Коли керівники і громада – в одній упряжці

 • Подобається1Не подобається
 • 30 Листопада 2011, 23:24


Під час перебування в школі особливо вразив музей історії Шляхової – керівник музею О.І. Полубуткіна та директор школи Н.М. Кравець розповідають гостям про особливості сільської історії

Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ «Світанок-Агросвіт», їх тісна співпраця, вболівання за долю села і його людей, в поєднанні із керівниками трудових колективів бюджетної сфери, приносить гарні результати. Такий висновок після побаченого було зроблено в ході проведення чергового «Дня районної ради» в Шляхівській територіальній громаді.

Голова районної ради М.Г. Бурлака прибув у Шляхову із своїм заступником В.С. Бондаренком, головою постійної комісії районної ради Л.М. Бучеком, до яких на місці приєднався і керівник місцевого ТОВ «Світанок-Агросвіт», депутат районної ради О.І. Ковбасюк.

В сільській раді відбулася розмова з її апаратом, а також з сільським головою М.П. Макарчуком про життя громади.

Вона складається з трьох сіл, де проживає 2,5 тис. жителів, тому голова районної ради з місцевими керівниками зосередився в основному на відвідинах трудових колективів та об’єктів у Шляховій та Завітному, а В.С. Бондаренко з «командою» працював у Теофилівці.

Відразу кидається у вічі доглянутий центр Шляхової, де зосереджені основні об’єкти соціально-культурного призначення. Особливо хочеться відзначити охайний Меморіал загиблим односельчанам у роки війни, а також церкву.

Гарне враження залишили відвідини Шляхівської школи, де навчається 242 учні. В ній тепло і затишно, навчально-виховний процес завдяки професіоналізму педагогічного колективу проводиться на високому рівні. Тут створено чудовий музей історії села з унікальними експонатами. Нині в школі реконструюється частина приміщення під їдальню та внутрішні туалети, де 12 вікон будуть замінені на пластикові.

Гарні умови створено і в дитячому садку, який відвідують 40 дошкільнят. При допомозі товариства тут встановлено піролізний котел, який здешевлює опалення.
Разом з тим, тут ще необхідно утепляти другий поверх, заміняти вікна.

Величний будинок культури теж справив гарне враження, однак тут потребує ремонту покрівля.

Адмінкорпус товариства, де розміщена й сільська рада, чудово вписується в ансамбль будівель центральної площі разом з магазинами, однак другий поверх «ЦУМу», який на балансі районного побуткомбінату, пустує і потребує ремонту. Так як і частина приміщення, де розмістилися поштове відділення та філія «Ощадбанку». А послугами спортивного комплексу, який взято в оренду сільським підприємством і доглядається завдяки його фінансуванню, користуються сотні жителів громади.

Згадавши вже про місцеве ТОВ «Світанок-Агросвіт», хочеться зупинитися на декількох прикладах суттєвої його допомоги селу й територіальній громаді. Щороку тільки на ці потреби товариством фінансується 150-180 тис. гривень.

Сільський голова особливо відзначив роль ТОВ і його керівника О.І. Ковбасюка. – Якби не їх постійна допомога, – зазначив Микола Петрович, – подібних здобутків ми б не мали.
Сільгосппідприємством капітально облаштовується нині сільський ринок, який ним взято в оренду в сільської ради, збудовано автобусну зупинку на виїзді з села, постійно наводиться порядок на сміттєзвалищі, а центр Шляхової доглядає працівниця за кошти товариства.

Людям безкоштовно оруться городи технікою сільгосппідприємства, безплатно виділяються хліб і хлібобулочні вироби, крупи й олія на харчування в школу та лікарню.

За оренду в людей земельного паю, який налічує десь 2 га, видано по 6 цнт пшениці і по 5 цнт кукурудзи. Тут щороку проводяться досить солідні виплати за оренду майнових паїв, про що в багатьох господарствах вже давно забули.

Навіть на похорони виділяються пайовикам продукти безкоштовно.

В сільгосппідприємстві нині працює 200 шляхівчан, а літом, коли працює ще й цегельний завод, кількість збільшується до 260. Хіба все це не є соціальним захистом людей?

Олег Іванович Ковбасюк стверджує, що можна було б досить швидко підняти і зарплату – це зменшивши, як це роблять багато інвесторів, кількість працюючих. Але, вболіваючи за долю своїх односельців, він цього робити не буде.

Побували ми того дня і на фермі, де утримується 550 голів ВРХ, з яких 280 корів. Тут проведено ремонти приміщень, все підготовлено до роботи в зимових умовах.

Відвідав М.Г. Бурлака разом з керівниками села і сільгосптовариства Завітне, де побував у сільському клубі та ФАПі. На жаль, через затримку працівниками газової контори котел на лікарняній установі ще не був запалений, тому в приміщенні було прохолодно. В розмові з людьми знову почули вдячність О.І. Ковбасюку та М.П. Макарчуку за увагу і турботу про жителів Завітного. Адже лише за допомогою сільгосппідприємства тут споруджено 7,8 км газопроводу, висипано до 800 м дороги, на окремих частинах вулиць встановлено освітлення. І хоч тут проживає всього 130 жителів, всі вони мають належні умови. Зараз в селі скуповують безхозні хати вихідці з інших сіл.

В територіальній громаді діє 29 торговельних точок.

Тож обговорювалося в сільській раді і питання залучення можливостей її власників чи орендарів для потреб громади, так само як і фермерів.

Нині тут діє і три заготівельні пункти молока від населення.

Не можна не згадати і про функціонування в селі двох прийомних сімей – Віталія Григоровича Стьопіна та Марії Борисівни Марченкової, кожен з яких своїм подружжям виховують багатьох прийомних дітей.

Під час прийому громадян головний лікар місцевої лікарні Б.Я. Волчастий просив через газету висловити подяку за допомогу всім керівникам сільгосппідприємств навколишніх сіл і особливо О.І. Ковбасюку. Тільки нещодавно біля лікарні шляхівським товариством висипано дорогу. Разом з тим, Богдан Ярославович просив районну владу, попередньо теж подякувавши їй за допомогу, посприяти тепер в укомплектуванні рентген-кабінета. А М.Г. Гончар від імені жителів вулиці Ярової просила висипати дорогу.

Хай не складеться в читача враження, що всі сільські проблеми в Шляховій вирішені.

Зовсім ні. Гострою є тут проблема відсутності автобусної зупинки в центрі, що зовсім не вкладається в гарні рамки.

Необхідно якнайшвидше обладнати тут і пункт по заготівлі вторсировини. Не дивлячись на велику підтримку жителів Теофилівки керівником місцевого ПП «Відродження» М.В. Кінашем, проблем тут також вистачає. Ніяк не вдається продовжити в цьому селі і будівництво церковної споруди.

В цілому ж, відвідини Шляхівської територіальної громади ще раз засвідчили: успіхів домагаються там, де є співпраця і бажання всіх, особливо керівників, працювати на результат в інтересах людей.

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
2 фото   
<b>В Яланці відкрито оновлені заклади</b><br />Одним із позитивних моментів реформи системи охорони здоров’я у районі є те, що медичні заклади отримали...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Гончарук Григорій Митрофанович (1911) 1911 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 03.05.44. Похов. с. Скуляни, Молдова.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »Останні новини

Коли керівники і громада – в одній упряжці - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення