МАЛА КИРІЇВКА

У Х/ІІ столітті село засноване переселенцями з Великої Киріївки, і мало початкову назву Киріївські Хутори.

За адмін.поділом 16 ст. Брацлавський повіт 16 ст.
За адмін.поділом 19 ст. Ольгопільський повіт 19 ст.
За адмін.поділом 20 ст. Бершадський район

 Історія села. На території села до його заснування ріс ліс. Село називається Мала Киріївка тому, що пан з села Великої Киріївки переселив свого сина Кирилюка в яр. Він побудував тут хати,давши початок селу Мала Киріївка. Село було засноване за 100 років до побудови церкви , а церква була збудована в 1662 році. В 1862 році була збудована школа біля церкви. В перший рік роботи школи навчалося 12-15 учнів. В 1890 році був присланий перший вчитель Щитенюк Федір.  До революції 1917 року в селі жили пани: Брикульський, Змійовський, Шабаловський.
Дзвіниця біля церкви збудована паном Шебреком, а церква збудована на кошти прихожан.

Під час імперіалістичної війни 1914 року через село фронтом проходили австрійці, німці і поляки. Австрійці стріляли з гармат по хатах. В грудні в зв’язку з перемогою революції на Україні і встановленням Радянської влади встановлюється Радянська влада і на селі. В селі до революції було багато безземельних селян, яким приходилось брати землю у багатіїв в оренду,щоб якомога існувати. З переходом землі у власність держави біднота одержала землю на вічне користування.

З 1924 по 1935 рік головою Малокиріївської сільської ради був Главацький Омелян  Михайлович. В 1924 році був організований на селі Соз-суспільний обробіток землі - Соз під назвою «Червона сім’я». Сози проіснували до 1930 року. В 1930 році пе