ВОРОНИ

За свідченнями старожилів селище (хутір) Ворони виникло в 1908 році в процесі проведення столипінської аграрної реформи. Малося на меті вичленити в першу чергу з общини заможних селян і тим самим завадити останнім розчинитися в бідняцькій масі.

Є інші думки з приводу дали заснування селища Ворони. Спеціалісти, наприклад, оцінюють місцевий млин не менше
як 400 років.

Селище Ворони розташоване на східній околиці Бершаді. На хуторі Ворони в 1826-1827 pp. була збудована одна з перших цукроварень на тогочасному Поділлі. Приміщення було  завдовжки 26 сажень і 5,5 сажень завширшки. Тут стояли 4 котли „першого сорту", об'ємом 250 відер та 14 - „другого сорту" на 175 відер.

Власники цукроварні Мошинський та Дорошкевич збудували цукроварню нелегально, аби не сплачувати податків. Незабаром Мошинський; як власник, був заарештований разом з податковим інспектором Сичавським В., який сприяв  незаконній видачі кредиту Мошинському Подільським кредитним банком.

Дорошкевич - подільник Мошинського вдарився в біги. Саму цукроварню спіткало лихо:  її спалила блискавка. Після пожежі її не відновлювали.
Вціліле обладнання було конфісковано і передано Красносільському та Бершадеському цукрозаводам.

Після Великої Вітчизняної війни на Воронах була споруджена гідроелектростанція, яка давала світло селищам Війтівці,  Жорнякам і Цимбалам.
Основне заняття жителів селища Ворони - сезонна праця на  Бершадському цукрозаводі.

Стара назва селища „Воронячий хутір".

<b>11 жовтня - Бершаді 550: відкриття дитячого майданчика</b><br />
<b>ВЕЛИКА КИРІЇВКА</b><br />
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
<b>Народні умільці</b><br />
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Слободяник Кирило Павлович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »

Новини села Ворони всі новини...»

ВОРОНИ - Сторінка села Ворони. Новини села Ворони, фото. Все про Вонони - www.bershad.ua
    В ательє потрібна швея з досвідом роботи. Зарплата договірна.
    26.07.2017(095) 744-30-07
    . ПРОПОНУЮ РОБОТУ ЗАВІДУЮЧОМУ ВИРОБНИЦТВУ НА СИРЗАВОДІ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДОСВІД РОБОТИ ЗАРПЛАТА 15 000 ГРН.
    12.06.2017(067) 466-81-65
    .ПРОПОНУЮ РОБОТУ ДИРЕКТОРУ СИРЗАВОДУ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛ. ЗАРПЛАТА 20 000 ГРН.
    12.06.2017(067) 466-81-65
    Продам Пчел Карпатской породы: Пчелопакеты и плодные молодые пчеломатки.
    27.05.2017(068) 199-30-92
    .Продам 2-х поверховий будинок біля річки в районі Пиліпонівки з усіма зручностями .Акт на 12 соток .
    20.05.2017(097) 471-48-65
    . Установка: відеонагляду, сигналізації, домофон, СКУД и т.д.
    16.05.2017(096) 486-33-11