Живуть у Красносілці футбольні традиції

 • Подобається1Не подобається
 • 29 Серпня 2012, 09:00

На знімку: переможець турніру – команда Красносілки з гравцями різних часів.

Це засвідчив незвичайний захід, який щойно відбувся у цьому знаному селі на Бершадщині – міжобласний ветеранський турнір з футболу на великому полі, присвячений 21-й річниці Дня незалежності та 75-річчю створення місцевої команди ФК «Цукровик», в якому участь, крім господарів, взяли команди з Тростянця, а також з міст Гайворона – Кіровоградської та Кодими – Одеської областей.

На це святкове футбольне дійство завітало дуже багато глядачів, які разом зі своїми сім’ями мали нагоду цікаво й змістовно відпочити, переживши футбольні пристрасті, переглянути концертну програму, скористатися послугами виїзної торгівлі й сучасного, добре облаштованого поряд зі стадіоном пляжу на березі Південного Бугу.

Офіційна частина футбольного свята була недовгою, зате змістовною. Сільський голова Іван Пустовіт розповів про футбольні традиції села, його футболістів, привітав усіх присутніх. Він зазначив, що цей турнір проводиться за сприяння його засновника, односельця, депутата районної ради, першого заступника голови Бершадської РДА Вадима Оркуша та при матеріальній підтримці депутата обласної ради Миколи Кучера. Він також подякував за допомогу у фінансуванні цього заходу директору ТОВ «Красносільський цукровий завод» Віктору Скузу та директору ПП «Валентина» Василю Гондаруку, а також Олександру Табанюку та іншим місцевим підприємцям.

На цьому святі футболу свої вітання висловили у промовах перший заступник голови РДА Вадим Оркуш, начальник відділу РДА з питань фізкультури і спорту Сергій Сировець, директор РДЮСШ «Ровесник» Григорій Бабченко та інші.

Характерно, що на свято було запрошено велику кількість ветеранів красносільського футболу, причому, деякі з них проживають в навколишніх селах. Про кожного з них говорили гарні слова, вручали їм грамоти та кубки.

Як людина, яка народилася і виросла в Красносілці, у сім’ї де футбол був найулюбленішим видом спорту усіх і де цілі покоління захищали честь рідної команди, я відчув справжню гордість за село, де футбольні традиції живуть і розвиваються.

Користуючись нагодою, хочу розповісти про найбільш визначальні періоди з історії красносільського футболу.

У далекому 1936 році з ініціативи колективу Красносільського цукрового заводу було розпочато будівництво нового стадіону, яке через рік було завершено. У цьому ж році створюється заводська команда «Харчовик».

Її становлення відбулося у післявоєнний період, коли розпочалася першість області серед команд цукрової промисловості. Особливого розвитку футбол у Красносілці набув у 60-ті роки. Серед футболістів, які формували кістяк команди тих часів, були Петро Загоруйко, Віктор Бакутін, Василь Кравцов, Олексій Прибила, Леонід Богданов, Володимир Кучер, Іван Приятельчук, Петро та Анатолій Щербатюки, Іван Хливнюк, Петро Байдалюк, Микола Чехівський, Анатолій та Леонід Плаксії та інші.

У ці роки команда досягала вагомих результатів.

Варто віддати належне директорам заводу О.А. Гунченко та А.Ф. Сичук, і особливо Б.М. Тригубу, який сам любив спорт і всіляко сприяв розвитку спортивно-масової роботи на підприємстві і в селі.

У 80-ті роки до команди прийшла талановита молодь і футбольна команда «Харчовик» розпочала виступи на обласному рівні серед колективів фізкультури. Результати не забарилися – в 1988 році завойовано перше місце серед команд 4-ї групи.

Наступного року – перемога у 3-й групі.

