Рано прокидається – от і доля усміхається

 • Подобається0Не подобається
 • 13 Січня 2012, 09:00

На зміні Тетяна Василівна Кирилюк

Зразкова чистота, чується мелодійна музика. До доїльної зали на ранкове доїння спокійно заходять і займають свої місця корівки. Спостерігаючи за всім, аж не вірилося, що таке насправді буває, і що зуміє дати раду процесу всього лише одна людина. Тим часом, Тетяна Василівна впевнено робила все необхідне, і через якусь мить доїння вже велося повним ходом. Моніторинг за всіма процесами, як і за станом поголів’я, здійснювала електроніка. Доїльні апарати по мірі того, як корови були подоєні, автоматично від’єднувалися.

Оператору машинного доїння залишалося тільки стежити за технологіями, санітарним станом.

Після введення в дію доїльної зали в ТОВ «Осіївське», тепер на 250 голів дійного стада взагалі тільки двоє операторів машинного доїння – вона і О.О. Манзій, обидві до цього були одними з кращих доярок.

Тетяні Василівні Кирилюк за 33 роки роботи на фермі випало випробувати все – доїння вручну і в бачок, доїла корів і в молокопровід. Тепер ось вже третій рік обслуговує доїльну установку «Ялинка» з прискореним виходом худоби, яких навіть в області одиниці. З неї, мабуть, і розпочалася в районі нова ера у веденні молочного тваринництва.

Коли розпочиналася її трудова біографія, була вона ще шістнадцятирічною і тільки-но закінчила восьмий клас. Доїти корівок, разом із сестрою, навчилася від матері, яка у свій час теж працювала на фермі. У тодішньому колективі доярок навіть раді були такому поповненню. Ніхто, звичайно, не знав, аж тепер зізнається Тетяна Василівна, що з самого початку поставила перед собою мету не просто доїти корів, а бути передовою дояркою. І їй це постійно вдавалося.

За рахунок чого? Сама вона впевнена, що досягти чогось можна навіть в тому випадку, якщо іти на роботу з настроєм. Підтвердив це і головний зоотехнік господарства В.І. Білодід, який розповів, що у її розмовному запасі, що дуже великою рідкістю є серед тваринників, взагалі немає жодного нецензурного слова. А давно відомо, що поголів’я обов’язково віддячує за доброту у ставленні, в тому числі і продуктивністю.

Хоч на роботу і з роботи тепер возять, робочий день у неї розпочинається вже о п’ятій годині ранку і триває, це у кращому випадку, до 20 годин 30 хвилин вечора.

Щоправда, з чотири-п’ятигодинною перервою в обідню пору. Про якісь там свята, крім вихідних, зайнятим у тваринництві варто навіть забути. В іншому випадку, з частими підмінами, про якісь особливі результати роботи годі і мріяти. А Тетяна Василівна, ще й мало не весь вік спеціалізувалася на нетелях, які, як правило, потребують особливого підходу і зусиль.

Кажуть, що фактично все дійне стадо, яке було колись у колгоспі, проходило через її руки.

І нехай один із скептиків, з числа теперішніх безробітних, навіть усміхався, що яка то, мовляв, у них, тваринників, благодать, якщо за повсякденною роботою їм і світу білого не «видать», а спостерігаючи за Тетяною Василівною, пригадалася й інша народна мудрість: хто рано прокидається, тому обов’язково доля додає сил і посміхається.

Ніхто, звичайно, не каже, що у житті їй взагалі доводилося легко. За підрахунками В.І. Білодіда одна вона надоює по шістсот тонн молока в рік . А скільки його надоєно за 33 роки? До того ж приклад з неї можна було брати у багатьох життєвих ситуаціях.

Наприклад, в інших сім’ях споконвіку проблеми у стосунках невісток і свекрух, а вона про свою, хоч її вже немає вісім років, згадує найкращими словами. «Якби не вона, – каже, – навіть не знаю як могли б виховати сина і дочку, які вже дорослі». Десятимісячними довіряла їх матері, і тільки заради того, щоб вийти на роботу.

Вистачає в інших сім’ях непорозумінь і в стосунках між зятями і тещами. Вона ж свого – Анатолія Івановича Сироту, декілька років тому переманила ще й до себе на роботу, і він теж став оператором машинного доїння і тепер підміняє, обслуговуючи «Ялинку», коли Тетяна Василівна, або її напарниця беруть вихідні.

В.І. Білодід якось розповів, що всі ці роки спеціалісти тваринництва навіть звикли до того, що як тільки на роботі Тетяна Василівна, вони можуть бути спокійними, бо вона не потребує ніякого нагляду чи контролю.

А по праці і винагорода. Заробітна плата в неї тепер 3,54 тисячі гривень у місяць. А так, як «Осіївське» увійшло в обласний проект розвитку тваринництва на Бершадщині, із збільшенням дійного стада до п’ятисот голів – на стільки розрахована доїльна зала, заробітна плата операторів машинного доїння може значно зрости.

Про Т.В. Кирилюк вже доводилося розповідати на сторінках газети, але останнім часом вразили її найбільше, здається, навіть не її заробітки, а швидше гордість за технології, які почала освоювати однією з перших. А це не що інше, як своєрідний вираз гордості не тільки за себе, а і за своє рідне село.

11 січня Тетяна Василівна відзначила свій гарний ювілей. Тож нехай ще надовго вистачає в неї сил і здоров’я, щоб бути прикладом в усьому.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Друзі назавжди</b><br />Стартувала цьогорічна оздоровча кампанія, підготовча робота до якої ведеться давно. Як відомо, діти нашого району вже...
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
3 фото   
<b>Сергій РУДЧЕНКО: «Коровай буде вагомим»</b><br />ці липневі дні лани Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» особливо привабливі, дихають щедрістю тепла і...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Качан Іван Маврикійович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.43. Похов. м. Горлівка, Донецька обл.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »Останні новини

Рано прокидається – от і доля усміхається - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення