ВОРОНИ

За свідченнями старожилів селище (хутір) Ворони виникло в 1908 році в процесі проведення столипінської аграрної реформи. Малося на меті вичленити в першу чергу з общини заможних селян і тим самим завадити останнім розчинитися в бідняцькій масі.

Є інші думки з приводу дали заснування селища Ворони. Спеціалісти, наприклад, оцінюють місцевий млин не менше
як 400 років.

Селище Ворони розташоване на східній околиці Бершаді. На хуторі Ворони в 1826-1827 pp. була збудована одна з перших цукроварень на тогочасному Поділлі. Приміщення було  завдовжки 26 сажень і 5,5 сажень завширшки. Тут стояли 4 котли „першого сорту", об'ємом 250 відер та 14 - „другого сорту" на 175 відер.

Власники цукроварні Мошинський та Дорошкевич збудували цукроварню нелегально, аби не сплачувати податків. Незабаром Мошинський; як власник, був заарештований разом з податковим інспектором Сичавським В., який сприяв  незаконній видачі кредиту Мошинському Подільським кредитним банком.

Дорошкевич - подільник Мошинського вдарився в біги. Саму цукроварню спіткало лихо:  її спалила блискавка. Після пожежі її не відновлювали.
Вціліле обладнання було конфісковано і передано Красносільському та Бершадеському цукрозаводам.

Після Великої Вітчизняної війни на Воронах була споруджена гідроелектростанція, яка давала світло селищам Війтівці,  Жорнякам і Цимбалам.
Основне заняття жителів селища Ворони - сезонна праця на  Бершадському цукрозаводі.

Стара назва селища „Воронячий хутір".

<b>13 квітня – День посадки лісу</b><br />13 квітня 2013 року у районі проведено загальнообласну екологічну акцію «День посадки лісу», у якій взяли участь...
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
<b>Фестиваль родинної пісні «Мамина піч» 2013</b><br />Цьогоріч як і щороку 2-го серпня на Іллі заслужений артист України, «народний кум України»&#160;Микола Янченко зібрав...
<b>Війтівка йде в ногу з часом</b><br />13 грудня цього року голова районної державної адміністрації Олександр Снігур з групою спеціалістів відвідав...
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Пилипинчук Захар Микитович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 01.06.44. Похов. с. Кирпіци, Ясський пов., Румунія.

Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »

Новини села Ворони всі новини...»

ВОРОНИ - Сторінка села Ворони. Новини села Ворони, фото. Все про Вонони - www.bershad.ua
    Продам земельну ділянку м.Бершадь вул.Незалежності,7. А так же червона цегла, панелі перекриття, фундаментні блоки 40.
    . Приймаю свіжий лист іван-чаю у період цвітіння.
    12.05.2018(097) 360-99-31
    .Познакомлюсь с порядочн.музчиной для серьезн.отн.Симпатичная, хазяйка.0970520649.Звонить после 19.00 г. Гайворон.
    11.05.2018(097) 052-06-49
    . Шукаю роботу! Є власний автомобіль на диз.п , за кермом понад 18 років, також великий досвід роботи в сфері торгівлі. тел.0677125499 Людмила.
    07.05.2018(097) 936-06-30