Розвиток і піднесення села

В с. Джулинці в період 1959-1967 рр. було побудовано: В 1961 році розпочато будівництво свинокомплексу. За 6 років було побудовано 5 свинарників, водонапірну башту. В кінці 1966 року закінчено будівництво кормоцеху, але в експлуатацію здано тільки в березні 1967 року. В 1965 році закінчено будівництво будинку культури в с. Берізки - Бершадські. В 1965 році закінчено будівництво поточної лінії ( кукурудзяний завод). Будівництво цієї лінії розпочато та закінчено по ініціативі директора хлібоприймального пункту Гринцвай Юхима Наумовича. В 1966 році закінчено перебудову та реконструкцію типової майстерні в Джулинському відділенні сільгосптехніки. В цьому ж році закінчено будівництво котельні, мебельного та комісійного магазинів ( голова сільпо Гондарук Василь Іванович).

1967 рік: 10 лютого 1967 року на зборах колгоспників обрано головою колгоспу Шеремету Михайла Сидоровича ( 1919 року народження). Весною 1967 році було посаджено 650 штук ялинок і 1000 штук горіхів. З червня в с. Шляхова приїжджав 1-й секретар ЦККПУ Шелест Петро Юхимович, який побував і в Джулинці проїздом.З квітня було заново відокремлено маслозавод в самостійне підприємство, де директором був призначений Чепкий Максим Анісімович.

В вересні закінчено будівництво шосейної дороги 2.5 км. В селі Берізки - Бершадські, яка притягнута від центральної шосейної дороги Джулинка Бершадь через село Берізки-Бершадські до приміщень тваринницьких ферм.

В жовтні в центрі села збудовано пам’ятник Григорію Івановичу Котовському, будівництво проводилось за кошти колгоспу, що становить 4637 руб. Відкриття пам’ятника було 5 листопада, де відбувся багатолюдний мітинг. Пам’ятник був виготовлений одеською майстернею.
В жовтні за кошти сільської ради побудовано 4 меморіальних дошки загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, з яких 2 меморіальних дошки в с. Джулинка і 2 - в с. Берізках -Бершадських.

4 листопада було відкрито 2-х поверхова поліклініка довжиною 20 метрів і шириною 9 метрів і введено експлуатацію, розміщено 14 кабінетів. Головний лікар дільничної лікарні був Рейфмак Михайло Михайлович. В кінці жовтня по особисті ініціативі голови колгоспу ім. Котовського Шеремети М. С. в центрі села побудовано вуличне освітлення, де поставлено 50 цементних стовпів.

1968 рік: Розпочато будівництво будинку побуту в с. Берізки - Бершадські. Колгосп імені Котовського зібрав зернових 63153 центнера. Грошовий дохід колгосп складає 2420112 крб.

1969 рік: З весни розпочато будівництво будинку культури в с. Джулинка на 600 місць, де був раніше стадіон села. Продовжується будівництво будинку побуту в селі Берізках - Бершадських. Грошовий дохід складає 3640997 крб.

1970 рік: З 1 січня 1970 року знову об'єднано Джулинський маслозавод з Бершадським - директор Юзько М. у Джулинці Муратова Антоніна Прокопівна. В квітні закінчено будівництво будинку побуту в с. Берізках - Бершадських, в якому розміщено баню на 20 чоловік, медпункт із 3-х кімнат, майстерня індивідуального пошиву одежі, сільська бібліотека, контора бригади № 3. Закінчено і введено в експлуатацію столову на 80 місць, прорабом будівництва був Бречко Григорій Романович . Закінчено будівництво шосейної дороги - прораб Паламарчук Петро Степанович.

В листопаді розпочато будівництво комбікормового заводу будує Фаркан Олег Григорович.В другій половині року в с. Берізках - Бершадських розпочато будівництво 8 річної школи на 350 місць.
У вересні директором хлібоприймального пункту став Корнійчук Василь Никифович .Січень - проведено перепис населення: по Джулинці - 5180 чол., по Берізках - Бершадських - 1548 чол.Колгосп виростив: по 40.5 ц. зернових в т. ч. кукурудзи по 77 ц.. цукрових буряків по 371 центнерів , грошовий дохід колгосп складає - 1279,700 крб.

1971рік: В другій половині року було розпочато будівництво аптеки поруч зі старою аптекою, завідуючий - Бородачик Іван Павлович.
Розпочато будівництво терапевтичного відділення на території Джулинської дільничної лікарні.

1972 рік: Закінчено і введено в експлуатацію комбікормовий завод, баню па 20 місць. Розпочато будівництво автостанції в центрі села.
25 грудня 1972 року закінчено будівництво будинку культури.

