ВОРОНИ

За свідченнями старожилів селище (хутір) Ворони виникло в 1908 році в процесі проведення столипінської аграрної реформи. Малося на меті вичленити в першу чергу з общини заможних селян і тим самим завадити останнім розчинитися в бідняцькій масі.

Є інші думки з приводу дали заснування селища Ворони. Спеціалісти, наприклад, оцінюють місцевий млин не менше
як 400 років.

Селище Ворони розташоване на східній околиці Бершаді. На хуторі Ворони в 1826-1827 pp. була збудована одна з перших цукроварень на тогочасному Поділлі. Приміщення було  завдовжки 26 сажень і 5,5 сажень завширшки. Тут стояли 4 котли „першого сорту", об'ємом 250 відер та 14 - „другого сорту" на 175 відер.

Власники цукроварні Мошинський та Дорошкевич збудували цукроварню нелегально, аби не сплачувати податків. Незабаром Мошинський; як власник, був заарештований разом з податковим інспектором Сичавським В., який сприяв  незаконній видачі кредиту Мошинському Подільським кредитним банком.

Дорошкевич - подільник Мошинського вдарився в біги. Саму цукроварню спіткало лихо:  її спалила блискавка. Після пожежі її не відновлювали.
Вціліле обладнання було конфісковано і передано Красносільському та Бершадеському цукрозаводам.

Після Великої Вітчизняної війни на Воронах була споруджена гідроелектростанція, яка давала світло селищам Війтівці,  Жорнякам і Цимбалам.
Основне заняття жителів селища Ворони - сезонна праця на  Бершадському цукрозаводі.

Стара назва селища „Воронячий хутір".

<b>Бершадська РДА пропагує здоровий спосіб життя</b><br />8 вересня 2012 року на Бершадщині, під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Снігура, відбулась районна...
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
<b>Професіонали</b><br />Одним з господарств, де в цьому році найкраще велися як літні, так і осінні польові роботи, знову є ВАТ...
<b>Децентралізація влади - об'єднання громад: перші кроки</b><br />У контексті прийнятих змін до Бюджетного та Податкового кодексів України та набрання чинності законів щодо...
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серебрія
Штукалюк Андрій Федорович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »

Новини села Ворони всі новини...»

ВОРОНИ - Сторінка села Ворони. Новини села Ворони, фото. Все про Вонони - www.bershad.ua
    В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
    26.07.2017(095) 744-30-07
    . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
    12.06.2017(067) 466-81-65
    .ПРОПОНУЮ РОБОТУ ДИРЕКТОРУ СИРЗАВОДУ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ЗАРПЛАТА 20 000 ГРН.
    12.06.2017(067) 466-81-65
    Продам Пчел Карпатской породы: Пчелопакеты и плодные молодые пчеломатки.
    27.05.2017(068) 199-30-92
    .Продам 2-х поверховий будинок біля річки в районі Пиліпонівки з усіма зручностями .Акт на 12 соток .
    20.05.2017(097) 471-48-65
    . Установка: відеонагляду, сигналізації, домофон, СКУД и т.д.
    16.05.2017(096) 486-33-11