Лісниче-мальовниче

 • Подобається0Не подобається
 • 24 Листопада 2011, 09:00

Лісниче – одне із найдревніших поселень не тільки в районі, а й в усьому Подільському краї. Як свідчать історичні дані, на його місці в ХІІ столітті красувався великий Копистирин – «місто, що стояло на трьох горбах, з 40-тисячним населенням».
В 1240 році воно зазнало нападів монголо-татар і було зруйноване та спалене. Частина людей підземними ходами втекла і опинилась у Шаргородському районі, де сьогодні красується село Копистирин. Це наші предки його заснували.

Пізніше лісник збудував собі в лісі хату, козаки із Запоріжської Січі з сім’ями осідали тут, розширювали свої володіння. Тож теперішньому Лісничому понад 800 літ.

Історія села багата на події знаменні і пам’ятні. Жителі брали активну участь у громадянській війні, зазнали колективізації, голодомору, політичних репресій.

Боронили батьківську землю від фашистських поневолювачів, 239 односельчан не повернулися з війни. Виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані, загинув односельчанин Віктор Кушнір, чиїм іменем названо одну з вулиць села та іменне поле.

Гордістю села є голова Бершадської райдержадміністрації, депутат районної ради Олександр Федорович Снігур, який народився і виріс в Лісничому.

Прославляють свою малу батьківщину Федір Багола – капітан ІІ рангу, який видав понад 20 своїх книг, та Наталка Натолочна, яка видала 5 ліричних збірок, нині проживає в Прилуках на Чернігівщині.

Багате Лісниче людьми талановитими, гордими, чимало тут самобутніх майстрів. Добре відомі вишивальниці та коровайниці Марія Пафнутівна Чугайло та Ганна Зіновіївна Колісник.

Найбільшого розквіту досягло наше село в 70-80 роках минулого століття. Міцним було місцеве господарство, у селах були міцні домашні господарства. Та великодержавна розруха 90-х зачепила так Лісниче, що нічого не залишилось від базового господарства, поселилися розчарування і біль за минулим у людей старшого покоління. Багато лісничан стали покидати батьківську землю, шукаючи щастя в іншим місцях.

Та нещодавно проведений в селі фестиваль «Благословенна будь, земля моїх батьків» засвідчив, що ще живе в людей віра і надія, а це головне.

У сільському будинку культури красувались вишиванки умільців Лісничого і Вовчка, книжкова виставка «Я люблю тебе, краю Подільський» та запашні короваї, булки і традиційні лісничанські сало та вареники. Все було проникнуте духом урочистості, святковості.

Зі словами привітань до односельчан звернувся сільський голова Олександр Григорович Світайло. Він привітав присутніх, а в їх особі всіх односельчан, з наступаючим хліборобським святом – Днем працівників сільського господарства, побажав успіхів, віри в краще майбутнє.

Теплим і зворушливим був виступ директора Лісничанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лариси Олексіївни Корнелюк.

Привітала лісничан і заслужений працівник культури, начальник відділу культури і туризму РДА Надія Миколаївна Герасимчук, яка побажала добробуту усім жителям і творчих успіхів учасникам художньої самодіяльності.

Цікавим і змістовним, красивим і ліричним було свято. Чарували глядачів ведучі Дмитро Гуртовий та Інна Черкес. В концерті брали участь аматори Вовчка і Лісничого.

Розповіді про історію села перепліталися з піснями, танцями, сценками з сільського життя, гуморесками. Відкрив дійство жіночий квартет «Травневий цвіт» з Вовчка піснею «Моє рідне село».

Дует в складі Тетяни Янчук та Валентини Шарапанівської виконав пісню «Повертайтесь, журавлі», у виконанні тріо прозвучала пісня «Журавка».

На сцені звучали народні пісні у виконанні жінок-трудівниць, ветеранів сільськогосподарського виробництва жіночого ансамблю «З піснею в серці» у складі Галини Василівни Зарічанської, Марії Іванівни Назарової, Ксенії Йосипівни Бенери, Катерини Тихонівни Стебловської.

Захопили глядачів своїм танком учасники хореографічного ансамблю старшої групи місцевої школи – сестри Інна і Аліна Бучацькі та Інна Бучацька. Веселив присутніх учасник драматичного гуртка Іван Романчук.

Задушевно, хвилююче звучала пісня «Мамина сорочка» у виконанні Валентини Шарапанівської та її доньки Ірини. Пісню про Україну виконала Алла Качанюк.

Світлі хвилини радості та задушевності принесли глядачам ансамблі «Надія» з Лісничого, до складу якого входять Людмила Михайлівна Нагерняк, Наталія Вікторівна Кокарча, Ольга Іванівна Світайло, Тетяна Вікторівна Янчук, Валентина Василівна Шарапанівська та директор будинку культури Надія Василівна Гаврилюк, та «Травневий цвіт» з Вовчка, у складі директора клубу Олени Дмитрівни Вдовиченко, бібліотекаря Лідії Мефодіївни Сторожук, Галини Павлівни Романчук, Світлани Тимофіївни Голинської, Галини Петрівни Добренко, Галини Михайлівни Комиш.

Вірш «Батьківська хата» прочитала Тетяна Миколаївна Чорновол, а найменша учасниця першокласниця з Вовчка Улянка Таткова читала вірш «Я маленька українка» і отримала найбільше глядацьких симпатій.

Свято відбулося за сприяння і спонсорської допомоги ПП «Валентина» (керівник В.Я. Гондарук) та директора Лісничанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Л.О. Корнелюк.

З піднятим настроєм і іскрами надії – село житиме і процвітатиме – розходилися лісничани.

Тож нехай ніколи не гаснуть віра та надія, бажаємо здоров’я, злагоди і достатку жителям цих прекрасних подільських сіл.

Лідія ЗАРІЧАНСЬКА, член Національної спілки журналістів України, завідуюча бібліотекою. с. Лісниче.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Герой України народився у Серебрії, навчався у Серединці</b><br />За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини,...
45 фото   
<b>Визначено переможців «Напиши свою писанку»</b><br />Підведенно підсумки та визначено переможців регіонального конкурсу «Напиши свою писанку». в м.Ладижин, Бершадському,...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Кисик Олександр Пилипович (1918) 1918 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 27.03.45.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »Останні новини

Лісниче-мальовниче - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення