Постійно дбати про здоров’я людей

 • Подобається0Не подобається
 • 20 Січня 2018, 09:00

Головний лікар Бершадської ОЛІЛ Лілія БРИКУЛЯ днями, коли відзначала свій гарний ювілей, розповіла кореспонденту газети про проблеми та перспективи окружної лікарні інтенсивного лікування, про колектив, який нині працює в непростих умовах реформування галузі, і звичайно, про себе.

– Ліліє Іванівно, як Ви стали лікарем? Як складалася трудова біографія?

– Народилась у Сумівці.

Мама працювала педагогом, а батько – агрономом. Але ці професії мене не приваблювали, я з дитинства мріяла стати лікарем. У школі навчалася дуже добре. Вступила до Вінницького медичного університету. Закінчивши нав - чання, одержала направлення разом із чоловіком Олегом (працює лікарем-хірургом) на роботу в Бершадську районну лікарню.

Працювала терапевтом та лікарем ультразвукової діагностики. Через декілька років призначена на посаду начальника медичної частини Бершадської ЦРЛ. З 2008 року – знову лікар ультразвукової діагностики та лікар-терапевт денного стаціонару.

У 2011 році очолила первинну ланку медицини – призначена головним лікарем КУ «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

З осені 2016-го – головний лікар Бершадської ОЛІЛ.

Разом із чоловіком виховали двох доньок. Старша Тамара – юрист, молодша Аліна обрала сімейний фах і нині навчається в Київському медичному університеті ім. Богомольця.

Нашому онукові Романові чотири роки.

– Нині актуальним питанням є тема госпітальних округів. Які перспективи Бершадської ОЛІЛ у цьому плані?

– Головне завдання лікарів: людина повинна отримувати якісну висококваліфіковану медичну допомогу. Для цього потрібні спеціалісти, сучасні апаратура та лабораторна діагностика. І, звичайно, належні умови для перебування хворого й обов’язковий запас лікарських засобів для врятування життя пацієнта. Все це є у нашій лікарні.

Не може сьогодні існувати районна лікарня з хірургічним відділенням, де тільки один хірург. Наприклад, у відділенні Бершадської ОЛІЛ працюють 11 хірургів, із них 4 – з вищою категорією, 6 – із першою і один лікар-інтерн. У минулому році проведено 800 оперативних втручань (близько 500 – складних).

Якщо пологове відділення лікарні приймає за рік менше 100 пологів, то воно працює недостатньо. У нашому ж перинатальному центрі у 2017му прийнято 562 пологів.

Перепрофілювання районних лікарень у заклади планового лікування – це вже незворотній процес.

Госпітальний округ – це не одна лікарня, а функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, до складу якого повинні входити не менше однієї лікарні інтенсивного лікування першого та другого рівнів, інші заклади охорони здоров’я.

У нашій області створено чотири госпітальних округи.

До Східного госпітального округу увійшли всі заклади охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню, розміщені на території міста Ладижин, Бершадського, Гайсинського, Теплицького, Тростянецького та Чечельницького районів.

У грудні 2017-го наш заклад успішно пройшов акредитацію. Комісія обласного Департаменту охорони здоров’я підтвердила вищу кваліфікаційну категорію нашої лікарні.

Ведемо активну роботу з розширення і поліпшення роботи відділень – невідкладної та екстреної медичної допомоги і рентгенологічного. Торік повноцінними стали інфекційне та неврологічне.

Плануємо відкрити ліжка денного стаціонару в поліклінічному відділенні.

У 2017 році влада району, депутатський корпус, я, як головний лікар, усі мої колеги чимало зробили для того, щоб наш медзаклад не скоротився ні на одне ліжко.

Бершадська окружна лікарня обслуговує населення нашого, Чечельницького та Теплицького районів (це понад 110 тис. чол). Вона вже є лікувальним закладом першого рівня та обов’язково залишиться у такому статусі в складі госпітального округу, адже відповідає всім вимогам. У нас висококваліфіковані фахівці, потужна матеріально-технічна база, прекрасний стан приміщень, зручне розташування лікувального закладу для жителів районів, які обслуговуємо.

А чи будуть лікарні першого і другого рівнів створені ще й у Чечельнику, Теплику, Тростянці, Ладижині чи Гайсині – це запитання не до мене. Якщо є такі ж складові, які я назвала, то подібні заклади можуть бути там створені також.

– Що зроблено в лікарні для поліпшення матеріально-технічної бази за час Вашого керівництва?

– Проведено капітальні ремонти теплотраси і приєднано до нашої котельні абсолютно всі будівлі та відділення, які розміщені на території закладу.

Капітально відремонтовано інфекційне, дитяче, поліклінічне та відділення функціональної діагностики, харчо - блок, проведено реконструкцію рентгенологічного кабінету, запрацював ліфт у стаціонарі. На все це пішло більше 5 млн. гривень.

У попередні роки значно оновлено медичні обладнання та апаратуру. Через відкриті торги в системі «Прозоро» закуплено сучасний рентгенологічний апарат, ректоскоп, лапароскопічну стійку для проведення невідкладних хірургічних втручань. Також придбано новий апарат штучної вентиляції легенів, нову апаратуру для лікарів-окулістів, хірургічні та травматологічні інструменти, електрокардіографи, пульоксиметри, апаратуру у відділення переливання крові. Вартість усього понад 4 млн. грн. В усі відділення куплено сучасні пральні машини, нову білизну.

На території медзакладу відкрито інклюзивний дитячий майданчик для дітей із особливими потребами.

Кошти на ремонтні роботи, оновлення обладнання та інше виділялися за сприяння народного депутата України М.І. Кучера, голови райдерж - адміністрації І.В. Стефанцова та голови районної ради М.Г.

Бурлаки, депутатського корпусу районної ради, голів сільськогосподарських товариств.

Завдяки допомозі депутатів районної ради А.М. Козоріза та Є.А. Трохименка проведено поточні ремонти в перинатальному центрі та котельні.

Постійно впорядковуємо територію.

– Як би охарактеризували колектив, який очолюєте? Як поєднуються досвід старших і перші кроки молодих?

– Пригадую, як у 1991 році я прийшла в лікарню працювати терапевтом. Мені пощастило зустріти учителів, які стали мудрими порадниками та наставниками. Серед них– Л.Жорницька, Г.Лавриненко, Г. Турчанович, Г.Постель, Г.Рибак, В.Гонтарук. З теплотою завжди згадую начмеда С.Денисюка.

Нинішній колектив Бершадської ОЛІЛ – це кваліфіковані спеціалісти, лікарі різних категорій, хороші, згуртовані та дружні фахівці. Є чому повчитись у досвідчених професіоналів В.М’яснікова, Л.Медвідя, В.Шеремети.

Дуже приємно, що до нас приходять і мають велике бажання працювати молоді лікарі. Торік прибули травматолог та неонатолог. В інтернатуру – хірург, реаніматолог, педіатр.

Сподіваюсь, так буде й надалі. І наш колектив у сучасних умовах реформування галузі, як і раніше, дбатиме про здоров’я людей.

Спілкувалася Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
2 фото   
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Крук Василь Лемпійович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »Останні новини

Постійно дбати про здоров’я людей - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
Всі оголошення Розмістити оголошення