Легенда про Боднів мочар

Було це дуже давно… Тоді, коли українські селяни були справжніми господарями на своїй землі. Наші предки дуже шанували матінку-годувальницю та Господа Всевишнього. Тому з вірою в душі та з благими помислами вирушали cумівські господарі ниву орати, сіяти, збирати. У жарку днину їм тамувала спрагу цілюща вода з місцевих горизонтів.
Родина Паляничуків мала поле за селом зі сторони Війтівки. Родючою була земля, та посеред поля з’явилось джерело.

- Звідкіля воно? - думав господар. А сам подумки радів з того, що вода – це ознака життя, що буде урожай, що сім'я буде сита, а душа спокійна.

Поряд із землею Паляничуків були наділи і інших сумівчан, тому вирішив голова сімейства будь-що викопати тут криницю. Разом з родиною зробили добру справу ніби на одному подиху. Доглянули всю місцину; насадили дерев, кущів, зробили стіл та лавки. Гарне було місце для перепочинку стомлених селян, а іскриста вода надавала сили.

І ось, одного погожого ранку господар, як завжди починаючи роботу в полі пішов до криниці привітатись та напитись цілющої води. Нахилившись, він побачив відображення у воді яскравого світла. А коли вирівнявся – то був вражений від яскравого образу Матері Божої, що з’явився над водою. Його бачили і інші селяни, які працювали на своїх нивах.

Звістка про явлення Божої Матері на Бодньовому мочарі в Сумівці облетіла всю округу. Люди звідусіль приїздили і приходили, щоб напитись тієї води, яку благословила Богородиця. І хоча люди шанували цю місцину і дякували господарю за криницю, образ Матері Божої більше не з’являвся над цілющою водою. Жителі села часто задумувались над тим, за що Божа Матір гнівається на них.

Та якось зібралось кілька жінок з нашого села в період Великого Великоднього посту відвідати святі місця Києво-Печерської лаври. Добирались як могли. Уже недалеко Київ, а сонце сіло за горизонт. Де ніч застала, там і залишились на ночівлю. Поснули всі. І раптом яскраве сяйво заполонило небо. Жінки проснулись. Перед ними образ Богоматері, який бачили сумівчанки вдома. І сказала Матір Божа, що не з’являється вона на Бодньовому мочарі тому, що хтось із родини Паляничуків мав великий гріх. І зникла.

Не спалось жінкам до ранку. Потрапивши до Лаври довго молились за гріх своїх односельчан і свої. А повернувшись додому розповіли про історію зустрічі з Богородицею. По-різному сприйняли люди ці перекази.

Минали роки. Мінялись форми власності на землю і власники, та Боднів мочар завжди багатий на життєдайну силу джерельної води.
Нині ця територія, яку орендує в сільської ради с. Сумівка СТОВ «Нива». Тут гарно по-господарськи розмістилась пасіка, невеличкий ставочок. Є і очеретний будиночок зі столом та лавками, а навколо березово-липовий гай.

Це справжній райський куточок на цій метушливій землі.

Боднів мочар
Боднів мочар у полі вмостився,
Він давненько отут народився.
Утворила природа такий ось куток,
Відібравши в народу земельки шматок.
Поросли тут усякі кущі,
В них ховаються птахи й зайці,
А буває, що з’явиться лиска,
Як немає нікого тут близько.
Поросла тут розкішна травичка,
Ну а спрагу втамує водичка.
Отакий незалежний куточок природи
Самовільно створили підземні тут води.


Дивіться також в розділі  Сумівка
»  Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова "сом" або "сум". Засноване 1629 - невдовзі після перемоги українсько-польських військ над Османською імперією (битва під Хотином).
»  У північній частині нашого села протікає одна з найбільших річок України - Південний Буг. Буг починається на Подільській височині, на висоті 321 м. над рівнем моря, поблизу міста Холодець Хмельницької області, впадає в Бузький лиман Чорного моря.
»  У наші дні більшість не турбується про те, аби знати свою генеалогію чи минуле рідного краю. Життя стрімко біжить вперед. Інша справа століття XVIII, XIX. Час не поспішав. Вечори при свічках сприяли розлогій бесіді про ближніх і далеких родичів,...
»  Було це дуже давно… Тоді, коли українські селяни були справжніми господарями на своїй землі. Наші предки дуже шанували матінку-годувальницю та Господа Всевишнього. Тому з вірою в душі та з благими помислами вирушали cумівські господарі ниву...
»  Вдовина криниця
»  Макарове джерело
»  Моє село Сумівка
»  Сумівка - Красний городок
Всі статті розділу Сумівка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Сонячне село</b><br />У день 80-річчя з дня народження Федора Михайловича Кавуна у селі відбулася презентація унікального фотоальбому,...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Обідник Харитон Меньович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.10.44.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »Новини села Сумівка всі новини...»

Легенда про Боднів мочар - Сторінка села Сумівка. Новини села Сумівки, фото. Все про Сумівку - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
Всі оголошення Розмістити оголошення