Постійно дбати про здоров’я людей

 • Подобається0Не подобається
 • 20 Січня 2018, 09:00

Головний лікар Бершадської ОЛІЛ Лілія БРИКУЛЯ днями, коли відзначала свій гарний ювілей, розповіла кореспонденту газети про проблеми та перспективи окружної лікарні інтенсивного лікування, про колектив, який нині працює в непростих умовах реформування галузі, і звичайно, про себе.

– Ліліє Іванівно, як Ви стали лікарем? Як складалася трудова біографія?

– Народилась у Сумівці.

Мама працювала педагогом, а батько – агрономом. Але ці професії мене не приваблювали, я з дитинства мріяла стати лікарем. У школі навчалася дуже добре. Вступила до Вінницького медичного університету. Закінчивши нав - чання, одержала направлення разом із чоловіком Олегом (працює лікарем-хірургом) на роботу в Бершадську районну лікарню.

Працювала терапевтом та лікарем ультразвукової діагностики. Через декілька років призначена на посаду начальника медичної частини Бершадської ЦРЛ. З 2008 року – знову лікар ультразвукової діагностики та лікар-терапевт денного стаціонару.

У 2011 році очолила первинну ланку медицини – призначена головним лікарем КУ «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

З осені 2016-го – головний лікар Бершадської ОЛІЛ.

Разом із чоловіком виховали двох доньок. Старша Тамара – юрист, молодша Аліна обрала сімейний фах і нині навчається в Київському медичному університеті ім. Богомольця.

Нашому онукові Романові чотири роки.

– Нині актуальним питанням є тема госпітальних округів. Які перспективи Бершадської ОЛІЛ у цьому плані?

– Головне завдання лікарів: людина повинна отримувати якісну висококваліфіковану медичну допомогу. Для цього потрібні спеціалісти, сучасні апаратура та лабораторна діагностика. І, звичайно, належні умови для перебування хворого й обов’язковий запас лікарських засобів для врятування життя пацієнта. Все це є у нашій лікарні.

Не може сьогодні існувати районна лікарня з хірургічним відділенням, де тільки один хірург. Наприклад, у відділенні Бершадської ОЛІЛ працюють 11 хірургів, із них 4 – з вищою категорією, 6 – із першою і один лікар-інтерн. У минулому році проведено 800 оперативних втручань (близько 500 – складних).

Якщо пологове відділення лікарні приймає за рік менше 100 пологів, то воно працює недостатньо. У нашому ж перинатальному центрі у 2017му прийнято 562 пологів.

Перепрофілювання районних лікарень у заклади планового лікування – це вже незворотній процес.

Госпітальний округ – це не одна лікарня, а функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, до складу якого повинні входити не менше однієї лікарні інтенсивного лікування першого та другого рівнів, інші заклади охорони здоров’я.

У нашій області створено чотири госпітальних округи.

До Східного госпітального округу увійшли всі заклади охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню, розміщені на території міста Ладижин, Бершадського, Гайсинського, Теплицького, Тростянецького та Чечельницького районів.

У грудні 2017-го наш заклад успішно пройшов акредитацію. Комісія обласного Департаменту охорони здоров’я підтвердила вищу кваліфікаційну категорію нашої лікарні.

Ведемо активну роботу з розширення і поліпшення роботи відділень – невідкладної та екстреної медичної допомоги і рентгенологічного. Торік повноцінними стали інфекційне та неврологічне.

Плануємо відкрити ліжка денного стаціонару в поліклінічному відділенні.

У 2017 році влада району, депутатський корпус, я, як головний лікар, усі мої колеги чимало зробили для того, щоб наш медзаклад не скоротився ні на одне ліжко.

Бершадська окружна лікарня обслуговує населення нашого, Чечельницького та Теплицького районів (це понад 110 тис. чол). Вона вже є лікувальним закладом першого рівня та обов’язково залишиться у такому статусі в складі госпітального округу, адже відповідає всім вимогам. У нас висококваліфіковані фахівці, потужна матеріально-технічна база, прекрасний стан приміщень, зручне розташування лікувального закладу для жителів районів, які обслуговуємо.

А чи будуть лікарні першого і другого рівнів створені ще й у Чечельнику, Теплику, Тростянці, Ладижині чи Гайсині – це запитання не до мене. Якщо є такі ж складові, які я назвала, то подібні заклади можуть бути там створені також.

– Що зроблено в лікарні для поліпшення матеріально-технічної бази за час Вашого керівництва?

– Проведено капітальні ремонти теплотраси і приєднано до нашої котельні абсолютно всі будівлі та відділення, які розміщені на території закладу.

Капітально відремонтовано інфекційне, дитяче, поліклінічне та відділення функціональної діагностики, харчо - блок, проведено реконструкцію рентгенологічного кабінету, запрацював ліфт у стаціонарі. На все це пішло більше 5 млн. гривень.

У попередні роки значно оновлено медичні обладнання та апаратуру. Через відкриті торги в системі «Прозоро» закуплено сучасний рентгенологічний апарат, ректоскоп, лапароскопічну стійку для проведення невідкладних хірургічних втручань. Також придбано новий апарат штучної вентиляції легенів, нову апаратуру для лікарів-окулістів, хірургічні та травматологічні інструменти, електрокардіографи, пульоксиметри, апаратуру у відділення переливання крові. Вартість усього понад 4 млн. грн. В усі відділення куплено сучасні пральні машини, нову білизну.

На території медзакладу відкрито інклюзивний дитячий майданчик для дітей із особливими потребами.

Кошти на ремонтні роботи, оновлення обладнання та інше виділялися за сприяння народного депутата України М.І. Кучера, голови райдерж - адміністрації І.В. Стефанцова та голови районної ради М.Г.

Бурлаки, депутатського корпусу районної ради, голів сільськогосподарських товариств.

Завдяки допомозі депутатів районної ради А.М. Козоріза та Є.А. Трохименка проведено поточні ремонти в перинатальному центрі та котельні.

Постійно впорядковуємо територію.

– Як би охарактеризували колектив, який очолюєте? Як поєднуються досвід старших і перші кроки молодих?

– Пригадую, як у 1991 році я прийшла в лікарню працювати терапевтом. Мені пощастило зустріти учителів, які стали мудрими порадниками та наставниками. Серед них– Л.Жорницька, Г.Лавриненко, Г. Турчанович, Г.Постель, Г.Рибак, В.Гонтарук. З теплотою завжди згадую начмеда С.Денисюка.

Нинішній колектив Бершадської ОЛІЛ – це кваліфіковані спеціалісти, лікарі різних категорій, хороші, згуртовані та дружні фахівці. Є чому повчитись у досвідчених професіоналів В.М’яснікова, Л.Медвідя, В.Шеремети.

Дуже приємно, що до нас приходять і мають велике бажання працювати молоді лікарі. Торік прибули травматолог та неонатолог. В інтернатуру – хірург, реаніматолог, педіатр.

Сподіваюсь, так буде й надалі. І наш колектив у сучасних умовах реформування галузі, як і раніше, дбатиме про здоров’я людей.

Спілкувалася Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Іван Григорович Пікула – лікар загальної практики – сімейної медицини Михайлівської амбулаторії ЗПСМ. У 1985 р. закінчив Вінницький медичний інститут імені М.І. Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа». З 2006-го працює на посаді лікаря ЗПСМ.
» 25.03.2018 Михайло Аврамович Швець – звичайний сільський трудівник, на його долю випали важкі випробування. Народився у селянській сім’ї у страшний для України 1933 рік. Довелося подорослішати одночасно із закінченням третього класу школи. Аби хоч якось...
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
» 04.03.2018 Усе життя – в праці
» 04.03.2018 Є люди, як зорі…
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
2 фото   
<b>Керівництво району перевіряє роботу організацій на території міста</b><br />Голова Бершадської райдержадміністрації Олександр Снігур та голова районної ради Михайло Бурлака 1 лютого 2012 року...
2 фото   
<b>Ректор, син військового льотчика</b><br />Готуючи до друку фотоальбом про Серединку, довелося вести пошуки імен відомих земляків із цього села по Україні та за...
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Захарук Василь Іванович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 09.03.43.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »Останні новини

Постійно дбати про здоров’я людей - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • . Приймаю свіжий лист іван-чаю у період цвітіння.
  . Приймаю свіжий лист іван-чаю у період цвітіння.
  12.05.2018(097) 360-99-31
 • .Познакомлюсь с порядочн.музчиной для серьезн.отн.Симпатичная, хазяйка.0970520649.Звонить после 19.00 г. Гайворон.
  .Познакомлюсь с порядочн.музчиной для серьезн.отн.Симпатичная, хазяйка.0970520649.Звонить после 19.00 г. Гайворон.
  11.05.2018(097) 052-06-49
 • . Шукаю роботу! Є власний автомобіль на диз.п , за кермом понад 18 років, також великий досвід роботи в сфері торгівлі. тел.0677125499 Людмила.
  . Шукаю роботу! Є власний автомобіль на диз.п , за кермом понад 18 років, також великий досвід роботи в сфері торгівлі. тел.0677125499 Людмила.
  07.05.2018(097) 936-06-30
 • . Продам дом. Заходи и живи. село Баланивка 22 сотки. Ремонт. Два вида отопления. Электро(3 фазы) и Твердотоплевный. 32000$
  . Продам дом. Заходи и живи. село Баланивка 22 сотки. Ремонт. Два вида отопления. Электро(3 фазы) и Твердотоплевный. 32000$
  27.03.2018(097) 550-70-64
 • Продам квартиру в районі Поле чудес ціна договірна
  Продам квартиру в районі Поле чудес ціна договірна
  26.01.2018(068) 589-68-83
 • куплю будинок в районі колосіївка, або по вул. Зарічна, з землею, бажано до річки, розгляну любі варіанти
  куплю будинок в районі колосіївка, або по вул. Зарічна, з землею, бажано до річки, розгляну любі варіанти
  16.01.2018(067) 689-10-56
Всі оголошення Розмістити оголошення