Сумівка - Красний городок

Легенди про наше село передаються з уст в уста протягом століть. Дійшли вони і до нас.

Там, де тече швидкоплинний Південний Буг, на берегах якого гордо красуються сосни, дивляться замріяно у воду верби, на його правому боці біліють чепурні хати. Це - Сумівка. Початки заснування й існування села виходять з глибокої давнини.

Наше село дуже гарне, воно потопає в зелені садків, оточене густим віко¬вічним лісом. Недарма цю невелику мальовничу місцевість називали Красний Городок.

На початку XIII століття в період монголо-татарських набігів на село, напали татари.

Це було на Великдень. Святково одягнені люди, урочисті й веселі, пішли до церкви. Дома залишилися лише старі, немічні та немовлята з матерями. Цього, здається, тільки й чекали ординці. З усіх сторін вони влетіли, як смерч, у село і розпочали різанину. Не жаліли нікого. В колисці востаннє заплакало дитя, жах смерті застиг на обличчі молодої матері, не дійшов до хвіртки старень¬кий дідусь. Сполохалися люди біля церкви, почувши зойки та плач в селі, але ніхто не вийшов з церковного майдану. Жорстока рука ворога різала, била,топтала кіньми всіх. Рікою текла людська кров. Зачервонівся, застогнав Південний Буг, бо такого горя ще не бачив на своєму віку.

Вцілів лише один чоловік з сім'єю, якого попередили про набіг татар. Він утік до лісу, бо жив з самого краю села. Коли повернувся і побачив сумну кар¬тину нелюдської розправи, серце його розірвалося від жаху і болю.

Пройшли роки... Колишній Красний Городок відбудували нові поселенці, бо місце було зручне, вигідне, мальовниче. І в пам'ять про страшну трагедію село стали називати Сумівкою ( від слова "сум" - печаль).

Дивіться також в розділі  Сумівка
»  Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова "сом" або "сум". Засноване 1629 - невдовзі після перемоги українсько-польських військ над Османською імперією (битва під Хотином).
»  У північній частині нашого села протікає одна з найбільших річок України - Південний Буг. Буг починається на Подільській височині, на висоті 321 м. над рівнем моря, поблизу міста Холодець Хмельницької області, впадає в Бузький лиман Чорного моря.
»  У наші дні більшість не турбується про те, аби знати свою генеалогію чи минуле рідного краю. Життя стрімко біжить вперед. Інша справа століття XVIII, XIX. Час не поспішав. Вечори при свічках сприяли розлогій бесіді про ближніх і далеких родичів,...
»  Було це дуже давно… Тоді, коли українські селяни були справжніми господарями на своїй землі. Наші предки дуже шанували матінку-годувальницю та Господа Всевишнього. Тому з вірою в душі та з благими помислами вирушали cумівські господарі ниву...
»  Вдовина криниця
»  Макарове джерело
»  Моє село Сумівка
»  Сумівка - Красний городок
Всі статті розділу Сумівка »
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
<b>Горпинині діти</b><br />Батько її був звичайним селянином, але встиг взяти участь у російськояпонській та першій світовій війнах. У 1917-му...
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Сташенко Хома Григорович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »

Новини села Сумівка всі новини...»

Сумівка - Красний городок - Сторінка села Сумівка. Новини села Сумівки, фото. Все про Сумівку - www.bershad.ua
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
    Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
    21.08.2019(097) 935-72-87