Літературна Бершадь

 Віддаю все тобі

Віддаю все тобі


Україно, тобі усміхаються сонячні злети, Де співає Десна, і замріяно дихає Буг. Хай розквітне земля, діти-квіти красуні-планети, На якій я живу, сяє барвами веселка навкруг. Колос зерням врунить, озивається жайвір у гаї, Високоссям шумить зелен-поля розкішний розмай. Я тобі поклонюсь – словом, жнивним запашним короваєм, І замріяну пісню заспіва водограй.   Україно, тебе,... читати далі ...»

УКРАЇНО, РІДНИЙ КРАЮ!


Україно, рідний краю, Земле-матінко моя, Про красу твою співаю, Ти в душі моїй одна. Ой ти, земле, цвіт розмаю, Солов’їний спів і гай. В світі кращого немає – Мій Подільський рідний край. Де не глянь – все доли й луки, Гей, хвилюються жита, Материнські вмілі руки, Мова твоя золота. Гей, злітай же, пісне, в небо, Доля всіх єднає нас. Україно, це ж про тебе Слава лине... читати далі ...»


Я вірю


А так недавно ще кружляв бджолиний рій. Вже, мов веселкою, черешні стиглі відійшли, Журливо прокричали журавлі – ключем полинули у вирій, Як і роки, що діамантами в життя моє прийшли.   Я так люблю життя, люблю все те, що є у нім моє, І хочу я, мов посмішку, красу землі онукам дарувати. Та знаю, в кожного із них матуся-Україна є, Моїм онукам в ній здоровими й щасливими... читати далі ...»

 ТОРТ

ТОРТ


В електричці людей повно, Надзвичайна тіснота. На колінах везе жінка Здоровенного торта. Біля неї примостились Молоді два хлопці, Які теж везли торта В маленькій коробці. Жінка трохи задрімала (Монотонно все ж гуло), А коли вона проснулась, То торта, як не було. На колінах в пасажирки Торт вже був малий… Ну, а хлопців не було – Вже десь і зійшли… Жінка ніби... читати далі ...»

 НА НОВИЙ РІК

НА НОВИЙ РІК


Здрастуйте, добрі люди! І недобрі – здрастуйте теж! Ми стоїмо на порозі нового року, нам усім жити в ньому, тож давайте порозуміємось, простимо одне одному провини, зумисне чи ненароком скоєні, по нерозумності нашій. На те й дано нам розум та душу, аби жили ми по совісті, по-братськи і підносились над усім сущим. Всі мають рівне право на сонце, на повітря, на хліб і на воду, тому нікому... читати далі ...»

 МАТЕРІ

МАТЕРІ


Здрастуйте, мамо! Добридень, рідненька! Пишу Вам листа із далеких доріг. Давно вони в світ мене вивели, ненько, І рідко пускають до Вас на поріг. А як звечоріє, чи має світати, Коли втихомиряться гуки буття, Думками щемкими лечу в нашу хату, Прощення молю й хоч на мить вороття... Прощення за те, що живу я неблизько, І міць моя мало Вам скрашує дні, Що Ваші долоні не ніжать колиску,... читати далі ...»

 У Карпатах ходить осінь

У Карпатах ходить осінь


У Карпатах ходить осінь Піснею трембіти. Ой, як серце моє хоче Знов тебе зустріти! Приспів: Ти повернешся, кохана, В гори ніжним цвітом, Бо в Карпатах ходить осінь Піснею трембіти. Жде на тебе синьогора І та полонина, Що ти, моя ясна зоре, Навік полонила. Дана, дана, гей, гей, гей, Дана, дана, гей, гей. У Карпатах ходить осінь Ген високим плаєм. Я над рідним Черемошем Тебе... читати далі ...»

ЮНИМ ЖУРНАЛІСТКАМ


Тодоренко і Маліцька, Ви в «районки» не одні – Є ще Рудик в Михайлівці, Проситься на сторінки. На світлинах ви красиві. Такі ж, мабуть, й наяву, Хай Господь дає вам силу. Бережіть свою красу. Щоб районка молоділа І раділи читачі, Розправляйте свої крила. Мої друзі молоді. Покажіть, що ви зі Львова, Зрозуміє вас читач, Нехай лине рідна мова Через сміх і через плач. читати далі ...»

 Вбивство

Вбивство


…у руках стискаю ніж. Тихо продираюся між деревами. Ступаю обережно. Дивлюся під ноги і шукаю хоч якісь сліди ЇЇ. Вона невелика і руда. А я ЇЇ мушу знайти. Далі направлюся до гущавини з молодих дерев. Деревець так багато, що там вона запросто могла б сховатися. Може Вона тут? Ні, нікого. Все ж детально оглядаю кожен закуток. Треба уважно дивитися. Мали б хоч сліди залишитися якісь.... читати далі ...»

 Історія — це пані ні для кого

Історія — це пані ні для кого


Історія — це пані ні для кого, іспанська ж кров не годна без пригод. Сервантес був чутливий до нового й заримував: «народ» і «Дон Кіхот». А ти мене в Іспанію не пустиш і, кажеш, тим врятуєш від спокус: я вдома шаткуватиму капусту, — домашня жінка — безперечний плюс. Хай світ в розпусті і злодійстві тоне, ми не такі, на цноту в нас патент, у нашім вічно непорочнім лоні... читати далі ...»

Сторінки:
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1Останні новини

www.bershad.ua - Твори відомих письменників Бершадщини і початківців. Знай Бершадь
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
 • Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  Продам хату в с. Лicниче(80соток). Цiна договiрна.
  21.08.2019(097) 935-72-87
 • Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  Продам Бджiл: Бджолопакети, плiдних Бджоломаток; доннi Пилкоуловлювачi для вуликiв; Бджолиний пилок та iн.
  03.05.2019(099) 605-35-15
 • Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  Продається будинок з газом і усіма прибудовами (криниця, два хліви, кухня літня з газом, погріб, курятник, садок, квітник, склад) город 25 соток до центру 5 хв. с.Чернятка ціна 2800 доларів.
  14.03.2019(096) 857-99-62
 • продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  продам будинок с. Хмарівка газ, капітальні прибудови земельна ділянка 40 соток, гарне місце
  10.11.2018(096) 110-73-20
 • втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  втрачено сертифікат серії ВН 0235449 виданого Бершадською РДА на право на земельну частку(пай) на імя Корнійчука В.І.
  19.10.2018(097) 210-13-28
Всі оголошення Розмістити оголошення