На землі росте зелене диво – ліс

 • Подобається1Не подобається
 • 6 Січня 2012, 14:49

На знімку (зліва направо): директор Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Г.М. Гуз, дев’ятикласниця Світлана Пастушенко, лісничий сумівського шкільного лісництва десятикласниця Наталія Шевчук, директор ДП «Бершадське лісове господарство» М.В. Краснєєв, десятикласниця Антоніна Кокоша та заступник директора Сумівської школи з виховної роботи О.О. Андрусик.

Сумівську ЗОШ І-ІІІ ступенів, де директором Г.М. Гуз, справедливо вважають одним із центрів екологічного виховання. Тут уже понад 35 років активно діє шкільне лісництво, напрацьовано ефективну систему еколого-натуралістичної та природоохоронної роботи. 2011-й, як відомо, було оголошено Міжнародним роком лісів. Учнівський та педагогічний колективи школи активно долучалися до усіх заходів, які проводилися протягом року.
Про підсумки цієї роботи і йшла мова на урочистому зібранні «Ліс – краса й багатство краю», присвяченому Міжнародному року лісів на Бершадщині, яке проводилося в приміщенні ДП «Бершадське лісове господарство» з ініціативи Сумівської школи. В ньому взяли участь начальник відділу освіти РДА Л.І. Дзюбенко, начальник прес-служби Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства С.Т. Вовк, директор ДП «Бершадське лісове господарство» М.В. Краснєєв, директор Бершадської станції юних натуралістів З.П. Панченко, учні та учителі, які відповідають за природоохоронну роботу.

Спочатку учасники зібрання оглянули шкільні новорічні композиції «Ялинка без ялинки». Перше місце в цьому конкурсі виборола учениця Війтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталія Шепітко. Друге місце посіли яланецькі школярі, які представили колективну роботу. Третє місце поділили між собою учні Шляхівської та Кошаринецької шкіл. До речі, члени сумівського шкільного лісництва «Юні друзі лісу» підготували спеціальне звернення до людей з проханням про те, щоб вони, створюючи собі свято на Новий рік, не знищували лісові красуні. А учениця Джулинської школи Мирослава Мельник зачитала присутнім свій власний твір на цю тему.

Пленарна частина засідання розпочалася виступом начальника відділу освіти РДА Л.І. Дзюбенко. Ліс завжди служив людині, був її надійним другом і помічником. Піклуватися про природу, про ліс потрібно завжди, наголосила Лідія Іванівна.

За кращу еколого-натуралістичну та природоохоронну роботу цінними подарунками – книгами – було відзначено Сумівську, Флоринську та Чернятську школи. Почесними грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації нагороджені шкільне лісництво Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів за зайняте перше місце в презентації виставки досягнень шкільних лісництв в рамках обласного тижня екології та охорони природи, а також Джулинська школа за зайняте третє місце в обласному етапі Всеукраїнської акції «День юного натураліста».

Грамотами обласного управління та районного відділу освіти нагороджені учениці Сумівської ЗОШ Світлана Пастушенко – за зайняте друге місце в обласній науковопрактичній конференції «Ми і довкілля», а також Антоніна Кокоша – за підготовку науково-дослідницької роботи з основ лісового господарства. До речі, за плідну еколого-натуралістичну та природоохоронну роботу грамотою відзначено і відділ освіти РДА.

У своєму виступі директор ДП «Бершадське лісове господарство» М.В. Краснєєв наголошував, що світова спільнота стурбована тим, що на планеті щодня зникає близько 20 тисяч гектарів лісу, наводив приклад. Цю тенденцію слід переломити, потрібно відтворювати ліси. В рамках Міжнародного року лісів, зазначив Микола Володимирович, проведено чимало заходів, зокрема, тільки в межах державного лісового фонду в районі створено понад 120 га лісів. Великий обсяг робіт по благоустрою, озелененню населених пунктів проведено територіальними громадами, міською та сільськими радами. Активно долучилася до цього й учнівська молодь.

Цікавою була презентація шкільного лісництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ, яке в 2011 році знову стало переможцем обласного конкурсу шкільних лісництв. Учнями цієї школи висаджено 79060 саджанців дуба черешчатого, черешні та горіха чорного, розчищено 8 джерел, 6 км берегу річки Південний Буг, на території села висаджено 33 туї, 100 кущів ялівцю козацького, 150 кущів самшиту та барбарису звичайного, виготовлено 102 шпаківні, 24 синичники, 125 годівниць для птахів, зібрано 950 кг жолудя та горіха чорного тощо. Окрім того, було проведено ряд природоохоронних акцій та операцій, зелених десантів, конференцій, зустрічей.

Презентовано було й екологічну лабораторію Сумівської школи, на базі якої проводяться засідання «круглих столів», семінари, спільні експедиції науковців, учителів та учнів, написання науково-дослідницьких робіт, екологічна пропагандистська робота, розробка спільних методичних посібників.

Про участь шкіл району в проведенні Міжнародного року лісів мову вела директор Бершадської станції юних натуралістів З.П. Панченко. Вона запропонувала створити районний екологічний парламент та обрати його раду.

Слово на зібранні брав і начальник прес-служби Вінницького ОУЛМГ С.Т. Вовк, який передав щирі вітання бершадцям начальника управління А.О. Бондаря.
На завершення для школярів було проведено конкурсно-пізнавальну програму «Лісознай».

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Відкриття церкви</b><br />Спів церковного хору, що супроводжував свято, колядки та щедрівки школярів місцевої школи та спокійний сніжок, що...
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
2 фото   
<b>ПАТ "Вінницяобленерго" повідомляє</b><br />що згідно з Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Гончарук Федір Петрович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.10.41.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »Останні новини

На землі росте зелене диво – ліс - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
Всі оголошення Розмістити оголошення