На півдорозі до мрії

 • Подобається-2Не подобається
 • 30 Липня 2012, 23:16


Питання газифікації правобережної частини району, по річці Південий Буг, за останні роки настільки набило оскомину багатьом із наших жителів, що тепер дехто цю публікацію може розцінювати, як своєрідний піар діючої влади перед виборами.
Однак, ознайомившись з інтерв’ю з начальником відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації, він же головний архітектор району, О.М. Гуменом, навіть найзаповзятіші із скептиків зроблять висновок, що це вже ніяка не піар-кампанія, а прямий доказ тому, що влада все-таки діє.

– Олександре Миколайовичу, що можна сказати про газифікацію цієї території району у нинішньому році?

– Насамперед, те, що будівництво газопроводу-відводу Тростянець-БирлівкаВербка в цей час ведеться.

Загальна його довжина до газорозподільної станції АГРС №1 у Бирлівці 26 кілометрів 345 метрів. Виконують роботи фахівці «Київгазбуду», в яких є для цього все необхідне.

Їхніми колегами з «Ободівкагаз» його було прокладено 7,6 кілометра. Тож станом на 18 липня бершадчани вже на півдорозі до мрії, загальна довжина прокладеного газопроводу вже становила 13 кілометрів 100 метрів, тобто практично половину загальної його довжини до Бирлівки.

Готувалася траса для прокладання далі.

– А чи не трапиться так, що у найнепідходящий момент знову не вистачатиме, як не коштів, то труб чи інших матеріалів, обладнання?

– Таких збоїв нібито не повинно статися, адже тільки по першому траншу було завезено більше восьми кілометрів труб, а вже надійшов і наступний транш – 12 мільйонів гривень, на одинадцять з яких замовлено найнеобхідніше. В загальному ж надійшло вже 26 мільйонів гривень. Але потреба в коштах неабияка.

Одна тільки АГРС у Бирлівці буде коштувати до семи мільйонів гривень. А ще ж потрібно за щось готувати під неї фундамент.

– Від газорозподільної станції у Бирлівці потрібно якимось чином подати блакитне паливо ще і до населення?

– Найперше, потрібне буде побудувати від неї газопровід-відвід протяжністю 5 кілометрів 111 метрів до газорозподільної станції міста Бершаді, яка буде розташована в районі центрального кладовища. Його орієнтовна вартість – 6,5-7 мільйонів гривень.

У свій час на цей газопровід навіть виготовлялася проектна документація, але вона давно вже застаріла і доводиться міняти кошторис. Для її поновлення вже зібрано всі документи, а 132 тисячі гривень на це виділяє директор ПрАТ «Зернопродукт МХП» М.І. Кучер. А перший транш оплати у вигляді 30-відсоткового авансування за документацію, яку виготовляє інститут землеустрою, профінансує міська рада. Хоч і в цьому випадку надати допомогу обіцяв М.І. Кучер.

Після того, як проектнокошторисна документація вже буде готова, «Київгазбуд» обіцяє прокласти його від АГРС у Бирлівці до АГРС у Бершаді, вклавши власні кошти.

– Тож чи реально все-таки вже до завершення цього року запалити блакитні факели на газорозподільних станціях у Бершаді і Бирлівці?

– На трасі на сьогодні зайняті щоденно 26 працюючих, два трубоукладачі, бульдозер, автотягач-автокран. Тіль - ки за 15 і 16 липня було зварено 800 метрів газопроводу вже на території Тростянеччини. Ще донедавна перепоною на його шляху був ліс, але і цю проблему вже вирішено – після перерахунку коштів лісгосп приступає до суцільної рубки, де його буде прокладено згідно з проектом.

Отже, якщо орієнтуватися на фінансування, темпи робіт, то цілком реально, що вже у наступному році продовжимо цю роботу в селах і у місті. Від АГРС у Бирлівці блакитне паливо надійде у Баланівку, П’ятківку, селище Глинське і в райцентр. А до АГРС №2, яку буде побудовано на виїзді з Бершаді в районі колишнього цукрового заводу, будуть під’єднані всі інші села, в тому числі і південної зони району.

Профінансувати підвідні газопроводи у Бирлівці, Баланівці, П’ятківці і Глинському зобов’язався знову ж таки М.І. Кучер, хоч зазвичай це робиться за державні кошти.

А от вуличні газові мережі вже можуть прокладатися як за рахунок спонсорів, так і за рахунок населення.

Будівельники газопроводу з «Київгазбуду» планують прокласти його до листопада цього року. В тому числі і до райцентру, якщо тільки своєчасно буде оплачено виготовлення проектно-кошторисної документації.

Але нехай ніхто не подумає, що будівництво газопроводів не така вже і складна справа.

Для цього необхідно не тільки здійснити зварювання труб, а й дослідити кожний стик лабораторією, обробити їх спеціальним термопластом, який завозиться з Росії. Після цього труби очищаються в середині і аж тоді здійснюється випробування їх під тиском.

Але все це не становитиме вже перешкод.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
5 фото   
<b>Поїздка до Польщі</b><br />З 29.07.10р. по 6.08.10р. делегація з с. Баланівка перебувала в Польщі з дружнім візитом в рамках співпраці між селом...
4 фото   
<b>День соборності - 2011</b><br />День соборності України - свято незвичне. Тому святкують його, як кожен розуміє.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Рибак Самуїл Романович (1913) 1913 р., українець, службовець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 09.07.44 Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »Останні новини

На півдорозі до мрії - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення