.02.45.

Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »

Новини села Війтівка всі новини...»

ВІЙТІВКА - Сторінка села Війтівка (Чапаєвка). Новини Війтівки, фото. Все про Війтівку - www.bershad.ua
    куплю будинок в районі колосіївка, або по вул. Зарічна, з землею, бажано до річки, розгляну любі варіанти
    16.01.2018(067) 689-10-56
    Увага❗️Допоможіть знайти собаку❗️ Пропала собака породи фокстер‘єр! Ввечері 1 січня, місто Бершадь, район «Поле Чудес». Їй 3 роки, окрас з трьох кольорів (білий, чорний та рудий). НА ШИЇ Є РЕМІНЕЦЬ З НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ! Якщо ви її бачили, або знаєте її місце знаходження, повідомте, будь ласка, про це за номером телефону: 0983708328 Юра. Собака нам дуже дорога, як член сім’ї, тому будь яка інформація про неї буде дуже важливою
    03.01.2018(096) 226-74-95
    . Куплю кормовий буряк. Ціна договірна.
    09.12.2017(097) 348-23-79
    В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
    26.07.2017(095) 744-30-07
    . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
    12.06.2017(067) 466-81-65
    .ПРОПОНУЮ РОБОТУ ДИРЕКТОРУ СИРЗАВОДУ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ЗАРПЛАТА 20 000 ГРН.
    12.06.2017(067) 466-81-65