ВОРОНИ

За свідченнями старожилів селище (хутір) Ворони виникло в 1908 році в процесі проведення столипінської аграрної реформи. Малося на меті вичленити в першу чергу з общини заможних селян і тим самим завадити останнім розчинитися в бідняцькій масі.

Є інші думки з приводу дали заснування селища Ворони. Спеціалісти, наприклад, оцінюють місцевий млин не менше
як 400 років.

Селище Ворони розташоване на східній околиці Бершаді. На хуторі Ворони в 1826-1827 pp. була збудована одна з перших цукроварень на тогочасному Поділлі. Приміщення було  завдовжки 26 сажень і 5,5 сажень завширшки. Тут стояли 4 котли „першого сорту", об'ємом 250 відер та 14 - „другого сорту" на 175 відер.

Власники цукроварні Мошинський та Дорошкевич збудували цукроварню нелегально, аби не сплачувати податків. Незабаром Мошинський; як власник, був заарештований разом з податковим інспектором Сичавським В., який сприяв  незаконній видачі кредиту Мошинському Подільським кредитним банком.

Дорошкевич - подільник Мошинського вдарився в біги. Саму цукроварню спіткало лихо:  її спалила блискавка. Після пожежі її не відновлювали.
Вціліле обладнання було конфісковано і передано Красносільському та Бершадеському цукрозаводам.

Після Великої Вітчизняної війни на Воронах була споруджена гідроелектростанція, яка давала світло селищам Війтівці,  Жорнякам і Цимбалам.
Основне заняття жителів селища Ворони - сезонна праця на  Бершадському цукрозаводі.

Стара назва селища „Воронячий хутір".

<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
<b>Літо</b><br />
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Зеленецький Кіндрат Матвійович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.11.44. Похов. Румунія.

І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »

Новини села Ворони всі новини...»

ВОРОНИ - Сторінка села Ворони. Новини села Ворони, фото. Все про Вонони - www.bershad.ua
    куплю будинок в районі колосіївка, або по вул. Зарічна, з землею, бажано до річки, розгляну любі варіанти
    16.01.2018(067) 689-10-56
    Увага❗️Допоможіть знайти собаку❗️ Пропала собака породи фокстер‘єр! Ввечері 1 січня, місто Бершадь, район «Поле Чудес». Їй 3 роки, окрас з трьох кольорів (білий, чорний та рудий). НА ШИЇ Є РЕМІНЕЦЬ З НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ! Якщо ви її бачили, або знаєте її місце знаходження, повідомте, будь ласка, про це за номером телефону: 0983708328 Юра. Собака нам дуже дорога, як член сім’ї, тому будь яка інформація про неї буде дуже важливою
    03.01.2018(096) 226-74-95
    . Куплю кормовий буряк. Ціна договірна.
    09.12.2017(097) 348-23-79
    В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
    26.07.2017(095) 744-30-07
    . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
    12.06.2017(067) 466-81-65
    .ПРОПОНУЮ РОБОТУ ДИРЕКТОРУ СИРЗАВОДУ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ЗАРПЛАТА 20 000 ГРН.
    12.06.2017(067) 466-81-65