1973 рік: Закінчено будівництво станції, дитячого садка 2-х поверхове приміщення па 140 місць в с. Берізках - Бершадських.В другій половині року розпочалось будівництво середньої школи З-х поверхового приміщення . В серпні – 2-х поверхового приміщення сільської ради. Закінчено монтаж і встановлено апаратуру А ТС на 300 номерів в приміщенні бувшого птахокомбінату

1974 рік: Закінчено і введено в експлуатацію приміщення контори. У вересні відкрито музичну школу, в якій вже навчається 50 дітей, директор – шпаркий Григорій Макарович. В серпні розпочата реконструкцію Братської могили загиблим воїнам в с. Джулинка, де заплановано на протязі року спорудити Меморіальний комплекс загиблим воїнам в період Великої Вітчизняної війни, які звільняли Джулинку. На посаду директора допоміжної школи у вересні призначено – Миронка Іванна Лукича .

1975 рік: 1 вересня закінчено будівництво середньої школи на 760 учнівських місць директор – Ткачук Петро Олексійович . Також закінчено 8 річну школу в с. Берізки – Бершадські на 520 учнівських місць, директор – Андріяш Іван Дмитрович . Закінчено повністю 2-х поверхове приміщення сільської ради і 7 травня сільська рада перейшла в нове приміщення, також пошта, телеграф і ощадбанк. В квітні тимчасово був поставлений пам'ятний знак на честь визволення с. Джулинка. 5 травня закінчено будівництво і відкрито Меморіальний комплекс загиблим воїнам. В травні розібрано стару вузьку колію залізничної дороги і почалась підготовка до будівництва широкої колії.

1976 рік: В грудні закінчено будівництво широкої колії залізничної дороги. В зв'язку з виходом на пенсію сільського голови Кривенького Я., в вересні головою обрано - Зеленюк Тамару Володимирівну, яка працювала на цій посаді до 1980 року, раніше працювала медсестрою в дільничній лікарні с. Джулинка

1977 рік: Продовжувалось будівництво 8 квартирного житлового будинку, асфальтної дороги.

1978 рік: Колгосп імені Котовського розпочав будівництво дитячого садка на 280 дитячих місць. Проведено реконструкцію і ремонт кінотеатру в будинку культури , де раніше була церква. Закінчено будівництво залізничної дороги і відкрито склад по продажі вугілля, зав. складом - Гондарук Василь Іванович

1979 рік: Продовжувалось будівництво дитячого комплексу та асфальтної дороги с. Джулинки.

В 1982 році колгосп імені Котовського, головою якого був Шеремета Михайло Сидорович, зібрав на кожному гектарові посіву по 32,6 центнерів зернових.

В 1984 році на території Джулинської сільської ради було розташовано: відділення „Сільгосптехніки", міжколгоспний комбікормовий завод, перевалочний пункт заготконтори, залізнична станція, хлібоприймальний пункт, маслоцех молочно - консервного комбінату, сільське споживче товариство, дільнична лікарня, відділення зв'язку, чотири школи, в тому числі одна середня.

На території сільської ради 2290 дворів. До складу колгоспу імені Котовського входило 1568 дворів, в них працездатного населення 1584 особи. Середньорічна кількість працюючих - 1472 особи.В колгоспі імені Котовського 6423 гектари сільськогосподарських угідь, в тому числі рільної землі - 6116 гектарів. В структурі посівних площ зернові культури займають 53 проценти, технічні - 21, кормові - 25, 3 процента під садами зайнято 124, а під городиною - 65 гектарів. Щорічно колгосп імені Котовського утримував в середньому 3146 голів ВРХ, в тому числі 1026 корів. Свиней на комплексі - 12600 голів. Крім того було 800 овець, 2200 голів птиці.

В цьому ж році був введений в експлуатацію дитячий садок „Веселка", завідуючою якого стала Буркан Віра Миколаївна, яка працювала до 1994 року.


Цікаві фото
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
3 фото   
<b>На півдорозі до мрії</b><br />Питання газифікації правобережної частини району, по річці Південий Буг, за останні роки настільки набило оскомину...
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
2 фото   
<b>Незабутнє свято дитинства</b><br />Воно відбулося нещодавно в мальовничому селі над Південним Бугом – Берізках-Бершадських. Відзначався день народження...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Кравченко Микола Федорович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.01.45.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »Новини села Джулинка всі новини...»

Розвиток і піднесення села - Сторінка села Джулинка. Новини села Джулинки, фото. Все про Джулинку - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення