Головний пріоритет влади – створення сприятливих умов для соціально-економічного розвитку

 • Подобається0Не подобається
 • 6 Лютого 2018, 09:00

Інтерв’ю з головою Бершадської райдержадміністрації Іваном Стефанцовим за підсумками соціально-економічного розвитку району у 2017 році

– Іване Васильовичу, минув перший місяць 2018 року, підбито підсумки роботи минулого року, проведено аналіз соціально-економічного розвитку Бершадського району. Які ключові успіхи та проблеми Ви б відзначили сьогодні і що планується на рік поточний?

– Підсумки соціально-економічного та культурного розвитку району за 2017 рік детально проаналізовано на засіданні колегії райдержадміністрації 23 січня. У роботі взяли участь голова облдерж - адміністрації Валерій Коровій, голови місцевих рад, сільськогосподарських підприємств, директори шкіл, головні лікарі медзакладів, представники громадських організацій. Є досягнення, але є і ряд проблем. Під час засідання колегії презентовано Карту цілей і пріоритетів на 2018 рік, в якій визначено основні завдання, над якими ми будемо системно працювати в цьому році. Основні з них: забезпечення безпеки життєдіяльності населення; зростання конкурентоспроможності економіки та залучення інвестицій; екологічна безпека навколишнього середовища; розвиток соціальногуманітарної сфери; впровадження реформ і надання якісних адміністративних послуг.

– Аграрний сектор – ключова галузь району, чи є здобутки та які перспективи його розвитку?

– Родючі землі Бершадщини – найбільше матеріальне багатство району. Вважаю, що у нас є достатньо потужний потенціал для нарощування виробництва та підвищення конкурентоспроможності аграрного сектора, збільшення експорту сільськогосподарської продукції, розвитку інфраструктури аграрного ринку, реалізації та захисту прав громадян на землю, а також створення привабливих умов для розвитку соціальної сфери села.

У районі діють 182 агроформування, в сільськогосподарському виробництві задіяно 1576 осіб. Середньомісячна заробітна плата одного працівника – 5732 грн., що на 70% більше минулого року.

У секторі АПК вироблено валової продукції на загальну суму 481 млн. грн. У галузь 2017 року залучено 69,8 млн. грн. капітальних інвестицій, що на 22,6 млн. грн. більше проти 2016-го.

Ми маємо добрі результати роботи аграріїв у рослинництві, а 2018-ий оголошено роком підтримки тваринництва і фермерських господарств, і нам необхідно звернути увагу на відновлення тваринницької галузі. Її розвиток дасть можливість наповнити зсередини ринок України якісним м’ясом, молоком і зменшити внутрішні ціни на цю продукцію. Одним із чинників отримання якісного молока, яке виробляється в індивідуальних господарствах, є створена мережа молокоприймальних пунктів.

Молокопереробні підприємства здійснюють заготівлю молока від населення в 37 населених пунктах, де створено 42 молокоприймальних пункти. Також у районі діє молочний кооператив у Джулинці.

Але є ще великий резерв для розвитку району саме у цьому напрямку.

– Іване Васильовичу, що, на Вашу думку, потребує негайної уваги влади?

– Серед пріоритетних завдань поточного року – залучення інвестицій, грантових коштів і широке впровадження енергоефективності, адже все це не лише сприяє поліпшенню життя населення, а й створює умови для цього. У 2017 році з метою залучення додаткових коштів на соціально-економічний розвиток територій, громади району активно долучилися до участі в 14 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. Підготовлено 48 проектних пропозицій.

Переможцями визнано 17, із них 5 – екологічного напряму. 7 проектів орієнтовані на капітальний ремонт, реконструкцію чи будівництво об’єктів освіти, 2 – спортивної інфраструктури, 3 – на об’єкти культури, 1 – у сфері медицини, 3– на благоустрій паркової зони та 1 – інфра - структурний проект. Загальна вартість проектів-переможців становить 5,1 млн.грн.

У 2017 році проведено Перший районний конкурс проектів розвитку територіальних громад, переможцями якого визнані Бершадська міська рада, Кошаринецька, Сумівська, Голдашівська, Серединська, Осіївська, Яланецька, Красносільська, Лісниченська сільські ради. Загальна вартість проектів-переможців районного конкурсу становить понад 1 млн. грн.

Проект по облаштуванню інклюзивного майданчика в Бершаді для дітей із особливими потребами, поданий громадською організацією «Від серця до серця», визнаний переможцем конкурсу, оголошеного компанією «Монсанто Україна» в рамках програми «Україна – житниця майбутнього» та успішно реалізований на території району. Загальна вартість – 277 тис. грн.

Однією з важливих умов соціально-економічного розвитку Бершадщини є державна підтримка реалізації інвестиційних проектів. У 2017 році район отримав значну фінансову підтримку держави на реалізацію інвестиційних проектів соціального спрямування на суму 16,1 млн. грн.

З метою подальшої реалізації політики енергоефективності та енергозбереження на території району діє програма енергозбереження у Бершадському районі на 20172020 роки. Її реалізація передбачає впровадження енергозберігаючих технологій для освітлення місць загального користування, будівництво та реконструкцію котелень у загальноосвітніх закладах району, поліпшення теплозахисних властивостей будівель, використання енергозберігаючих технологій. Передбачається також використання нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії.

У бюджетних установах району в 2017 році впроваджено заходів із енергозбереження на 3,8 млн. грн.

– Прокоментуйте, будь ласка, показники розвитку найбільших гуманітарних галузей: освіти, медицини, культури.

– Загальні обсяги видатків на зміцнення матеріальнотехнічної бази закладів освіти становлять 14 млн. 318 тис.грн., що на 10 млн. грн. більше в порівняні з 2016 роком.

Нашим першочерговим завданням було: забезпечення безпечного, комфортного перебування в навчальних закладах усіх учасників навчально-виховного процесу та зменшення енергозатрат шляхом виведення з підвальних приміщень котелень загальноосвітніх шкіл. У минулому році 5 котелень виведено з таких приміщень, у 2018му планується вивести ще дві.

Здійснювались поточні ремонти приміщень навчальних закладів, їдалень, харчоблоків. Оновлено шкільні меблі.

Закуплено сучасні мультимедійні комплекси та комп’ютерне обладнання. Велика увага приділялась інклюзії.

Ця форма навчання впроваджена в 11 школах.

Реалізовувались і фінансувалися програми галузі охорони здоров’я. За програмою «Доступні ліки» в 2017 році виписано 14 тис. рецептів.

Освоєно 1,3 млн. грн. Загальні витрати на вдосконалення матеріально-технічної бази медичних закладів (первинний, вторинний рівні) за всіма джерелами фінансування становлять 9,7 млн. грн., що на 4 млн. більше минулого року. Проведені капітальні ремонти приміщень медзакладів, придбано нове сучасне медичне обладнання.

У закладах первинної та вторинної ланки впроваджено медичні інформаційні системи: закуплено комп’ютерну техніку та програмне забезпечення.

Реалізація державної політики щодо збереження і використання культурної спадщини, організація дозвілля, розвиток професійної та народної творчості – є і залишаться надалі основним завданням галузі культури. Виконання цих завдань забезпечують 88 закладів культури.

Витрати на зміцнення матеріально-технічної бази установ культури району становили 4,2 млн. грн.

Творчі колективи презентували мистецтво району на міжнародних, всеукраїнських, обласних, регіональних конкурсах і фестивалях та неодноразово здобували почесні звання лауреатів, дипломантів, отримували Гранпрі.

Досить вагомою подією для жителів району стало відкриття пам’ятного знака великому генію української нації, поету, патріоту Т.Г. Шевченку.

– Що б Ви хотіли на завершення сказати читачам газети?

– Я переконаний, що в 2018 році спільними зусиллями реалізуємо багато планів і зробимо все для соціальноекономічного розвитку нашого району взагалі та для покращення умов життя кожного його жителя зокрема. Таку віру і впевненість хотів би передати всім мешканцям Бершадщини. Плануючи свою подальшу роботу, ми, звісно, не повинні забувати, що в державі є ще чимало нагальних завдань, вирішення яких вкрай потребує наше суспільство. Рух уперед – то велика й копітка робота. Тож маємо працювати кожен на своєму рівні, відповідально ставитися до своїх обов’язків.

Тоді буде видно позитивні зміни як на місцевому рівні, так і в цілому по державі.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 18.02.2018 ВІДКРИТО ЗИМОВУ ОЛІМПІАДУ-2018 Сьогодні у південнокорейському місті Пхенчхані відкрилися ХХІІІ зимові Олімпійські ігри. Українці здобули 33 ліцензії на поїздку до Кореї, найбільші шанси здобути медалі мають у біатлоні та фрістайлі. Кабмін України...
» 13.02.2018  
» 06.02.2018 Валерій Коровій представив звіт про підсумки соціальноекономічного розвитку області
» 06.02.2018 Інтерв’ю з головою Бершадської райдержадміністрації Іваном Стефанцовим за підсумками соціально-економічного розвитку району у 2017 році
» 05.02.2018 Події. Новини. Факти.
» 05.02.2018 16 лютого – сесія районної ради
» 05.02.2018 Де бути знакові «Борцям за волю України»?
» 29.01.2018 На засіданні колегії райдержадміністрації
» 28.01.2018 Події. Новини. Факти.
» 28.01.2018 Звернення, заяви, скарги, пропозиції…
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Презентація книги П. Маніленка "Сузір'я бершадських талантів"</b><br />Презентація літературно – мистецького альманаху «Сузір»я бершадських талантів», впорядкованого та виданого...
8 фото   
<b>Всеукраїнський фольк-рок фестиваль «Млиноманія-2011»</b><br />В долині річки Південний Буг біля сіл Печера та Сокілець щоліта проходить фольк-рок фестиваль «Млиноманія». З кожним...
3 фото   
<b>Війтівка йде в ногу з часом</b><br />13 грудня цього року голова районної державної адміністрації Олександр Снігур з групою спеціалістів відвідав...
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Воскобойников Юхим Якович (1923) 1923 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.44.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »Останні новини

Головний пріоритет влади – створення сприятливих умов для соціально-економічного розвитку - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продам квартиру в районі Поле чудес ціна договірна
  Продам квартиру в районі Поле чудес ціна договірна
  26.01.2018(068) 589-68-83
 • куплю будинок в районі колосіївка, або по вул. Зарічна, з землею, бажано до річки, розгляну любі варіанти
  куплю будинок в районі колосіївка, або по вул. Зарічна, з землею, бажано до річки, розгляну любі варіанти
  16.01.2018(067) 689-10-56
 • Увага❗️Допоможіть знайти собаку❗️ Пропала собака породи фокстер‘єр! Ввечері 1 січня, місто Бершадь, район «Поле Чудес». Їй 3 роки, окрас з трьох кольорів (білий, чорний та рудий). НА ШИЇ Є РЕМІНЕЦЬ З НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ! Якщо ви її бачили, або знаєте її місце знаходження, повідомте, будь ласка, про це за номером телефону: 0983708328 Юра. Собака нам дуже дорога, як член сім’ї, тому будь яка інформація про неї буде дуже важливою
  Увага❗️Допоможіть знайти собаку❗️ Пропала собака породи фокстер‘єр! Ввечері 1 січня, місто Бершадь, район «Поле Чудес». Їй 3 роки, окрас з трьох кольорів (білий, чорний та рудий). НА ШИЇ Є РЕМІНЕЦЬ З НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ! Якщо ви її бачили, або знаєте її місце знаходження, повідомте, будь ласка, про це за номером телефону: 0983708328 Юра. Собака нам дуже дорога, як член сім’ї, тому будь яка інформація про неї буде дуже важливою
  03.01.2018(096) 226-74-95
 • . Куплю кормовий буряк. Ціна договірна.
  . Куплю кормовий буряк. Ціна договірна.
  09.12.2017(097) 348-23-79
 • В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
  В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
  26.07.2017(095) 744-30-07
 • . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
  . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
  12.06.2017(067) 466-81-65
Всі оголошення Розмістити оголошення