"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."

 • Подобається0Не подобається
 • 6 Червня 2015, 09:00


На знімку: директори – ТОВ «Прогрес» Олександр Кавун і медичного коледжу Катерина Оніщенко, завідуюча бібліотекою Ніна Обуховська у читальній залі біля стенда «Голос рідної землі серцем слухати навчись». Фото автора.

Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена письменникам рідного краю. А трохи раніше тут відбулося засідання методичної ради Вінницького базового медичного коледжу ім.Д.К. Заболотного.

На ньому, зокрема, обговорили відкрите заняття викладача Наталії Підлубної – «Земля в долі людини», за відомою соціальнопсихологічною повістю Ольги Кобилянської.

Минулого тижня в актовій залі коледжу зібралися студенти та викладачі, аби долучитися до творчої спадщини знатного земляка.

До уваги присутніх – книги В.Думанського з його великим портретом, фоторозгортка «Серединка – сонячне село». Поруч розташувалася виставка ляльок-мотанок і декоративних Людмили Мельничук, роботи якої знають у Фінляндії, Голландії, Італії, Польщі, навіть у США, Австралії.

На сцені – поруч із квітками красуються оригінальні мішечки з землею тих місць, де народилися видатні медики, письменники, художники Бершадшини.Єтам і торбинка з Серединки, батьківщини талановитого українського гранослова. На окремому стенді представлені реферати студентів різних курсів за творами лірика-філософа.

Оплесками зустрічали в залі делегацію почесних гостей – директора ТОВ «Прогрес», кандидата сільськогосподарських наук Олександра Кавуна, його заступника Леоніда Горячківського та майстрині Людмили Мельничук.

Відкриваючи конференцію, директор коледжу Катерина Оніщенко зазначила, що життя Василя Думанського – це символ духу й оптимізму, який свідчить: людина у найтрагічніший скруті може залишатися Людиною. Його серце, осяяне Божою іскрою, його душа служили народові. Поет навіть своїм нещастям стверджував і вчив усіх без винятку ніколи, ніде, ні за яких обставин не опускати руки.

А далі слово брали депутат районної ради Олександр Кавун та заслужений журналіст України Петро Маніленко. Зі своїми пошуково-дослідницькими роботами поділилися студенти Катерина Вудвуд, Тетяна Близнюк, Марина Довганюк, Олена Зарічанська, Олена Чайка. Водночас на екрані з’являлися кадри із цікавих літературно-краєзнавчих розмислів про книги В.Думанського, його життєпис, рідне село.

Приємно було відчувати, що майбутніх медиків навчають у коледжі не лише благородній професії, але й стати ерудованими, високоосвіченими людьми, справжніми патріотами-гуманістами.

Опісля депутат районної ради Олександр Кавун розмовляв із студентами, викладачами, оглянув кабінети, цікавився матеріально-технічним забезпеченням закладу, пообіцяв посприяти у вирішенні деяких проблемних питань.

Організатори літературної конференції – викладач Наталія Підлубна, методист Алла Цісар і автор цих рядків – приємно задоволені. Захід, як кажуть, вдався. Студенти, педагоги медичного коледжу не тільки вшанували життя і творчість прозаїка-гранослова, філософа, але й дізналися про нього чимало нового. Вони подякували делегації із Серединки, вручивши коровай і квіти, за подаровану годину радості спілкування.

Петро МАНІЛЕНКО.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
1 фото   
<b>ВЕЛИКА КИРІЇВКА</b><br />
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Гуляйко Олександр Юхимович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 14.10.42.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »Останні новини

"...Хочеться, щоб добро таки переважало..." - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
 • Потрібні робітники на завод в Польщі. Заробітна плата від 17 тис грн. Наказ 1310 від 10.09.18
  Потрібні робітники на завод в Польщі. Заробітна плата від 17 тис грн. Наказ 1310 від 10.09.18
  24.09.2018(096) 150-62-37
 • Продам будинок с.Війтівка вул. Терешкова,37. будинок з усіма зручностями, а також з усіма прибудовами (гараж, сарай, погріб, свердловина) земельну ділянку 16 соток
  Продам будинок с.Війтівка вул. Терешкова,37. будинок з усіма зручностями, а також з усіма прибудовами (гараж, сарай, погріб, свердловина) земельну ділянку 16 соток
  04.07.2018(067) 384-89-95
Всі оголошення Розмістити оголошення