Технології і професіоналізм - запорука успіху

 • Подобається3Не подобається
 • 31 Березня 2011, 09:00


На знімку: гаряча пора у командира посівного агрегату Олексія Григоровича Бартовщука (зліва направо) і сівачів Юрія Миколайовича Гембарука та його батька Миколи Григоровича. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й впродовж років, вивіряючи плани і опираючись на них. В результаті, поки готувався цей номер газети, ярий ячмінь у серединському господарстві вже посіяли.

Ми попали в поле в перші години тут посівних робіт.
Хоч зранку погода була ще несприятливою, тільки з’явилася така можливість в обід, агрономи відстежували ситуацію, в поле №4 одразу ж виїхала ціла армада техніки.

Це агрегат механізатора О.Г. Бартовщука – трактор МТЗ80, агрегатований з сівалкою С3-5,4, на якій і заправниками, і водночас сівачами були М. Г. Гембарук з сином Юрієм. Поряд на чатах стояв автомобіль МА3 з аміачною селітрою, адже сіють тепер тільки з мінеральними добривами.

Задній борт автомобіля був переобладнаний таким чином, щоб не тільки полегшити заправку сівалки, а й зекономити при цьому час, який у весняну пору на вагу золота.

Поряд, але по інший бік польової дороги, виднівся ще один посівний агрегат із трьох спарених сівалок. Ріллю перед посівом готував механізатор С.І. Мар’єнко.

Хоч учасникам посівної кампанії досвіду не бракувало, до того ж самі зацікавлені, щоб віддача поля була найкращою, всі агроприйоми виконувалися під пильним контролем головного агронома В.В. Магдича та агронома-насіннєвода Ю.А. Бабія.

Причому, роботу було організовано так, що якісно виконаною передпосівною підготовкою ріллі С.І. Мар’єнко своїм потужним трактором «Кейс-310» встигав забезпечувати обидва посівних агрегати. Механізатори розповідали, що такий трактор запросто справляється з польовими роботами, які раніше виконували від чотирьох до шести агрегатів вітчизняного виробництва. Та ще й працювати на імпортній техніці набагато легше. Тепер у Серединці вже не сумніваються, що майбутнє сільськогосподарського виробництва тільки за технічним переоснащенням.

Звичайно ж, це потребує затрат. Але без капітало - вкладень тепер годі і сподіватися на якусь вагому віддачу полів, та ще й щоб продукція по собівартості була конкурентоспроможною. Але із затратами тут не рахуються, якщо такі є виправданими. На підживлення озимих культур, наприклад, було витрачено майже 750 тисяч гривень.

До речі, виконувалася ця робота вночі по мерзлоталому грунті при допомозі сучасного розкидача мінеральних добрив, оснащеного супутниковим навігатором. Такий агрегат замінює по продуктивності декілька вітчизняного виробництва та ще й якість внесення добрив набагато краща.

Здавалося б, можна було б за умов теперішнього безгрошів’я тимчасово на цьому обмежитися, організовуючи таке непросте виробництво.

Однак це аж ніяк не в характері директора місцевого товариства О. Ф. Кавуна. Він давно зрозумів, що вже пора відходити від застарілих технологій на полях, а братися за освоєння нових, сучасних.

Тож одним з перших в районі почав працювати по так званій нульовій технології обробітку грунту. Його досвід вже почав поширюватися в районі.

Економія пального при цьому очевидна, розповідав Олександр Федорович, але набагато важливішим є те, що при такому підході хоч і не відразу, а все ж відновлюється родючість грунтів.

У Серединці давно зрозуміли, що ніхто нічого краще не зробить для села, громади, як самі собі.

Звичайно, не все ще вдається одразу і на те є певні причини, однак робиться в даному напрямку чимало.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
4 фото   
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
5 фото   
<b>З надією на дощ</b><br />Людно було днями біля відомого на території Бирлівської територіальної громади Бурлакового джерела. З надією на...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Люлько Степан Степанович (1914) 1914 р., українець, службовець. Мобілізований в 1941 р. Політрук. Загинув 04.06.42. Похов. м. Боровичі, Новгородська обл.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »Останні новини

Технології і професіоналізм - запорука успіху - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення