Місцеве самоврядування: яким йому бути?

 • Подобається1Не подобається
 • 18 Лютого 2011, 09:00

Незважаючи на те, що на сьогодні понад півтисячі законів пов’язані із сферою самоврядування, законодавчі акти і нормативні документи все одно не повною мірою врегульовують питання організації влади на місцях. Про необхідність переходу на нову модель організації регіональної влади йшлося і на пленарному засіданні 3-ї сесії обласної ради за участю сільських, селищних, міських голів, голів райрад та райдержадміністрацій, на якій затверджено Концепцію реформування місцевого самоврядування.

Як створити необхідні умови для динамічного, збалансованого розвитку територій? Яким має бути місцеве самоврядування в Україні? Своїми думками з цього приводу діляться:

Михайло Іванович КОЛЬЧЕНКО, Бершадський міський голова:
– Згадаймо слова Великого Кобзаря – Т.Г. Шевченка: «Чужого навчайтесь і свого не цурайтесь». Звісно, досвід побудови місцевого самоврядування зарубіжних країн, зокрема Польщі, Україні не завадить, але й треба розвивати те хороше, що у нас є. В нашій країні прийнято багато гарних законів – потрібно, щоб вони виконувалися.

Коштів більше з’явиться в громадах за умови, коли ефективно запрацює економіка. Погано те, що народ зневірений. А реформи необхідні, і впроваджувати їх потрібно продумано, виважено.

Лідія Василівна ЮХИМЕНКО, Кошаринецький сільський голова:
– Те, що реформування місцевого самоврядування назріло, сумнівів не викликає.

Досвід Польщі, Німеччини та інших розвинутих країн Європи вивчати потрібно, але впроваджувати реформу слід продумано, варто радитися з населенням громад. У нас дуже багато проблем на місцях – і ремонт доріг, і утримання закладів соціальної сфери тощо, для вирішення яких потрібні значні кошти. А надходження до сільських бюджетів не такі вже й великі, адже система розрахунку місцевих бюджетів на основі формульного підходу до визначення витрат на всі види соціального захисту, які формуються, виходячи з кількості громадян місцевої громади, не завжди відповідає реаліям життя. Разом з тим, нині важко уявити, як голови ра - йон ної та обласної рад та їхні заступники виконуватимуть свої повноваження не на постійній основі, а на громадських засадах. Це, мабуть, проблематично. Є й інші питання, але, безперечно, вдосконалювати існуючу модель системи місцевого самоврядування потрібно.

Володимир Борисович ГРЕБЕНЮК, секретар Флоринської сільської ради:
– Реформування місцевого самоврядування давно назріло. Ця концепція направлена на забезпечення на регіональному і місцевому рівні демократичної та ефективної організації управління, запровадження механізму оптимального самодостатнього функціонування суб’єктів місцевого самоврядування. Будуть чітко розмежовані повноваження органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Стосовно коштів – їх більше повинно залишатися на рівні територіальної громади. Сподіваємося, що реформування місцевого самоврядування забезпечить зміни на краще, насамперед в соціальному плані.

Катерина Станіславівна ГАВРИЛИШИНА, депутат районної ради, голова постійної комісії з питань промисловості, регулювання комунальної власності та приватизації:
– Українці вже чимало років очікують на обіцяний європейський спосіб життя. Однак із зміною президентів, уряду, парламенту змін на краще не відбулося. Лише з приходом Президента України В.Ф. Януковича, як і передбачено в його передвиборній програмі «Україна для людей», в багатьох галузях розпочались масштабні реформи, головною метою яких є поліпшення якості життя наших громадян. Одна з найголовніших реформ передбачає зміни в місцевому самоврядуванні, завдяки чому колись відстала сусідня Польща за один рік увійшла до кола розвинутих європейських країн. Суть цієї реформи полягає в тому, що 60% зібраних податків мають залишатися в місцевих радах.

Відрадно, що на останній сесії обласної ради прийнято Концепцію реформування місцевого самоврядування Вінниччини. Ініціатором її прийняття став С.П. Татусяк, голова обласної ради, який ще у 2005 році, як народний депутат України, лобіював прийняття даного Закону Верховною Радою. Але тоді його зусилля виявилися марними. Сергій Пилипович, як голова Міжнародної організації «Україна-Польща-Німеччина», досконало вивчив позитивний досвід Польщі. І, нарешті, саме Вінниччина стала піонером його запровадження в Україні. Чимало делегацій, в тому числі з Бершадщини, побували у воєводствах та гмінах Польщі.

Вони переконались, що там навіть до найвіддаленішого хутора підведені: дорога з твердим покриттям, газо- та водопровід, каналізація, лінії електропередач, за дітьми в школу та дитячий садок приїздить спеціальне авто. Все це вирішилось за рахунок коштів, які залишались в територіальних громадах.

Президент України В.Ф. Янукович на Раді регіонів поставив чітке завдання – розпочати обговорення Закону про місцеве самоврядування в парламенті вже в травні цього року.

Я переконана, результатом реформи місцевого самоврядування стане наближення послуг до жителів територіальних громад, ефективніше запрацюють товаровиробники, і добробут українців незабаром буде відповідати європейському рівню.

Взяв інтерв’ю Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
3 фото   
<b>140 років з Дня Народження української поетеси Лесі Українки</b><br />25 лютого 2011 року виповнюється 140 років з дня народження української поетеси Лесі Українки. Леся Українка...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Петрашевський Мефодій Олексович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44. Похов. Молдова.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »Останні новини

Місцеве самоврядування: яким йому бути? - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
Всі оголошення Розмістити оголошення