Літературна Бершадь

 Рідний край

Рідний край


Краю рідний, мій лелечий краю! Шум діброви і небесна даль. Я краси подібної не знаю Україна-то квітучий рай. Українська мова – чарівниця, Мелодійна, чиста і п’янка. Кришталева із джерел водиця, Солов’їна пісенька дзвінка. Україна – то моря пшениці, То пахуча вранішня роса, Ясних зір відбиток у криниці – Це природи первісна краса. Україно, ти вишнева казка,... читати далі ...»

 Подих весни

Подих весни


Надворі ще зима, ще часто пада сніг, Та чути, що весна уже неподалік. Ось березень настав і дав ходу весні, Враз з неба розігнав він хмари снігові. Вже сонце зазира своїм промінням скрізь: На луки і поля, за сині гори, в ліс. І скрес на річці лід, бруньки як налились, Вертають журавлі, курличуть до весни. А дівчина-весна вже шати добира, Аж сяє увесь ліс у сукні-первоцвіт.... читати далі ...»


 Величальна

Величальна


Цвіте світанково Подільська земля, Шумлять пшеницями дорідні поля. Співає усміхнений рідний мій край Свою величальну про мир і розмай. Над Бугом-рікою веселка цвіте, І сонце усюди нам сяє ясне, І луки, і доли шепочуть мені: «Не зрадиш ніколи своїй стороні». – Не зраджу ніколи, – шепочуть вуста, Ні саду, ні полю, ні спілим житам. Я дощик росистий візьму розіллю У свіжу... читати далі ...»

 Коли настає ніч…

Коли настає ніч…


Коли настає ніч і своїм покривалом огортає все навколо, я відчуваю, як благодать душевного спокою, якої так чекав, нарешті прийшла. Дрібні турботи минулого дня: смуток і радість, лукавство, підлість і зрада, все те, що змушує людину метушитися у замкнутому колі суєти, зникає. Я не боюся темряви, бо це – єдине, що дає можливість не бачити того, чого не хотів би бачити. А містичний страх... читати далі ...»

 КРУК Валентині Михайлівні – жительці с. Голдашівки присвячую

КРУК Валентині Михайлівні – жительці с. Голдашівки присвячую


Я роки не буду рахувати, Скільки літ на світі ти живеш. Я по-людськи хочу запитати, Звідки ти сил стільки береш? Я тебе не мало років знаю, Поважаю всю вашу сім’ю. Мужню і надійну «нашу Валю», Яка завжди у бойовім строю. Материнське горе пережила, Через серце пропустила все. Вистачило мудрості і сили, Щоб жіноче зберегти лице. В житті доля тебе не зламала, На коліна не ставала... читати далі ...»

 Моє село

Моє село


Село моє! Душі моєї раю. Моїх дідів і прадідів земля, Мого дитинства веселковий краю, Надія, віра і любов моя. Село моє! Ти чаша полинова, Молитва щира посивілих скронь. Село моє! Людська одвічна втома Й нестерпний біль мозолистих долонь. Село моє, колиско калинова, Полів квіткове диво-вишиття. Село моє – старече мудре слово, Безмежна радість й тихе каяття. Приніс нам... читати далі ...»

Сторінки:
10 9 8 7 6 5Останні новини

www.bershad.ua - Твори відомих письменників Бершадщини і початківців. Знай Бершадь
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення