Твори земляків

 Вбивство

Вбивство

…у руках стискаю ніж. Тихо продираюся між деревами. Ступаю обережно. Дивлюся під ноги і шукаю хоч якісь сліди ЇЇ. Вона невелика і руда. А я ЇЇ мушу знайти. Далі направлюся до гущавини з молодих дерев. Деревець так багато, що там вона запросто могла б сховатися. Може Вона тут? Ні, нікого. Все ж детально оглядаю кожен закуток. Треба уважно дивитися. Мали б хоч сліди залишитися якісь.... читати далі ...»

 ТОРТ

ТОРТ

В електричці людей повно, Надзвичайна тіснота. На колінах везе жінка Здоровенного торта. Біля неї примостились Молоді два хлопці, Які теж везли торта В маленькій коробці. Жінка трохи задрімала (Монотонно все ж гуло), А коли вона проснулась, То торта, як не було. На колінах в пасажирки Торт вже був малий… Ну, а хлопців не було – Вже десь і зійшли… Жінка ніби... читати далі ...»


 СЛОВО

СЛОВО

Все змінюється, все кудись тече, І ми на цій землі лиш тимчасово. Настане час і перейде усе, Залишиться нетлінним тільки Слово. Воно всьому початок і кінець, І вже не раз відлунням відізвалось. Якби не Слово, що сказав Творець, То ми б про Нього також не дізнались. читати далі ...»

 ЩАСТЯ

ЩАСТЯ

Кажуть, щастя важко мати, Бо його треба впіймати. А секрет увесь у тім, Що воно дається всім. Тільки з часом кожен знає, Що щасливим був колись, Адже щастя вже було, Та, на жаль, давно пройшло. В цьому суть велика є – Щастя в кожного своє. Зупиніть його на мить – Щастя-пташка відлетить. читати далі ...»

 СОЛОВ’ЇНА МОВА

СОЛОВ’ЇНА МОВА

Люблю з дитинства рідну мову, Мов ранню пісню солов’я. Я нею мовив перше слово, Спілкуюсь нею я щодня. Бо то є мова Тарасова, А також Лесі і Франка… Мелодія – Івасюкова, І – «Зачарована Десна». Вона весела й жартівлива, Вона журлива і сумна, Та завжди серцю вона мила, До неї тягнеться душа. Великий світ багатомовний, Та українську я люблю, Люблю народ я свій... читати далі ...»

 НІЧЕНЬКА КАЗКОВА, або Новий рік у лісі

НІЧЕНЬКА КАЗКОВА, або Новий рік у лісі

Тихо-тихо пада сніг, Тріщить морозець, В синім небі ясні зорі, Місяць-молодець. Зібралися звірі в лісі Новий рік зустріти, Усі прийшли, як один – Дорослі і діти. Красуня-ялинка, Срібні гілочки, Гірлянди-горішки, Золоті свічки… Дід Мороз прийшов Й Снігуронька У гості прийшла. Їх Лисичка зустрічає, Веде до стола. Там вже Вовк з Вовчихою, Їхня дітвора, А ще... читати далі ...»

 ОБЛИЧЧЯ ГОЛОДУ

ОБЛИЧЧЯ ГОЛОДУ

Жахлива дата – 33! Голодні села й хутори. Зима. Безхліб'я і мороз. Людських смертей апофеоз. Кривавий сталінський терор. Голодомор! Голодомор! Та де ж могили? Де хрести? Народе мій, прости, прости... Вороння й янголи над ним – Тим трупозвалищем страшним. У сатани така робота – Стооке зло. Війна. Скорбота. Лети, душе моя, лети У... читати далі ...»

 БЕРЕЖІТЬ МАТЕРІВ

БЕРЕЖІТЬ МАТЕРІВ

Мама – перше слово, яке вимовляє дитина. Мама – ти єдина в житті найрідніша людина. Мама виглядає завжди нас у свого віконця, Мама – сива ластівка, перший промінчик ласкавого сонця. Ну, а ми все в бігах, все при ділі і все при роботі, І не маємо часу, бо свої нас обсіли турботи. А матуся чекає, вигляда, За ворота виходить, Їй не треба нічого, тільки б діти... читати далі ...»

 Моє село

Моє село

Село моє! Душі моєї раю. Моїх дідів і прадідів земля, Мого дитинства веселковий краю, Надія, віра і любов моя. Село моє! Ти чаша полинова, Молитва щира посивілих скронь. Село моє! Людська одвічна втома Й нестерпний біль мозолистих долонь. Село моє, колиско калинова, Полів квіткове диво-вишиття. Село моє – старече мудре слово, Безмежна радість й тихе каяття. Приніс нам... читати далі ...»

 КРУК Валентині Михайлівні – жительці с. Голдашівки присвячую

КРУК Валентині Михайлівні – жительці с. Голдашівки присвячую

Я роки не буду рахувати, Скільки літ на світі ти живеш. Я по-людськи хочу запитати, Звідки ти сил стільки береш? Я тебе не мало років знаю, Поважаю всю вашу сім’ю. Мужню і надійну «нашу Валю», Яка завжди у бойовім строю. Материнське горе пережила, Через серце пропустила все. Вистачило мудрості і сили, Щоб жіноче зберегти лице. В житті доля тебе не зламала, На коліна не ставала... читати далі ...»

Сторінки:
3 2 1Останні новини
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення