ВОРОНИ

За свідченнями старожилів селище (хутір) Ворони виникло в 1908 році в процесі проведення столипінської аграрної реформи. Малося на меті вичленити в першу чергу з общини заможних селян і тим самим завадити останнім розчинитися в бідняцькій масі.

Є інші думки з приводу дали заснування селища Ворони. Спеціалісти, наприклад, оцінюють місцевий млин не менше
як 400 років.

Селище Ворони розташоване на східній околиці Бершаді. На хуторі Ворони в 1826-1827 pp. була збудована одна з перших цукроварень на тогочасному Поділлі. Приміщення було  завдовжки 26 сажень і 5,5 сажень завширшки. Тут стояли 4 котли „першого сорту", об'ємом 250 відер та 14 - „другого сорту" на 175 відер.

Власники цукроварні Мошинський та Дорошкевич збудували цукроварню нелегально, аби не сплачувати податків. Незабаром Мошинський; як власник, був заарештований разом з податковим інспектором Сичавським В., який сприяв  незаконній видачі кредиту Мошинському Подільським кредитним банком.

Дорошкевич - подільник Мошинського вдарився в біги. Саму цукроварню спіткало лихо:  її спалила блискавка. Після пожежі її не відновлювали.
Вціліле обладнання було конфісковано і передано Красносільському та Бершадеському цукрозаводам.

Після Великої Вітчизняної війни на Воронах була споруджена гідроелектростанція, яка давала світло селищам Війтівці,  Жорнякам і Цимбалам.
Основне заняття жителів селища Ворони - сезонна праця на  Бершадському цукрозаводі.

Стара назва селища „Воронячий хутір".

<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
<b>Урочисте зібрання "Ліс - краса й багатство краю"</b><br />13 грудня 2011 року о 10 годині членами Сумівського шкільного ліництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ І &ndash; ІІІ...
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Тихоненко Григорій Антипович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »

Новини села Ворони всі новини...»

ВОРОНИ - Сторінка села Ворони. Новини села Ворони, фото. Все про Вонони - www.bershad.ua
    . Приймаю свіжий лист іван-чаю у період цвітіння.
    12.05.2018(097) 360-99-31
    .Познакомлюсь с порядочн.музчиной для серьезн.отн.Симпатичная, хазяйка.0970520649.Звонить после 19.00 г. Гайворон.
    11.05.2018(097) 052-06-49
    . Шукаю роботу! Є власний автомобіль на диз.п , за кермом понад 18 років, також великий досвід роботи в сфері торгівлі. тел.0677125499 Людмила.
    07.05.2018(097) 936-06-30
    . Продам дом. Заходи и живи. село Баланивка 22 сотки. Ремонт. Два вида отопления. Электро(3 фазы) и Твердотоплевный. 32000$
    27.03.2018(097) 550-70-64
    Продам квартиру в районі Поле чудес ціна договірна