З 1990 року команда з Красносілки виступала у другій групі, де була незмінним учасником протягом 12-ти років. У цей період кольори команди захищали Олександр і Валентин Загоруйки, Віктор та Іван Поліщуки, Анатолій та Леонід Доскочі, а також Михайло Дудник, Сергій Байдалюк, Віктор Курнос, Олександр Медвідь, Петро Тихоненко та інші.

Саме в цей період наша славна команда стає призером першості України серед колективів харчопрому.

Крім того, ФК «Харчовик» у 1998 році займає третє місце серед команд ІІ-ї групи на першості області.

Однак через збіг обставин, які не сприяли фінансовій підтримці команди, вона залишає обласний рівень, але бере активну участь у чемпіонаті нашого району, в якому традиційно утримує лідируючі позиції і понині. Сьогодні вона є переможцем першості району. В її арсеналі районний кубок з футболу.

Таку високу результативність команди забезпечують перш за все її лідери: Віктор Прибила, Володимир Гонтарук, Валентин Загоруйко, Леонід Поліщук, які свого часу захищали кольори України на європейському рівні у юнацьких командах.

Активною і результативною грою виділяються сьогодні в команді Володимир Богданов, Василь Видайко, Петро Білоус, Віталій Коваленко та інші.

Природньо, що склад команди постійно омолоджується. В її ряди активно вливаються молоді, перспективні гравці. Це Олександр Ломачинський, Анатолій Печенюк, Дмитро Павук, Роман Рулик.

А це означає, що футбол у Красносілці розвиватиметься й надалі.

Що ж до футбольних баталій на турнірі, то вони справді були захоплюючими і результативними. В першому матчі команда Красносілки переграла гайворонців з рахунком 3:1, а тростянчани несподівано, маючи перевагу у два м’ячі, все ж програли команді Кодими з рахунком 2:3.

Правда, в матчі за третє місце, вони перемогли гайворонців, забивши у їх ворота два «сухих» м’ячі.

Досить напруженим і драматичним виявився фінальний матч, в якому господарі поля, показавши неабияку майстерність, перемогли кодимчан з рахунком 4:2.

Правда, треба відзначити, що команда господарів мала досить велику «лавку» запасних гравців, що, разом з тим, ще раз підтверджує масштабність місцевого футболу.

Хай буде так і надалі!

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  Спорт
» 15.06.2018 Першість району, другий тур
» 15.06.2018 Цьогоріч із самої весни наші юні веслувальники здобули чимало успіхів. Так, Павло Чабан на відкритті сезону у Вінниці став чемпіоном у дистанціях на 200, 500, 2000 метрів. Він успішно пройшов відбір на чемпіонат України в Ковелі, де буде змагатися...
» 15.06.2018 Як уже повідомляла газета в попередньому номері, у чемпіонаті Європи-2018 із армреслінгу, який відбувся в столиці Болгарії Софії, участь взяла команда Вінницької області у складі Оксани Дяченко, Вікторії Рожко з Бершадського району і Михайла...
» 08.04.2018 За ініціативи спортивної школи КО «Бершадська РДЮСШ «Ровесник» і натхненної, значної підтримки прихильників футболу, дитячо-юнацька футбольна команда Бершадського району мала можливість взяти участь у Міжнародних спортивних змаганнях BACOLI...
» 08.04.2018 Спорт
» 02.04.2018 Спортивні новини
» 01.04.2018 Наші стрільці – другі в області
» 25.03.2018 Спорт
» 16.03.2018 Чемпіонат України з двоборства
» 16.03.2018 Перші успіхи боксерів
Всі статті розділу Спорт »
Цікаві фото
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
6 фото   
<b>Дошка пошани - 2013</b><br />&#160;Розпорядженням голови районної державної адміністрації М. Бурлаки від 25 липня 2013 року №265 «Про занесення на...
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Бойко Іван Зінькович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »Останні новини

Живуть у Красносілці футбольні традиції - Спортивні новини та спортивне життя Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
Всі оголошення Розмістити оголошення