Літературна Бершадь

 Ти мріяти собі не заважай

Ти мріяти собі не заважай


Ти мріяти собі не заважай, Нехай не в глянці, і нехай без лиску, Нехай відкрита ти вітрам та бризкам, Знімай замок та ланцюги зривай! Ти мріяти собі не заважай! І не лякайся, що душа бушує. Хоч навіть сотворилася карлючка, Твої незграбні неповторні штучки У Всесвіті ніхто не скопіює! Ти не лякайся, що душа бушує. І квіти ти свої не обривай! Нехай ростуть вони на ниві дико,... читати далі ...»

 Осіння жінка

Осіння жінка


Осіння жінка вбога і багата З запасом ніжності, любові, доброти, Гостинно так запросить в теплу хату, Що будеш ти не в змозі геть піти… Осіння жінка ніжна і велична, Беззахисна і зовсім навпаки, І мовить так казково, мелодично, Що слово в серце ввійде на роки. Осіння жінка з посмішкою літа, Із запахом пробудження весни, Вітрами шарпана, багаттями зігріта, Шукає... читати далі ...»


 КОХАНОМУ

КОХАНОМУ


Хоч не щодня нам небо голубе, І хоч життя не все здається раєм, Вже скільки літ, як знаю я тебе, І ти на світі цім мене тримаєш. Ти чув мій тихий, мов, молитва, спів, Коли тепла зіниці були повні, Чекав мене, Чекав моїх листів В чужому місті, дощовім, холоднім. Коли весна, здавалось, відцвіла, І стало в рідній хаті, як в полоні, Ти йшов до мене, Як іде вдова На... читати далі ...»

 Знемога

Знемога


Ти не візьмеш із рук моїх листа. Вони без діамантів й манікюра. І жовте листя з клена обліта, Рахує нам роки, немов купюри. І падолист самотньо стереже Мене одну в холодну мокру осінь. Ти не прийдеш і не попестиш вже Моє не нафарбоване волосся. Благослови солодкий твій полон! Мене хоч вбий – кохаю до знемоги! І оберіг постав свій, мов заслон Від світа, де нема вже нам підмоги. Про... читати далі ...»

 ГРІШНИЦЯ

ГРІШНИЦЯ


Новеньке авто підкотилось під ворота. З нього вийшла розмальована жінка. Сяюча, розпашіла – чи то від морозу, чи від радості. Її підтримував під руку чоловік років сорока п’яти. – Знайомся, – це Василь. Жениха тобі привезла, чи не рада? – Та тихіше, Наталю, ще сусіди почують, – зніяковіла Софійка. – Ви не дивуйтесь, Василю Євстахійовичу, вона така.... читати далі ...»

 ЧАЙКО, МОЯ ЧАЄЧКО

ЧАЙКО, МОЯ ЧАЄЧКО


Посивіла чаєчка ранньою весною, А літа ж, бо пір’ячко, пливуть за водою. А літа всміхалися сонцем при долині, Плачуть гуси-лебеді, сівши на долині. Плачуть, що не знятися їм разом з тобою, З вирію вертаються на крилі журбою. Чайко, моя чаєчко, скільки пережито? Заспівала – променем пробудилось жито. Пробудився заспаний на вербі листочок, І фіалки з пам’яттю сплелися в віночок. Мріють... читати далі ...»

 Моя Батьківщина

Моя Батьківщина


Моя Батьківщина – це квітка у полі. Моя Батьківщина – це верби й тополі. Моя Батьківщина – це пташка у лісі. Моя Батьківщина – солома у стрісі. Моя Батьківщина – найменша комашка. Моя Батьківщина– волошка й ромашка. Моя Батьківщина – ставок вдалині І навіть маленьке білчатко в дуплі. Моя Батьківщина – це сонечко ясне, Блакитні... читати далі ...»

 Моє село

Моє село


Моє село, моя ти біль. Похилена, як сум, хатина. Допоки мамин цвіте хміль, Допоти я її дитина. Обніму грушу престару, Най гойдалку почепить тато. Із тирси ляльку віднайду І буду ніжно колихати. А потім стежкою пройду, Де стільки босою ходила. З вербою щиро обіймусь, Якій секрети говорила. Натрудженим рукам вклонюсь, Що пестили мене й ростили. У церкві Богу помолюсь, Піду... читати далі ...»

 Моя Бершадщино

Моя Бершадщино


Моя Бершадщино крилата, До болю рідний серцю край. Моє село й батьківська хата – Земний для мене сущий рай. Тут пахнуть хлібом спілі ниви, Й повітря чиста голубінь, З дитинства рідні теплі зливи, Й столітній дуб кидає тінь. Моя Бершадщино зелена! Де б я у світі не була, Моя любов така шалена, О ти, Бершадщино моя! Молюся Господу за тебе, Щоб розквітав мій рідний... читати далі ...»

 Україні

Україні


Алмази, діаманти, Коштовнії рубіни Усе це віддала б я Для долі України. Рости, моя державо, Рости, моя, на славу. Плекайся, рідна мово, Шануйся, рідне слово. О земле неозора, Глибокі сині ріки, Лани пшениці довгі, І сльози на повіках. І де б я не бувала, Кого б не зустрічала – Немає місця того, Де ллється рідне слово. Моя прекрасна ненько, Любов моя глибока,... читати далі ...»

Сторінки:
10 9 8 7 6 5 4Останні новини

www.bershad.ua - Твори відомих письменників Бершадщини і початківців. Знай Бершадь
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення