ТЕРНІВКА

Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках діяв єврейський колгосп "Сніп", в якому працювали 2000 осіб. 27 травня 1942 року фашисти розстріляли 2400 євреїв.

За адмін.поділом 16 ст. Брацлавський повіт 16 ст.
За адмін.поділом 19 ст. Гайсинський повіт 19 ст.
За адмін.поділом 20 ст. Бершадський район

Тернівка — село, центр сільської Ради, розташоване за 51 км на північний схід від районного центру, на берегах невеличкої річки Гнилого Ташличка, що впадає в річку Удич. Віддаль до залізничної станції Джулинка — 20 км. Населення — 2814 чоловік.

У селі знаходиться центральна садиба колгоспу «Комунар». У господарстві 3314 га землі, в т. ч. орної 2750 га. Основний напрям виробництва — вирощування зернових і технічних культур та м'ясо-молочне тваринництво. Серед допоміжних підприємств — великий вальцьовий млин, олійня.

Працюють середня школа, клуб, 2 бібліотеки, будинок культури, лікарня, амбулаторія, дитячий садок, ясла, аптека. На різних ділянках колгоспного виробництва трудяться 74 комуністи й 168 комсомольців.

Тернівка належить до старих поселень. Через тяжкі умови життя селяни кидали село і переїжджали до Балтського повіту, в Херсонську та Томську губернії. У травні 1907 року селяни виступили проти поміщика.

У роки Великої Вітчизняної війни в селі діяла підпільна організація. Організаторами її були М. С. Корнійчук, Ф. С. Волощук. Підпільники 1942 року передали партизанам 13 гвинтівок, 2 ящики патронів, визволили 28 військовополонених і направили їх до партизанів. У селі на території МТС був табір для військовополонених, де окупанти знищили 2150 чоловік. 27 травня 1942 року біля села карателі розстріляли 2400 чоловік.
Уродженці села — майори Я. А. Риндюк, М. Ф. Видайко нагороджені орденом Леніна.

«Історія міст і сіл УРСР. Вінницька область» Харків, 1972р"

Тернівка належить до старих поселень. Вона розташована на берегах річки Гнилий Ташличок - притоки річки Удич. Через село гродягає автошлях Бершадь-Умань. Назва села ймовірно походить від назви лісових заростей, які в народі зовуть "Терник". Село знаходиться за 41 км від райцентру та за 20км від найближчої залізничної станції Джулинка,на північному сході Бершадського району.Населення складає 1214 осіб з них: 519 особи чоловічої статі, 695 - жіночої.

Історія села сягає в глибоке середньовіччя, ймовірно село виникло в кінці ХVІ-на початку ХVІІ століття. На значній території села в різних місцях під час земляних робіт ще й досі знаходяться муровані катакомби і схови на глибині кількох метрів. Ці споруди найшвидше були зроблені і служили жителям села місцем де вони могли перечекати небезпеку турецько-татарських набігів.

В 1793 році Тернівка, як і все Поділля відходить до Російської імперії, до цього в селі був збудований костел, уніатська церква. Роком пізніше тернівчани відмовились від уніатського обряду і перейшли до православної віри. Костелом користувалися кілька десятків католиків, що проживали в селі. За часів гайдамацького руху тернівські католики покидають село і переселяються в м.Умань, яке в цей час була католицьким осередком практично на всьому Правобережжі.

В реєстрах XIX ст. Тернівка виступає як містечко, значну частику населення якого складали євреї. Основними заняттями їх були різноманітні ремесла та лихварство. Була в Тернівці іудейська сінагога.

Православний храм Покров Пресвятої Богородиці збудовано в Тернівці протягом 1873-1895рр за кошти общини. Костел і синагогу зруйнували на передодні Великої Вітчизняної війни.

З середині XIX ст. тут побував письменник-демократ Анатолій Свидницький. В своєму романі "Люборацькі" він описав побут і будні заштатного містечка. Він посвідчує, що в Тернівці функціонувала духовна школа і бурса (гуртожиток при ній).Зважаючи на грабіжницький характер кріпосної реформи, її кабальні умови велика частина тернівчан не змогли викупити земельні наділи і були змушені переселитися до Балтського повіту в Херсонську та Томську губернії.

В 1911 році за кошти земства було збудовано земську лікарню на 18 ліжкомісць.Приміщення школи збудували в 1913 році.

В роки Великої Вітчизняної війни в селі діяла підпільна організація. ЇЇ керівниками були Корнійчук М.С., Волошук Ф.С. В 1942 році підпільники передали партизанам 13 гвинтівок,2 ящики патронів, визволили 28 військово-полоненних. У селі на території МТС був табір військовополоненних, де окупанти утримували 2150 чоловік, 25 травня 1942 року біля села карателі розстріляли 2400 чоловік єврейської національності.

На фронтах Великої Вітчизняної війни боронили Вітчизну 1005 чоловік тернівчан. Не повернулося з війни 357, для вшанування пам’яті про них в центрі села встановлено обеліск.

Сьогодні в Тернівці функціонують середня загальноосвітня школа, дитячий садок, дільнична лікарня; відділення зв"язку, сільський клуб, бібліотека, сільськогосподарське товариство "Україна" та ТОВ «Чарівна нива», 2 фермерські господарства;

<b>Журналісти «Бершадського краю» за роботою</b><br />Перед тим, як читач районки ознайомиться з матеріалами, підготовленими її журналістами, кожен з нас повинен побувати...
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Шевчук Митрофан Данилович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »

Новини села Тернівка всі новини...»

ТЕРНІВКА - Сторінка села Тернівка. Новини села Тернівка, фото. Все про Тернівку - www.bershad.ua
    . Продам новый котёл твердотопливный КОРДИ_16СТ и термостатный регулятор к нему. Цена 10000 грн
    17.04.2017(097) 657-82-27
    На постійну роботу запрошуємо офіс менеджера
    16.03.2017(098) 006-99-30
    . Вiдкрита вакансiя торгового представника
    09.02.2017(067) 537-29-45
    Продаю будинок з усіма зручностями у м. Бершадь, вул. Пушкіна, 5. Є господарські будівлі, гараж, погріб, криниця. Земельна ділянка 6 соток.
    20.12.2016(097) 275-61-43
    Красители для ткани:Обновление одежды на дому за 13 грн
    13.11.2016(068) 199-30-92
    .Міцний 2-х поверховий будинок біля річки по вул.Курчатова продам!
    24.10.2016(097) 471-48-65